Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Ocenění - Nástěnné hodiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění - Nástěnné hodiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o určení ( co jsou zač :) ) a nějaké ocenění nástěnných hodin. Máme je z domu v Německu. Dohromady váží 4 kg ( 2 kg závaží 2 kg hodiny ). Laicky řeknu, že jsou z nějakého kovu - slitiny, chybí kyvadlo. Vše jsem se snažila nafotit. Chtěla bych je nabídnout v aukci.
Předem Vám moc děkuji za odpověď a Váš čas.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že je to napodobenina starožitných hodin vyráběných asi v 70 tých letech minulého století. Pokud by to byly originály hodin z Černého lesa Schwardzvald, tak by stály dost peněz.
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za reakci
Registrovaný uživatel
lathia napsal
Děkuji Vám za reakci
Není zač, ale neříkám že nemají žádnou cenu. Nějakou určitě mají jen nedokáži říct jakou.
Registrovaný uživatel
Já se v původnosti hodin absolutně nevyznám ale co jsem měl v rukou hodiny na opravy,tak ty staré měli hladké desky mezi kterými jsou uloženy kola a měla by tam být nějaká značka..na té fotce je myslím napsáno pendell 40cm,což bych tipl jako délku kyvadla. Dále ta stěna je tečkovaná,což by odpovídalo novějšímu provedení u hodinových strojků - nevím proč to tak je ale průměrně co mi tu šlo pod rukama tak od třicátých let to mají všechny a na to,v jakém je strojek stavu - čistota okolo ložisek,bych tipl že taky až tak staré nebudou..
Registrovaný uživatel
jasne, stare nebudu.. su na spôsob Selskych hodin, drevena skrinka je z preglejky, cize zlepenina... tipujem osobne tiez 70-80 roky.. strojcek je tovarenska vyroba, lisovane su tie bodkovane dosky mosadzne...ta predna maska s cifernikom je odlievana, su ale celkom pekne..
_______________
Registrovaný uživatel
Ale no tak mládenci však na určenie netreba krištáľovú guľu. Stačí vygoogliť,najdete ich tam hromadu. Ich cena je od 350 do 1000Kč.Samozrejme je to novodobá a lacná replika francúzskych hodín tzv. Comtoise,tieto novodobé sa vyrábajú v Nemecku
Registrovaný uživatel
KANTOR napsal
Ale no tak mládenci však na určenie netreba krištáľovú guľu. Stačí vygoogliť,najdete ich tam hromadu. Ich cena je od 350 do 1000Kč.Samozrejme je to novodobá a lacná replika francúzskych hodín tzv. Comtoise,tieto novodobé sa vyrábajú v Nemecku
A ještě jsou bez pendlu ..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Ocenění - Nástěnné hodiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1