Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ocenění obrazů

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění obrazů

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
zdědil jsem nějaké obrazy a potřebuji zjistit jestli náhodou nemají nějakou hodnotu, nebo je můžu s klidem spálit.

Může mi někdo zběžně poradit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, poprask v aukčních síních tím zřejmě nezpůsobíte...

Úvodní Salov mi přijde jako dílko nějakého sovětského vojína, který v "šeříkovém" máji 1945 osvobozoval naši otčinu a zanechal nám tady po sobě památku v podobě tohoto pitorestkního dílka :D

To "móře" by mohl být Josef Beneš, kterýžto je sice z početné skupiny malířů Benešů ten nejstarší, ale bohužel i nejméně ceněný. Ovšem už se párkrát přehoupnul i do řádu desetitisíců.

Ty "vlčí máky" by teoreticky mohl být jistý Josef Šrámek řečený Jožka. Občas se i aukčně prodává a dokonce jsem zaznamenal jednu galerii, která ho výslovně uvádí ve chtěných autorech pro výkup. Přijde mi to sice trošku "perverzní", ale budiž...

Budiš - neboli ta upjatá paní či dívčina, která vyhlíží jak Zoja Kosmoděmjanská a zřejmě i ten poslední obrázek s vkusně aranžovanou kyticí. Tak o Budišovi není žel nikde ani zmínka...

XIL, aneb ta krojovaná dívčina, tak to vůbec netuším. Všem těhle folklorním Jožům Úprkům a podobné "havěti" se bytostně vyhýbám, byť uznávám, že se najdou tací fandové, kteří to za nemalé peníze kupují. Ovšem, ten XIL, nevím, nevím jak pochodíte...

Jo, ještě ta cikánská "tanečnice"... tam bohužel není vidět pořádně na signaturu, ale i tak oproti úvodnímu Salovovi je to doslova veledílo...Dodejte sem ještě bližší záběr na podpis.

Rubens bude nejspíš reprodukce...

Sumárum:
Beneše a Jožku (Šrámka) zkuste nabídnout někam do normální aukce, všechno ostatní dejte od nízkého (případně korunového) základu na Aukro a možná se někdo "slituje"...
Registrovaný uživatel
Dobry den, dokazete podle foto ocenit obraz? Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mate k tomuto obrazu nekdo nejaky nazor, dekuji...
Registrovaný uživatel
Mně to připadá jak papírová reprodukce nalepená na plátně ale těžko říci z tak mizerných fotek. :roll:
Registrovaný uživatel
OK, jde to do kontejneru, diky...
Registrovaný uživatel
Já bych to vyhodila, i kdyby to snad bylo ručné malovaný....
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Já bych to vyhodila, i kdyby to snad bylo ručné malovaný....



Ovšem tematicky je to naprostá bomba... ;) Panna Maria s jezulátkem, která věší vyprané prádlo.

Tohle nebude tisk, ale dílko nějakého snaživého amatéra, který ho věnoval jakési Karličce. Možná venkovský písmák a všeuměl či tak něco, protože jakýsi Antonín Marčan coby autor nějakých lokálních písemností z přelomu 19. a 20. století se v archivní literatuře vyskytuje.

Já bych to do kontajneru nevyhodil...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 5. 12. 2014, 14:06. »
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, do kabinetu kuriozit asi fakt dobrý:) Ale jestli to je reprodukce, nebo jiná technika, to se z této fotky asi nedozvíme...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ocenění obrazů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1