
Malý príklad so súčastnosti.
Rozhodnem sa v Pofise zakúpiť si celinovú pohľadnicu triebro na MS v hokeji 2012](http://www.pofis.sk/katalog/produkty/celinova-pohladnica-2012-striebro-na-ms-v-hokeji-2012) (Číslo emisie 06 CP 493/12, Dátum vydania 21.05.2012) a v časti informácie sa dočítam:
Celinovú pohľadnicu na požiadanie opečiatkujeme príležitostnou poštovou pečiatkou PPP 1312, vydanou 21. 5. 2012.
V poznámke v košíku uvedťe koľko pohľadníc si prajete opečiatkovať.

Podľa mňa je "čistá",možno aj prešlá,len tá tretia.
Niekto na pohrebe bol,tam sa to dalo kúpiť(pohľadnica a pod.),dostal pekné pečiatky a hotovo.Stačilo poslať.K tým vrchným sa nebudem vyjadrovať.Neviem,nevyznám sa v tom.
Musím ale priznať,že ja som si dokoncamyslel,že v deň pohrebu ešte ani neboli k dispozícii pečiatky s tým dátumom.V Prahe možno,ale po celom Československu?
Za týždeň vyrobené a "rozdistribuované"?
Pavlínka aj dejvy píšu o dobe platnosti použitia (týždeň,dva,mesiac..??) a tak sa to dalo vytvoriť kedykoľvek v tomto období.Možno aj po ňom...🙄
Už ale viem,že pečiatky boli v "obehu" už aj 21ho,možno len vo vybratých (väčších) mestách,pretože som pozrel na pohľadnicu,ktorú mám a tá bola s touto pečiatkou zaslaná dvadsiatehoprvého z BA do RK.Boli celkom rýchli..Výrobcovia pečiatok.
Tej verím,pretože viem kto a komu ju písal.
-s-

Na vybraných poštách se měli razítkovat pouze podané listovní zásilky do 26. října 1937.
Výnos Ředitelství pošt a telegrafů je na : http://knihovna.filaso.cz/tribuna_filatelistu_1937_18.pdf


Moc díky, mám v razítkách drobet zmatek. Proč na smutečních příležitostných razítkách místních a denních neměnily datum použití. V knihovně filaso v odkazu od stefanos535 je, že pošta razítka odveze 27. října 1937 ráno do poštovní hospodářské ústředny. Dá se říct, že většina pamětních razítek je filatelisticky hodně motivované. Třetí fotka je pohled možná prošlý poštou z druhé strany značka fotografa. Jsou značky fotografů běžné?
Obrázky:

Podľa môjho názoru sú všetky pamätné razítka filatelistisky motivovavné, veď princípom ich použitia, okrem toho, že robili reklamu danému podujatiu, bolo, aby na podujatie prilákali čím viac ľudí. Ak v tej dobe na podujatí fungovala poštová priehradka, prípadne vozidlo autopošty, bolo to zárukou, že sa tam zíde minimálne miestna filatelistická verejnosť a aj zberatelia z okolia. V období ČSRI. bolo zbieranie priležitostných pečiatok veľmi obľúbenou oblasťou. Samozrejme sa dajú nájsť aj poštou prešlé a doručené celiny a celistvosti s príležitostnými pečiatkami, ktoré sú dokonca správne vyfrankované, ale tých je ako šafránu a u zberateľov sú príležitostných pečiatok sú obzvlášť cenené.ň
Značky a ochranné logá fotografov, prípadne uvedenie ich mien a ateliérov s adresami sa na pohľadniciach vyskytuje celkom bežne. Veď je to logické že to malo slúžiť ako ochranná známka autora a súčasne aj ako osobná reklama.
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.