Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz bez signace

Vykupminci.cz
Numisargo

Obraz bez signace

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosba. Kolega v důchodu se na mě obrátil s prosbou, zda nelze zjistit něco bližšího k tomuto obrazu. Psal jsem mu o rozměry a ty snad dodám. Není určen k prodeji.
Jen by to rád předal potomkům i s nějakými informacemi. Jestli to nebude velký rozměr mohl by ho někam přinést i ukázat. Je z Prahy a pak už to záleží jen na něm.
Děkuji za jakékoli info nebo nasměrování.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se o ne zcela zdařenou kopii údajného portrétu Beatrice Cenci, která byla popravena v r. 1599 ve věku 22 let za vraždu svého otce. Kolem této postavy jsou četné romantické historky (byla nevinná, otec ji tyranizoval atd.). Originální obraz měl namalovat Quido Reni večer před popravou, což prý není pravda, prý to není Beatrice Cenci a není to Reniho obraz apod. Každopádně kopií je spousta a když se podíváte na internetu na originál, tak nepochybně dospějete ke stejnému názoru jako já, že ta Vaše je slabší.
Registrovaný uživatel
Mnohokrát děkuji. Kolegovi vyřídím. Já zůstávám u svých medailí a plaket. Jediné co z tohoto oboru občas kupuji, tak jsou grafiky Karla Zemana. Já se svým "uměleckým" zrakem bych měl sbírku slabších kopií.
Registrovaný uživatel
Z těch romantických zpracování: Tento obraz, pochopitelně prezentovaný jako skutečná Beatrice Cenci od Quida Reniho, hraje roli v posledním a skvělém románu Nathaniela Hawthornea (1804-1864) Mramorový faun. Sám jsem se o obraze dověděl a vyhledal si ho až po přečtení tohoto románu. Doporučuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz bez signace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1