Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Odznak

Vykupminci.cz
Numisargo

Odznak

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení odznaku. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení odznaku. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak zde ten první odznak mi jen vzdáleně připomíná sionistický odznak Francie, ale více nevím.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 13. 5. 2016, 8:51. »
Registrovaný uživatel
Ten odznak vyrobila firma Drago Paris, která mimo jiné vyrobila a vyrábí odznaky francouzské armádě včt. cizinecké legie. Prohledal jsem na internetu všechny dostupné stránky a shlédnul snad stovku různých odznaků, ale tento jsem tam nenašel. Původně jsem si myslel, že by mohlo jít o odznak nějakého francouzského regimentu, který působí - působil v Maroku nebo Etiopii ( tyto země mají jako jediné na světě ve znaku pentagram ). Pod pentagramem je pravděpodobně nějaký arabská nápis a na reverzu je rovněž značka, která vypadá jako by šlo o arabštinu. Ten druhý odznak je zajímavý tím, že ať se na něj dívám jak chci, stále nemohu přijít na to, co má symbolizovat ta "červená skvrna". Na obrázku to asi není moc vidět, ale skoro uprostřed té červené skvrny je zlaté ČS. Co by to mohlo být je pro mě záhadou.
Moderátor
ANO, to ČS je viditelné, ale nebude to Československo, to by bylo moc jednoduché. Chvilku to vypadá jako skafandr, chvilku jako frygická čapka, ale to bude vše jinak- ale jak. Počkáme, chodí sem hodně lidí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » Odznak

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1