Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Oceneni starych pohledu - Brno, Znojmo

Vykupminci.cz
Numisargo

Oceneni starych pohledu - Brno, Znojmo

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, byla bych vdecna za nazory na nasledujici pohlednice...jsou pomerne stare, ale ne vsude je datum citelne...
prvni pohled je Brno, podle razitka "Brunn" to bude nejpozdeji do konce valky
druhy je zase Brno, rok asi 1932...cenny by mohl byt, protoze "Koupelna" uz tak nevypada
treti je Znojmo, kavarna Corso, rok asi taky 1932


diky moc za rady

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Druhý Brno teda NENÍ!!! Ale měl bych zájem (i přes tu škubnutou známku a fleky).
Moderátor
Vážně? Ten kostelíček znám a obávám se že aniž bych musel psát vykřičníky, tak v Brně, resp. v jeho katastru je :)
Samozřejmě Líšeň byla připojena k Brnu o pár let později, takže je pravda že v době vzniku pohlednice to ještě Brno nebylo.
Registrovaný uživatel
Myslela jsem to tak, ze dnes to snad Brno-Lisen je :)

Pavel III: napis mi prosim blizsi info na mail yennefervengerberg@email.cz

Diky :)
Moderátor
Na katastru Brno teda není s naprostou jistotou, je na katastru Líšeň a klidně vsadím boty, kalhoty i poslední proprděný trenky! :P Je maximálně tak v okrese Brno-město (což je zcela něco jiného než katastr) ev. na území "statutárního hlavního města jihomoravského kraje Brna" nebo jak by správně měl znít ultra extra úřední název.

Ano, "me Léšňáci sme samostatné a svébytné národ a nésme Brňáci!" ;) a jak známo, Brno je předměstím Líšně. :mrgreen:
Ale tak to prostě je, Líšeň není Brno i když oboje spadá pod jeden magistrát. Ostatně, když jedete z Brna do Krpole, tak nepoznáte, že jste přejeli z jednoho města do druhého, jedině kdybyste jeli vlakem :). Když pojedete do Líšně (anebo třeba i do Slatiny, Tuřan, Ořešína, Soběšic atd.) poznáte, že jste vyjeli z Brna (včetně Šimic) a přijíždíte do jiné obce.

Otázka je cena. Já to ohodnotit neumím a mám snahu platit co nejméně (optimálně vyměnit za platné české známky). Nutí mne k tomu "neviditelná ruka trhu", Kalouskovy deformy a vůbec celkově ne zrovna optimální finanční situace.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 5. 2. 2013, 15:25. »
Registrovaný uživatel
No ja se do vyhrabavani starych pohlednic pustila taky skrz ne uplne idealni financni situaci...takze je logicke, ze i ja se snazim maximalizovat svuj uzitek...nicmene taky netusim, jakou to ma nebo nema cenu...ale snim o tom, ze vyhrabu skvost treba za tisicovku :D
Registrovaný uživatel
Reprodukce Šetelíkových obrazů (první pohled) byly vydávány ve velkých nákladech - viz třeba Kutná Hora-Jaro na Kaňku - a je jich po světě skutečně mnoho i v prvotřídní kvalitě, takže ani s tím to na zbohatnutí nevidím. Ty ostatní jsou zajímavější... ;)
Registrovaný uživatel
A konkretneji jakou cenu to muze mit? Kdybych to dala treba na Aukro, tak kolik nasadit, co ocekavat??
Moderátor
Jasně, na kolik byste ohodnotili tu Líšeň, ať jsme oba spokojení? :)
Registrovaný uživatel
Abyste byli oba spokojeni, je třeba se mezi sebou dohodnout. Hodně důležité bude, jak moc ji chceš, tedy kolik jseš ochoten za ni dát - a zda to bude přijatelné i pro druhou stranu. Vzhledem ke stavu bych ji spíš dal do kategorie "věnuji". Teď samozřejmě pomíjím vzácnost výskytu i ostatní kritéria. Sběrem pohledů se nezabývám. Původně jsem se chtěl vyjádřit jen k tomu Šetelíkovi... ;)
Moderátor
Znojmo - Kavárna Corso vzhledem ke kvalitě tak max 30Kč.
Registrovaný uživatel
Hele,Pavle,moc tady nehuláké vo Líšni,aby sme nedostali do ryngle zato,že sme nelapli císařa.Inak třešně na Kostelíčku -no mňam,lepší sem nejedl ...
Registrovaný uživatel
Dobrý den, takže ten první je takřka bez ceny, jestli najdete zájemce tak bych počítal max okolo 10,-kč. Ta Líšeň se prodala na Aukru za 30,-kč to mě přijde za teto pohled velmi málo, osobně bych ho vystavil tak za 100 až 150,-kč asi se neprodá hned ale podle mě se prodá, dále za tu kavárnu Znojmo chtěl někdo na Aukru 1500,-kč za tu cenu to ale nikdy neprodá ta cena je nesmyslná, osobně bych to viděl někde od 249,-kč až 500,-kč. Samozřejmně jestli chcete peníze hned vemte si od někoho podle mě alespoň 200,-kč.

S pozdravem

Bartejs Vladimír
Praha 4
tel.: 731 365 527

sběratel pohlednic:
http://ujezdnadlesy.webnode.cz/
http://vycapy-trebic.webnode.cz/
http://zikmund-reach.webnode.cz/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Oceneni starych pohledu - Brno, Znojmo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1