Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Ocenenie odznakov

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenenie odznakov

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý podvečer, mal by som prosbu o ocenenie odznakov...poprípade link okrem aukra, kde sa moc Slovenska nedraží - žilo. Dakujem pekne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Urban, máš tam zopár zaujímavých odznakov, ktoré sú nielen zo Slovenského štátu ale aj I. ČSR a povojnové. Treba sa popozerať zozadu na jednotlivé značky, či niektoré nemajú punc Ag. Napr. hneď prvý odznak Hlinkovej gardy. Ďalší vzácnejší č. 1 - Slovenský orol + hákový kríž, tieto odznaky nosili ako golierové rozlišovacie znaky na slovenských uniformách príslušníci nemeckej národnosti v armáde Slovenského štátu. Vidím tam dôstojnícky odznak automobilového vojska Slov. štátu atď. Podľa mňa výrobca bude z veľkej väčšiny Kremnica. Mal by si ich rozdeliť na vojenské a ostatné a zvlášť ponúknuť na predaj. Napr. www. detektorweb.cz alebo forum. válka. cz. Pokiaľ to nie sú nejaké repliky, tak cena by mohla byť okolo 50 - 60 € i viac.
Registrovaný uživatel
Dakujem pekne za rady, aj ked si myslím, že tie stránky naozaj nie su úplne najvhodnejšie na predaj.. o tej orlici na prvom obrázku si skorej myslím, že je LW... a repliky to naozaj nie sú, čo je vidiet, aj z nie uplne dobrých fotiek
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=344&t=1903
Odznak č. 4 je zde, je velmi vzácný, chce to opravdu rozdělit, ale odznak Rodobrana č. 4 je zajímavý a ceněný dobře.
Registrovaný uživatel
ten ak budete predávať, viem o jednom záujemcovi.
Registrovaný uživatel
Dakujem za info páni,
vladimir.kobliska@gmail.com
Registrovaný uživatel
Pridám ešte malý dodatok k tejto téme. Urban mal si pravdu v tom, že ten odznak, ktorý som opísal ako rozlišovací pre občanov nemeckej národnosti v armáde Slov. štátu, skutočne patrí k Luftwaffe. Slovenskí Nemci nosili na golieri uniformy odznak hákového kríža. Ten orol ma pomýlil, pretože sa dosť podobá na pôvodné slovenské odznaky Vzdušných zbraní. Táto varianta je však podľa môjho názoru vzácnejšia. Pretože ostatné skoro identické boli s orlom doprava alebo mali vzadu zapínanie vodorovnej ihlice - spony. Až som po dlhom pátraní na nete objavil rovnaký obrázok toho odznaku s hlavou orla doľava a zapínanie na bodce z tenkej pásoviny. Tam sa uvádzalo, že označoval technický personál LW. Tak dúfam, že tento raz to bude správne a pravdaže sa ospravedlňujem.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, mal by som záujem o vaše odznaky, vieme sa skontaktovať, ´dakujem
urban napsal
Dobrý podvečer, mal by som prosbu o ocenenie odznakov...poprípade link okrem aukra, kde sa moc Slovenska nedraží - žilo. Dakujem pekne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň pán Urban,

mal b y som záujem o Vaše odznaky, vieme sa skontaktovať, ďakujem.
Registrovaný uživatel
Vieme, vladimir.kobliska@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » Ocenenie odznakov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1