Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ocenění známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění známek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mohl byste mi pomoci s oceněním těchto známek. Zajímalo by mě jestli mají nějakou cenu a asi jakou. Tuto sbírku jsem našla u mé babičky a ráda bych s tím něco udělala. Zde jsem vyfotila pár známek, spíše jsem vyfotila sady,a le mám ještě různých druhů. Mám jich ještě mnoho. Zde jsou obrázky.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to dětská sbírka známek asi z konce sedmdesátých let dvacátého století a neobsahuje žádné vzácné známky. Takových sbírek je mnoho, a protože sbírání známek už není tak rozšířený koníček jako dřív, je jich značný přebytek. Pokud byste to chtěla prodat, dostanete nejspíš jen pár desítek korun, záleží na množství. Hezký den přeju.
Moderátor
Jenom doplním a upřesním. Část známek pochází z balíčků, které se prodávaly v Pofisu a trafikách; jde vesměs o nekompletní série. Zbytek pochází z běžné korespondence; bohužel tyto známky jsou většinou poškozené. Cena není vysoká, při případném prodeji by moc nevynesla. Je to ale dobrý základ pro vybudování vlastní sbírky.
Ještě bych její původ trochu časově posunul, protože obsahuje i známky vydané v 1, polovině 80. let :).
Moderátor
Nic ve zlým, ale jak může být tahle "dětská sbírka" dobrým základem pro budování nějaké kvalitní sbírky? ;)
Moderátor
A věříš že může? Obdarují se děcka, které projeví zájem se pídit po zbytku serií, které pořídí na burzách u filatelistů (to už budou kvalitní známky) a je to.Chtěla bych vidět ten úsměv, kdybych ukázala to s čím jsem začínala ve svých 6-ti letech já ! Známky nalepené starou černou (plátěnou ) izolačkou do roztrhaného sešitu v salátové úpravě.A vidíš jak to dopadlo.
Moderátor
Prakticky všechny jsou nějakým způsobem poškozené a dokupovat k nim bezvadné známky mi nepříjde nejrozumnější... Celé to nějak "zasklít", pověsit na zeď, dát k tomu "pietní" visačku "Mé první známky" a už si toho víc nevšímat... S případným opravdovým sbíráním začít "na zelené louce", vybrat si vhodný obor a jít od začátku "na kvalitu".
Registrovaný uživatel
Tak me by jako laika chytly znamky Uganda,Australia,Cejlon,VB,Cyprus a Cuba.
Ostatni jsou vhodne do temat savci,plazi,umeni,sport,kvetiny atp...Ale protoze je to jen z kazdeho neco,tak je to na dlouhou trat-proto ty deti.Ale co s tim budou delat az vyrostou...mam to vyhodit? :lol: :lol: :lol:
_______________
Sbiram vse co je mozne sbirat.
« Poslední úpravu provedl(a) cert v 23. 5. 2011, 10:32. »
Moderátor
Nejde o to, aby právě tyto známky tvořily jádro budoucí sbírky. Jsou ale dobrým základem pro to naučit se s nimi zacházet, zjišťovat o nich informace, zvážit podle nich další rozvíjení (námět nebo stát apod.). Pokud po pár týdnech zjistím, že mě to nebaví, tak toho nechám bez nějakých vynaložených investic. A pokud zjistím, že mě to baví, tak samozřejmě budu tyto známky postupně nahrazovat kvalitnějšími, shánět méně dostupné atd. A tyto, které kdysi tvořily základ sbírání, pak třeba můžu věnovat někomu jinému, ať ho to taky chytne.
Moderátor
Dejvy, možná pro 5-8 leté dítě ano...ale dotyčná slečna (či dokonce paní) tazatelka už bude nejspíš starší... :D Á propos, stejně bych ani těm nejmenším dětem nedaroval jen zcela zubožené známkové chudinky - důležité je tam "propašovat" i nějakou lepší - řekněme v řádu deseti či sto korun, aby dítko poté zčistajasna objevilo "poklad"...:-) Takové události bývají tím pravým stimulem ke sbírání a pátrání... ;) Nejen pokud jde o známky...
Registrovaný uživatel
Při vší úctě - opravdu si myslíte, že šestileté dítko (není-li to tedy filatelistický genius a nežije pro nic jiného) ocení více šedomodrou hlubotisk. známku (nejlépe s netradičním zoubkováním) v hodnotě desítek až sta korun více, než ofsetový, ale krásně barevný obrázek vzpěrače? Přiznám se, že v dětství jsem se taky nemohl vynadívat na známky s těch pofis. balíčků a nějaké Hospodářství a věda nebo ký fras mi byly total putna...
Moderátor
To bys koukal hochu, jak jsou ta dnešní dítka vyspělá :P Sám si mimoděk vzpomínám, jakou hrdostí mě ve věku cca 8 let naplnila skutečnost, že jsem mezi svými známčičkami, z různých stran darovanými, objevil skvost v podobě čs známky s motivem Tatranského národního parku s katalogovou cenou 5,90 Kč - tehdy za to byly skoro 4 píííva:-) Byl jsem rázem dětský "king" :P
Registrovaný uživatel
No jestli si už v osmi přepočítával všechno na pivka, tak tos byl věru sběratel notně vyspělý:)
Moderátor
Kdepááák, chlapče, já tehdá usrkával Kofolu... :mrgreen: Pivní příklad uvádím pouze coby transparentní dobové entréé pro mladší generace :P
Moderátor
Vím že to Wjem bere takřka vědecky, ale je tu háček v podobě rodičů.Hlavně peníze.Modelová situace:dítko začne sbírat.Táta řekne že na to půjde zrovna na tvrdo a jde na burzu.Tam uvidí pána se čtyřma plnýma stolama námětovek (tuším jezdí v Seatu a má tam značku invalidy- Brno?) a řekne tady je vše - vyber si.Za 10 serií táta vyvalí zbytečně dva a půl tisíce, protože to má drahé jak prase a celou cestu se potom hádají v autě a doma se to utne a je po sbírání.Proto bych tyto laciňáky neodsuzovala a do začátku je to dobrá volba.Ono než se naučí blbnout s pinzetou-to taky chvilku trvá a těch růžků.
Moderátor
Pavlínko, nic se nesmí přehánět... Mně naši nedali na známčičky, mincičky či jiné sběratelské serepatičky ani halíř. Aneb, utrať si z kapesného :P
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Pavlínko, nic se nesmí přehánět... Mně naši nedali na známčičky, mincičky či jiné sběratelské serepatičky ani halíř. Aneb, utrať si z kapesného :P


Kapesný?!? Holt někdo měl bohaté rodiče ;-)
Moderátor
Ježíšmarjá, Gorilko, a Ty si snad vybírala odpadkové koše, když sis chtěla koupit nějaký lízátko či jiný pamlsek? Nějakou tu korunku snad za totáče dávali dětem všichni rodiče, anebo néééé? :P
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ježíšmarjá, Gorilko, a Ty si snad vybírala odpadkové koše, když sis chtěla koupit nějaký lízátko či jiný pamlsek? Nějakou tu korunku snad za totáče dávali dětem všichni rodiče, anebo néééé? :P


Kapesné bylo považováno za nevýchovný prostředek.
Po stovce tak na vánoce od babiček :-). Zbytek... Ono když si za rok odtahal tunu Fe do sběrny, tak to taky něco hodilo :-D
(pro nevěřící Tomáše... stačilo odtahat domů káru po káře a pak se jelo s vozejkem)
Moderátor
Dobrej základ pro zajisté současnou perfektní propracovanou sportovní postavu a gorilí sílu a mrštnost, která se buplatní nejen ve sběratelských kruzích ;)
Registrovaný uživatel
Citovat
...základem pro to naučit se s nimi zacházet, zjišťovat o nich informace, zvážit podle nich další rozvíjení (námět nebo stát apod.). ....... A pokud zjistím, že mě to baví,...

Tak to ano,rozvijelo me to v zemepise-zajimal jsem se o vlajky a staty,kde lezi,zajimal me vesmir,a to bylo dostupnych nekolik cernobilych fotografii,byl jsem dobrej v zoologii.
Kosmonautem nejsem,z duvodu nedostatku financnich zdroju necestuji a krecci pry smrdi/"kdy uz chcipnou?"/
Jedine co mam,jsou bezcenne znamky z detstvi,ktere je mi lito darovat cizim nebo vyhodit...k cemuz stejne nakonec dojde....
_______________
Sbiram vse co je mozne sbirat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ocenění známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1