Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka platidel - bankovek » O co je zájem??? platné a prekluz. bankovky Česká Republika

Vykupminci.cz
Numisargo

O co je zájem??? platné a prekluz. bankovky Česká Republika

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer vážení,
mám prosbičku o radu.

Z podstaty své práce mám přístup k velkému množství bankovek, které jsou v platném oběhu i k prekluzivním platidlům České republiky.

Zajímalo by mně o co je zájem????
Zajímavé série jejich přibližná hodnota apod.....

Pokud mi poradíte a něco najdu, rád se s Vámi podělím, nebo i nabídnu....

Předem děkuji za reakce.
Registrovaný uživatel
Tak to znie velmi lakavo. "Prekluzivne" je myslene ako neaká zaujímavosť ako chybotlač, anulát, atď?
Moderátor
Prekluzivní = neplatné, ale vyměnitelné ;).
Registrovaný uživatel
Myslím, že to znamená neplatné bankovky zameniteľné už len v ČNB.
Registrovaný uživatel
zajímavé :) bereme chybotisky, hezká čísla, ale třeba i originální balíčky :)
Registrovaný uživatel
Informaci, kolik "je na skladě" sérií Z od 50,100,500 vzor 1993... Tím "kolik" rozumím třeba i "válí se tam toho moc", "to jsem skoro neviděl" apod. ;) Ale jinak taky hezká čísla - třeba nízká (jedno, dvojmístná) nebo naopak vysoká. Ovšem nebuďte naladěn na příliš vysoké ceny - pro většinu z nás ta čísla asi budou zajímavost, za kterou nabídneme pár procent nad nominál (už se tu na to někdo dříve ptal).
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za informace proberu přeberu a dám vědět. Chybotisk jsme bohužel nedávno jeden odesílali na přezkoumání do čnb, protože kolegyně měla podezření na padělek byl jakoby odříznut na vrchní hraně. Pokud něco bude dám vědět. Nepožaduji za to nějaké super ocenění... spíš mi přijde škoda, aby to skončilo někde v drtičce,když to někdo ocení.......

A kdyby náhodou, i když je to do téma mincí. není nějaká vzácnost u kovové 50kč? projde mi rukama týdně cca 500ks a to by bylo, aby se tam nějaká nenašla....


k tomu množství (pracuji s pokladnou) takže záleží, co se odevzdá na skladě nic není odvádí se vše pryč.

A viz výše, co znamená originální balíček ????

Díky a mějte se.
Jinak děkuji za rychlé reakce i v tuto pozdní hodinu .D
« Poslední úpravu provedl(a) Radekt v 21. 2. 2012, 0:31. »
Registrovaný uživatel
Radekt napsal
Moc děkuji za informace proberu přeberu a dám vědět. Chybotisk jsme bohužel nedávno jeden odesílali na přezkoumání do čnb, protože kolegyně měla podezření na padělek byl jakoby odříznut na vrchní hraně. Pokud něco bude dám vědět. Nepožaduji za to nějaké super ocenění... spíš mi přijde škoda, aby to skončilo někde v drtičce,když to někdo ocení.......

A kdyby náhodou, i když je to do téma mincí. není nějaká vzácnost u kovové 50kč? projde mi rukama týdně cca 500ks a to by bylo, aby se tam nějaká nenašla....


k tomu množství (pracuji s pokladnou) takže záleží, co se odevzdá na skladě nic není odvádí se vše pryč.

A viz výše, co znamená originální balíček ????

Díky a mějte se.
Jinak děkuji za rychlé reakce i v tuto pozdní hodinu .D


50 Kč ročníky 1994, 1995, 1996 .

Mam zajem bankovky (chybotisk, padelky serie...atd.) napiste mi na email LBOKEL@post.cz
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
« Poslední úpravu provedl(a) lbokel v 21. 2. 2012, 1:27. »
Registrovaný uživatel
Radekt napsal
Moc děkuji za informace proberu přeberu a dám vědět. Chybotisk jsme bohužel nedávno jeden odesílali na přezkoumání do čnb, protože kolegyně měla podezření na padělek byl jakoby odříznut na vrchní hraně. Pokud něco bude dám vědět. Nepožaduji za to nějaké super ocenění... spíš mi přijde škoda, aby to skončilo někde v drtičce,když to někdo ocení.......

A kdyby náhodou, i když je to do téma mincí. není nějaká vzácnost u kovové 50kč? projde mi rukama týdně cca 500ks a to by bylo, aby se tam nějaká nenašla....


k tomu množství (pracuji s pokladnou) takže záleží, co se odevzdá na skladě nic není odvádí se vše pryč.

A viz výše, co znamená originální balíček ????

Díky a mějte se.
Jinak děkuji za rychlé reakce i v tuto pozdní hodinu .D



Z kovových 50 Kč jsou lepší ročníky 1994 - 1996, velmi dobré jsou ročníky 1997 - 2006 (ty se fakt vyplatí sledovat!!). Ostatní ročníky (1993, 2007 - ... ) jsou za nominál :)
Registrovaný uživatel
Opět díky za radu.

Jen doplním k padělkům, jelikož mám přístup k oběživu víceméně platnému tak pokud pustím padělek dále do oběhu, tak je to 2 roky natvrdo :) a to už za to nestojí .....
Registrovaný uživatel
Jinak se musím pochlubit dneska jsem držel v ruce padělané 100 a 50 superdolary

řeknu Vám, kvalita teda luxusní to se musí nechat....
Registrovaný uživatel
Radekt napsal
Jinak se musím pochlubit dneska jsem držel v ruce padělané 100 a 50 superdolary

řeknu Vám, kvalita teda luxusní to se musí nechat....


Tak teda skúste napisat na email, a poslem ponuku oco by som mal záujem. viac na notafil@gmail.com
Registrovaný uživatel
Jen doplním že padesátikoruny až 1997-2007 včetně jsou zajímavé, 08 a výš jsou pro oběh a sběratelsky nezajímavé.
Jinak můžete hledat i mězi desetikorunama z roku 1993, tam je varianta malé kč, to je sběratelsky velice vyhledávané.
Pokud něco najdete klidně mi nabídněte, odkoupím to od Vás trutnov@centrum.cz
Registrovaný uživatel
já se přidám se svým kontaktem: chybotisky@gmail.com

originální balíček je nerozdělaný opáskovaný stokusový balíček.

Ta navrchnístraněodříznutá bankovka mě zajímá :)
Registrovaný uživatel
jestli mohu přidat svá přáí, tak bych měl zájem o bankovky se sériovýmí čísly 01, pokud možno v neporušených stavech.
Když tak pište na MutinaZ@seznam.cz
děkuji
Registrovaný uživatel
Tak dneska projedu trezor a podívám se, kdyžtak se večer pochlubím :)

jinak ten superdolar jsem viděl v ČNB takže není k dispozici :(
Registrovaný uživatel
trava napsal
jestli mohu přidat svá přáí, tak bych měl zájem o bankovky se sériovýmí čísly 01, pokud možno v neporušených stavech.
Když tak pište na MutinaZ@seznam.cz
děkuji


Dobrý den, mám k dispozici 2000kč se sériovým číslem A01741181 a 500kč D01735511 má to pro vás nějakou hodnotu????

je oběžná není to super stav......UNG nebo VG
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Díky za nabídku, obě tyto bankovky mám a v bezchybném stavu. Snad příště se trefíte do " chyběnky ".
díky
Registrovaný uživatel
Radekt: u sérií 01 je pro ty, kteří je sbírají, zajímavý skoro bez vyjímky jenom perfektní stav.
Registrovaný uživatel
Radekt napsal
trava napsal
jestli mohu přidat svá přáí, tak bych měl zájem o bankovky se sériovýmí čísly 01, pokud možno v neporušených stavech.
Když tak pište na MutinaZ@seznam.cz
děkuji


Dobrý den, mám k dispozici 2000kč se sériovým číslem A01741181 a 500kč D01735511 má to pro vás nějakou hodnotu????

je oběžná není to super stav......UNG nebo VG


Zkuste najit 500 kč, serie C47 nebo C62. Obe obsahuji nejaky chybotisk viz: http://www.papirovaplatidla.cz/informace/chybotisk
Kdyz neco najdete tak mi napiste zpravu :mrgreen:
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
Dobře díky za info, pošlu ji dál....
Díky za tipy udělám si tabulku a budeme koukat...... když by jste mi to někdo pěkně shrnul co je zajímavé jaké čísla a série tak by mi to moc pomohlo....
Moderátor
Probíralo se to v jiném vláknu:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cr-serie_post_-137513#post137513

Kopíruju text i sem:

acme2000 napsal
Přikládám znovu přehled toho, co stojí zato zachytit (revidované k dnešku).
BPH > U 1000 Kč by stálo zato zachytit až čísla z poslední desky (H73-96), bude to signál, že nastoupí písmeno I.


100 Kč - nástup série G (už jsem několikrát zachytil vysokou F82, poslední je přitom F84 ze stejné desky;
200 Kč - B49-B72 (hypotéza o "náhradní sérii B67"), případně sérii F 25-F48 (druhá deska, první už zachytil ZetPe)
500 Kč - D29-D56 (nejvyšší dosažené číslo této desky 009180), nebo E29-E56 (druhá deska)
1000 Kč - další série z desky H73-96 (případně G73-96 -> přijde mi, že jsou s Háčkem vypouštěny souběžně)
2000 Kč - poslední deska série C (tj. C73 - C96), a zejména série I (!!! jakýkoliv výskyt !!!)
5000 Kč - série z druhé desky tj. C25-C48


jen doplním, že série G už je u 100 Kč zachycena, stejně tak série E29 (druhá deska) u 500 Kč
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 1. 3. 2012, 20:08. »
Moderátor
a ještě doplním, že v tomto případě jde spíše o zajímavost pro sběratele (jaké nejvyšší série jsou v oběhu), než o rarity. Jako vzácnost lze označit skutečně asi to, co psali kolegové (500 Kč - C62 s rozhozeným číslovačem; u té C47 bych byl na vážkách - spíš bych hledal bankovky C29-C56 se stejným číslem, protože ty byly na stejném archu, na kterém byl posunutý vodoznak) a skutečná rarita - 2000 Kč série I.
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Probíralo se to v jiném vláknu:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cr-serie_post_-137513#post137513

Kopíruju text i sem:

acme2000 napsal
Přikládám znovu přehled toho, co stojí zato zachytit (revidované k dnešku).
BPH > U 1000 Kč by stálo zato zachytit až čísla z poslední desky (H73-96), bude to signál, že nastoupí písmeno I.


100 Kč - nástup série G (už jsem několikrát zachytil vysokou F82, poslední je přitom F84 ze stejné desky;
200 Kč - B49-B72 (hypotéza o "náhradní sérii B67"), případně sérii F 25-F48 (druhá deska, první už zachytil ZetPe)
500 Kč - D29-D56 (nejvyšší dosažené číslo této desky 009180), nebo E29-E56 (druhá deska)
1000 Kč - další série z desky H73-96 (případně G73-96 -> přijde mi, že jsou s Háčkem vypouštěny souběžně)
2000 Kč - poslední deska série C (tj. C73 - C96), a zejména série I (!!! jakýkoliv výskyt !!!)
5000 Kč - série z druhé desky tj. C25-C48


jen doplním, že série G už je u 100 Kč zachycena, stejně tak série E29 (druhá deska) u 500 Kč


Mohu potvdit, že jsem dnes měl v ruce 2000 Kč s. C 84, aleuž je pryč
Registrovaný uživatel
Mám vyšší číslo u 2000Kč C94, u 5000 jsem měl v ruce minulý týden dvě C 29 jdoucí po sobě! ;) Bohužel nebyl čas je ofotit! :|

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Poptávka a nabídka platidel - bankovek » O co je zájem??? platné a prekluz. bankovky Česká Republika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1