Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ocenenie dvoch kresieb od sochára a akademika .

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenenie dvoch kresieb od sochára a akademika .

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň . Chcem sa opýtať, či dakto pozná tohto alebo tohoto umelca , ktorý sa volá Miroslav Žáčok Je akademik sochár , maliar .atď . Rozmer kresieb je 28* 40 CM . Kresby sú farba uhlom , alebo pastelové asi skôr uhlom. Je tam portrét chlapca a hlava , alebo profil chlapca . Pôsobí v. Českej Republike a je celkom uznávaný . Vyrobil sochu pre mesto Cheb - Hurvinka , atď . Je tam aj signatura a maľované je to na tvrdom papieri . Napíšte mi akú to má predajú cenu za obe kresby. Ďakujem s pozdravom .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Doplňujúci údaj - obrazy sú maľované v roku 1999 .
Registrovaný uživatel
TO JSOU STUDIJNÍ KRESBY NA KTERÝCH SI AUTOR UJASŃUJE NĚKTERÉ VÝTVARNÉ SOUVISLOSTI .OBÁVÁM SE , ŽE SE NEJEDNÁ O SBĚRATELSKY ZAJÍMAVÉHO AUTORA A MYSLÍM , ŽE VAŠE VĚCI JSOU SPÍŠE NEPRODEJNÉ…BOHUŽEL.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za príspevok . A samotný čas ukáže , či a za koľko bude predajná cena v blizkej , alebo budúcej dobe . Všetci po niečom túžime . Je to vlastnosť , ktorú máme rovnakú , či sme mladí , alebo starší .
Moderátor
Ale, tak úplný noname Žáčok není... Má webovku, tak se ho přímo dotažte, koho v té kresbě ztvárnil, třeba to bude někdo "zajímavý"... Ta první kresba mi lehce připomíná Václava Havla, ale berte to s rezervou - mám v sobě 4 piva :-)
Registrovaný uživatel
Jsou to školní práce, skicy. Výtvarně jsou povedené, je vidět, že malíř/kreslíř má talent, oko a jistou ruku. Ale jsou to prostě jenom školní práce, takových člověk naseká za dob studií mraky. Není to artikl na obchodování.
Registrovaný uživatel
Ani tady bych neviděl možnost zobchodování těch kreseb. Budou to asi spolužáci (nebo spíš jeden a ten samý) z akademie.

Wjem napsal
Ale, tak úplný noname Žáčok není... Má webovku, tak se ho přímo dotažte, koho v té kresbě ztvárnil, třeba to bude někdo "zajímavý"... Ta první kresba mi lehce připomíná Václava Havla, ale berte to s rezervou - mám v sobě 4 piva :-)
Registrovaný uživatel
Mimochodem, ten podpis na těch kresbách je čí? Žáčok to rozhodně není.
Moderátor
No, tak ta datace 1999 skutečně spadá do období, kdy dotyčný Žáčok studoval v Blavě i v Praze.

Akorát mi přijde divné, že by školské práce byly signované a datované. Nevím jak na pražské AVU, ale já jsem na Akademii Michael, kde učím, nikdy nic podobného nezaznamenal.

Spíš si dovedu představit, že by vyučující profesor poplácal "káravě" takového hrdého studenta se slovy: "Počkajte Žáčok s tou signatúrou a datáciou pokiaľ z vás nebude majster"... :-)

I když tedy na té fotce, kterou má na Wikipedii se tváří značně sebevědomě až vyzývavě, takže vlastní silné ego mu asi nikdy nechybělo...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 16. 4. 2024, 10:40. »
Registrovaný uživatel
Což ale není odpověď na dotaz, čí je to podpis. Poslední písmeno bude asi T.
Moderátor
floodland napsal
Což ale není odpověď na dotaz, čí je to podpis. Poslední písmeno bude asi T.


Mirosla Žáčok má FB stránku a být ty kresby moje, tak už jsem ho stokrát kontaktoval, aby se vyjádřil o co (koho) jde a jestli je to vůbec jeho...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 16. 4. 2024, 12:05. »
Registrovaný uživatel
Asi někdo nechce znát pravdu...
Registrovaný uživatel
Po skontaktovani jedného umelca som sa nakoniec dozvedel , že je to jeho práca na 100 percent . Boli to jeho začiatky jeho tvorby . Ten chlapec , čo je vyobrazeny si dal namaľovať portrét na záhrade druhého umelca a bol to jeho synovec a žiadna významnejšia osobnosť to nebola iba jednoduchý chlapec jeho dobrého kamaráta a pýtal si od neho aj podpis . Tá signatura je Miroslav Žáčok. Niet žiadnych pochýb . Prajem mu veľa pracovných úspechov v jeho krásnej kariére a farebnom svete .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ocenenie dvoch kresieb od sochára a akademika .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1