Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » O. Blažíček

Vykupminci.cz
Numisargo

O. Blažíček

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je toto od Oldřicha Blažíčka? Co myslíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to na jeho majstrštyk. :D
Registrovaný uživatel
Takhle podle fotky se to špatně určuje , ale za mě ne .
Registrovaný uživatel
Takovou patlaninu by v životě O. Blažíček nenamaloval !!!
Registrovaný uživatel
Ahoj všem, včera jsem při projíždění aukcí narazil na tohoto Blažíčka a to z důvodu, že je tématicky v okruhu mého zájmu ač pro něj jde o námět "netradiční", každopádně mě zaujalo, že se nabízí v aukci za vyvolávací cenu 108 tis včetně poplatku aukční síňi a nebo ho lze koupit za 105 tis. jinde sakumprdum :)
No ale k tématu, co si o tomto konkrétním díle myslíte? Myslím, že to prvky té jeho jakoby "nervózní" malby obsahuje a vypadá to jako pravé. Nicméně nejsem na Blaříčka odborník.

Díky za názory.

https://livebid.cz/auction/galeriedilo_11/detail/13

https://galeriegoltzovatvrz.cz/produkt/blazicek-stary-rybar/
Registrovaný uživatel
Malba je to hezká a v některých místech , třeba na rukách charakteristické barvy a určitá jakoby „nervnost“malby Blažíčkovi odpovídají .Podpis vypadá také v pořádku ..sám za sebe bych asi souhlasil s Blažíčkem. I když bylo by to samozřejmě potřeba vidět v originále .Jinak jeli to on , maloval obraz ve svých24 letech , tedy opravdu pan malíř :- )))
Registrovaný uživatel
Vypadá to dobře. Malba na dřevě s hnědou podmalbou odpovídá konci školení u Schweigera. Během studia na akademii Blažíček pod vedením doc. F. X. Jiříka navštívil mj. Holandsko a Belgii, kde asi vznikl motiv tohoto obrazu.
Registrovaný uživatel
Děkuji za komunkaci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » O. Blažíček

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1