Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Odznak - prosím o určení a ocenění.

Vykupminci.cz
Numisargo

Odznak - prosím o určení a ocenění.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení a ocenění tohoto pro mě neznámého odznaku a jak může být asi starý? Předpokládám, že z roku 1866 asi nebude. Průměr odznaku je cca 15mm. Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu že v roce 1866 neexistovala nejen ČSAV ale ani Československo, jde patrně o zmetek.
Nejspíš tedy 1966. Cenu bych odhadoval na 5 Kč ale je to pouze můj soukromý odhad a já odznakům prdlajs rozumím.
Registrovaný uživatel
Zmetek ne.
1866 vznikl Studentský přírodovědný spolek Isis a v r. 1872 pak Spolek českých chemiků. Čsl. společnost chemická se považuje za pokračovatele těchto spolků.
Registrovaný uživatel
Možno ešte doplniť Andera a turtleho, že tento odznak bol zrejme vydaný pri 100 ročnici spomínanej udalosti z r. 1866. Vyrobila ho mincovňa Kremnica. Na zadnej strane je štylizovaný znak tejto ustanovizne MK v kruhu a tieto vylisované útvary nad a pod písmenami predstavujú razidlá. Týchto odznakov za socializmu dávali pre svojich zamestnancov raziť hlavne priemyselné podniky a vtedajšie inštitúcie vo veľkých sériách. Najviac ich razila Kremnica. No produkovali ich aj firmy Zukov, Znak či Rempo alebo niektoré výrobné družstvá invalidov.
Cena takých jednotlivých exemplárov sa skutočne asi pohybuje rádovo len v zopár korunách.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » Odznak - prosím o určení a ocenění.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1