Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Ocenení našich bankovek rok 1919

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenení našich bankovek rok 1919

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jsem tady úplně jako Alenka v říši divů a potřebovala bych poradit s bankovkami s roku 1919. Vím, že jsou sběratelsky vyhledávané a proto se ptám, zda tady mohu někomu nabídnout naše bankovky, které byly vydané v první emisi 15. dubna roku 1919. Jde o:
1 Koruna (15. dubna 1919) ze série 044, 049, 100, 101, 105, 128, 244 - všechny ve stavu používaném, tedy 7 ks.
5 Korun (15. dubna 1919) ze série 0054 - nová, ručně přeražená, série 038 používaná
10 Korun (15. dubna 1919) ze série H 012
20 Korun (10. dubna 1919) 5 ks z jedné série U134 (047380, 047382, 047383, 047397, 047399) NOVÉ!!!, ještě jedna bankovka z jiné série P003, ta je běžně používaná
50 Korun (15.dubna 1919) série 0006, ta je nová a ještě jedna bankovka ze série 0072, ta je běžně používaná.
100 Korun (15. dubna 1919) bankovka ze série 0016, je běžně používaná!

Děkuji za pomoc
Eva
Registrovaný uživatel
20 Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fotky také zde...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/nase-bankovky-z-roku-1919-9556
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
mozno pomoze, aukcne ceny z 2010-11:
http://numpszi.com/klim32_out.pdf
http://numpszi.com/aurea_31_small.pdf
http://numpszi.com/aurea36-small.pdf
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 8. 8. 2011, 9:36. »
Registrovaný uživatel
Co se týče korun, tam nebude cena nijak závratná (a totéž asi bude platit i o zájmu). U pětikorun to bude o něco lepší, ale záležet bude na stavu. Desetikoruna série H bude i v "používaném" stavu zajímavá. O vyšších nominálech to bude platit ještě více. Série U u dvacetikoruny je dražší než P.
Obecně je nejlépe ceny těchto bankovek nechat určit aukci - zajímavé rozhodně jsou a určitě se najde více zájemců, kteří cenu určí. Doporučoval bych asi počkat po prázdninách.
Záleží samozřejmě na tom, co znamená slovo "používaný" v hodnocení stavu - tam to může být celá stupnice stavů, kde se cena může lišit o násobky.
Drobná poznámka: stav té vyobrazené 20/1919 není N/UNC (=nový) ale 0, což cenu poněkud snižuje.
Stokoruna zcela určitě vyvolá velký zájem - zejména pokud je alespoň v tom stavu jako padesátikoruna, kterou jste přiložila.

Co se týče cen: těžko odhadovat, ale desítky tisíc to budou. Katalogové ceny moc nepomůžou, protože ty lepší věci se opravdu hodí spíše do aukce. Pro informaci: (úplně nová - jeden svislý přehyb)

1/1919 - 750 - 180
5/1919 - 2500 - 750
10/1919 - 40000 - 15000
20/1919 (U) - 30000 - 9000
50/1919 - 75000 - 25000
100/1919 - 120000 - 50000

Jak je vidět, se zhoršujícím se stavem se cena velmi rychle snižuje.
Registrovaný uživatel
majkl: Děkuji moc za odpovědi a rady. Bohužel stovka není v dobrém stavu, je dosti používaná a přeložená.
Ještě se chci zeptat: v jiné diskusi mi bylo řečeno, že je lepší ty dvacky prodávat po jedné s nějakým časovým odstupem. Možná se budu hloupě ptát, ale trošku tomu nerozumím. Když jsou to bankovky jedné série a dokonce jdou dvě ihned po sobě, z jakého důvodu se mají nabízet po jedné? Mám tedy alespoň u aukce uvést, že že je jich 5 z jedné série?
Registrovaný uživatel
Ještě přikládám foto té stovky:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
další strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A dívám se na tu desetikorunu, tak ta je taky ve výborném stavu!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
druhá strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Evca78 napsal
..... Když jsou to bankovky jedné série a dokonce jdou dvě ihned po sobě, z jakého důvodu se mají nabízet po jedné? Mám tedy alespoň u aukce uvést, že že je jich 5 z jedné série?

vyšší částka je dostupná méně kupující, tedy menší přetahovaní zájemců a tedy i pravděpodobně nižší ceny za kus...

příklad: na věc za 20000 bude příhazovat 20 zájemců, ale na věc za 100000 zájemci budou 3-5
Prostě ten co by to koupi najednou, to velmi pravděpodobně bude během krátké doby prodávat po jednom kusu a bude chtít na tom vydělat...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To Evca78: stejné bankovky je lepší prodávat s odstupem, aby se všichni kupující soustředili na tu jednu a nerozdělili se, čímž by se snížila cena. Samozřejmě pokud máte dvě bankovky po sobě jdoucích čísel, je určitě lepší je prodávat jako celek - toto se vidí málokdy.
Registrovaný uživatel
Evca78 napsal
Když jsou to bankovky jedné série a dokonce jdou dvě ihned po sobě, z jakého důvodu se mají nabízet po jedné? Mám tedy alespoň u aukce uvést, že že je jich 5 z jedné série?

TAk ako som písal. Tie čo idú po sebe predať spolu a tie tri jednotlivo, alo píše Dráčik s odstupom času aj dva týždne.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Evca78 napsal
..... Když jsou to bankovky jedné série a dokonce jdou dvě ihned po sobě, z jakého důvodu se mají nabízet po jedné? Mám tedy alespoň u aukce uvést, že že je jich 5 z jedné série?

vyšší částka je dostupná méně kupující, tedy menší přetahovaní zájemců a tedy i pravděpodobně nižší ceny za kus...

Ano ano, to chápu, ale nebyl by o ně větší zájem, kdyby zájemce první nabízené bankovky věděl o těch dalších? Jde mi o to, zda uvést při první aukci, že jich je více...
Registrovaný uživatel
nie to pri aukcii neuvadzat, uz tym ze to tu rozoberate stale, tak potencionalnu cenu mierne znizujete ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
sakra pochopte, že čeho je nedostatek, to je drahé a čeho je dostatek, tam jde cena dolů...
ostatně pokud nepospícháte, klidně bych mezi prodejem těch 20K nechal i 3-4 tydny, tím nic nezkazíte...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
nie to pri aukcii neuvadzat, uz tym ze to tu rozoberate stale, tak potencionalnu cenu mierne znizujete ;)


Ano, to jsem si myslela, sběratelé co mají zájem nakupovat na Aukru jsou zcela pravděpodobně zaregistrovaní také zde.... ;)
Ale je to cena za mou neznalost!!!
Rozhodila jsem více sítí... zajímá mě i názor numismatika, který je uvidí osobně a určí jejich stav. Takže možná ještě vyčkám s prodejem.
Relativně (mírně) jsem se díky vám všem a internetu zorientovala a protože jsme opravdu po našem pradědovi (sběrateli) objevili více sběratelských skvostů, tak se uvidí, jak s tím vším naložíme.
Zatím jsem moc ráda za tyto cenné informace!
Registrovaný uživatel
numizmatik vam o bankovkach nic nepovie a lepsie informacie inde ako tu neziskate.
nenapisali ste mesto, mozno by niekto z odbornikov tu na fore prisiel pozriet osobne a poradit s predajom... ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak tak. Obchodník Vám na stav 1 povie stav 3, len aby znížil cenu a dobre kúpil.

Tu na fóre je pár odborníkov, ktorý určite radi pomôžu a ohodnotia stav bankoviek. ;)
Registrovaný uživatel
Pokud byste chtela prodat jednu z tech 20K/1919 serii U a tu 10K/1919 serii H, napiste mi prosim na jk4@seznam.cz

Jinak obecne muze byt vyhodnejsi prodat to na aukro, ovsem kdyz tech kusu mate 5, tak je treba davat docela velke odstupy mezi jednotlivymi aukcemi (doporucoval bych treba i 2 mesice pauzu). Ze je to ze serie 5 kusu po sobe bych u aukce asi neuvadel, protoze pokud nepordate vsech 5 najednou, je ta informace vcelku nepodstatna. Nebo prodat treba enco mimo aukro a zbytek v aukci. Me by se treba ty 2 kusy, o ktere mam zajem, hodily do sbirky, nemam v umyslu to dale preprodavat. Cenu bych nabidl i lepsi nez uvadi katalog.

Pokud byste to pripadne chtela jen ocenit, muzete mi poslat fotky, ale VELIKE ROZLISENI OBOU STRAN + foto proti svetlu. Pri urcovani stavu bankovek je dulezity kazdy detail a cenove rozdily mohou byt znacne - napr. mezi naprosto perfektne zachovalym exemplarem a exemplarem, co ma treba jen ohnuty ruzek.
Registrovaný uživatel
Evca78: to co Vám kdokoliv nabídne na mail, Vám minimálně přihodí i v aukci, ale většinou více a mnohdy i výrazně(nebo minimálně zajimavě zedne cenu někomu jinému-tedy opět více peněz pro prodejce).
Kvalita bankovek je ale hodně podstatná a tedy i kvalita fotek v aukci hodně ovlivní cenu.
Skoro jsem rád, že již jsem svoji sbírku prodal a nemusí mne to lákat ke koupi... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
to Evca78:když to nebudete prodvat z ruky,tak dejte prosím vědět přes email honnval@seznam.cz až to budete dvat na aukro
Děkuji
Registrovaný uživatel
Ještě poznámka ke způsobu prodeje: doporučoval bych alespoň 5 obrázků: sken líce a rubu ve větším rozlišení, foto líce a rubu za denního světla a foto proti světlu. U fotek za denního světla bude dobré udělat ještě další dvě fotky pod úhlem, aby byly vidět případné nerovnosti a vady. Na základě takovýchto fotek se pak dá rozumně rozhodnout, jestli přihazovat nebo ne (a kolik). Platí pro nominály 10/20/50/100 - u korun a pětikorun se s tím až tak mazlit nemusíte. Aukro si fotky možná zmenší, ale originály mějte po ruce, protože se dá předpokládat, že si o ně budou lidé psát. Nedoporučuju případné vady zamlčovat, protože na nominály 10/20/50/100 budou přihazovat lidé, kteří na kvalitu budou hodně hledět - je vhodné se vyhnout případným sporům. Vadou je naprosto cokoliv, co se liší od stavu "nová bankovka z bankomatu" - ohnutí, přehnutí, natržení, pomačkání, oblý roh atd.

Mohla byste mi poslat fotky (viz výše) té padesátikoruny a dvacítek U, které nejdou po sobě? Plus dejte mi vědět, až tyto státovky půjdou na Aukro. Jestli máte i jiné bankovky, mohla byste mi poslat seznam? Určitě bych si vybral nějaké drobnosti v katalogové ceně do cca 3.000 Kč za stav N/UNC. Email je mnovak55@volny.cz.
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám všech za cenné rady a ocenění bankovek.
Rozhodla jsem se je prodat ve větší míře na Aukru.... postupem času...
Takže nebudu reagovat (omlouvám se předem) na jakékoliv nabídky, které jsem dostala. Můžu jen přislíbit, že zde dám vědět, kdy je vyvěsím na Aukro. Bankovky pečlivě oscanuji a také nafotím, abych předešla jakýmkoliv pochybám o kvalitě!
Chceme toho prodávat více i to, co má horší kvalitu a také mince. Necháváme si jen mince z bývalé ČSFR a také bankovky nedávno vytisknuté. Snad zase udělají radost našim dětem ;)
Ještě jednou děkuji.
Registrovaný uživatel
Evca78 napsal
Děkuji Vám všech za cenné rady a ocenění bankovek.
Rozhodla jsem se je prodat ve větší míře na Aukru.... postupem času...
Takže nebudu reagovat (omlouvám se předem) na jakékoliv nabídky, které jsem dostala. Můžu jen přislíbit, že zde dám vědět, kdy je vyvěsím na Aukro. Bankovky pečlivě oscanuji a také nafotím, abych předešla jakýmkoliv pochybám o kvalitě!
Chceme toho prodávat více i to, co má horší kvalitu a také mince. Necháváme si jen mince z bývalé ČSFR a také bankovky nedávno vytisknuté. Snad zase udělají radost našim dětem ;)

Tešíme sa na akciu.. Určite si prihodím na 20 Kč, alebo 50 Kč...
Kedy budete najbližšie dávať??
Ještě jednou děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Ocenení našich bankovek rok 1919

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1