Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Oldřich Hlavsa

Vykupminci.cz
Numisargo

Oldřich Hlavsa

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pokud by kdokoliv z vás měl k prodeji obraz od Oldřicha Hlavsy milerád bych ho koupil. Děkuji za nabídky.

Kontakt adam.pos@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Poprosil bych zdejší odborníky, aby se vyjádřily k tomuto obrazu od (údajně) Oldřicha Hlavsy:

http://estarozitnosti.cz/katalog/5291-cesta-brezovou-aleji.html

Já jsem od tohoto malíře viděl na vlastní oči desítky obrazů a jsem přesvědčen o tom, že se jedná o padělek, nicméně si rád vyslechnu názory ostatních.
Registrovaný uživatel
Úplně bych autorství Oldřicha Hlavsy nevylučoval. Obraz je sice jen nedokončená skica, ale v nahozené obloze a korunách stromů Hlavsu tuším. Pro pravost svědčí i formát obrazu 65x80cm a poměrně přesvědčivá signatura. Srovnej např. zde:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jazzdr: Postava/postavy jdoucí stromovou alejí bylo pro Hlavsu oblíbeným námětem, nicméně u tohoto obrazu se mi nezdá to provedení. Zdá se mi to na Hlavsu moc "odfláknuté". Já jsem napsal do té aukční síně a poprosil je, aby detailně vyfotili tu postavu a poslali mi foto. Z toho detailu není ani pořádně vidět, jestli vedle té postavy je nějaké zvíře a případně o jaké zvíře se jedná (možná koza?). Prostě Hlavsa by si dal více záležet.

Není třeba možné, že někdo našel někde starý obraz s tímto námětem a dodělal tam signaturu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
AdamekPOS napsal
jazzdr: Postava/postavy jdoucí stromovou alejí bylo pro Hlavsu oblíbeným námětem, nicméně u tohoto obrazu se mi nezdá to provedení. Zdá se mi to na Hlavsu moc "odfláknuté". Já jsem napsal do té aukční síně a poprosil je, aby detailně vyfotili tu postavu a poslali mi foto. Z toho detailu není ani pořádně vidět, jestli vedle té postavy je nějaké zvíře a případně o jaké zvíře se jedná (možná koza?). Prostě Hlavsa by si dal více záležet.

Není třeba možné, že někdo našel někde starý obraz s tímto námětem a dodělal tam signaturu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Adámku, vidím jednoznačně chlapíka s trakařem a za ním kozu - obé načrtnuto v pár tazích - za 1 s *, ale jestli je autor O.Hlavsa, to bohužel neporadím...
Registrovaný uživatel
Pro srovnání detail z jiného obrazu. Maloval to myslíte tentýž člověk?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ano, stejne malovana hlavy u te kozy i kravy.
Registrovaný uživatel
Ten obrázek s krávami jsem koupil z pozůstalosti po Hlavsovi, ale je to rozměr 35cm x 50cm. Ale ten obraz na estarozitnosti je 65cm x 80cm. Nemyslíte si, že u většího obrazu by si dal více záležet?
Registrovaný uživatel
AdamekPOS napsal
Ten obrázek s krávami jsem koupil z pozůstalosti po Hlavsovi, ale je to rozměr 35cm x 50cm. Ale ten obraz na estarozitnosti je 65cm x 80cm. Nemyslíte si, že u většího obrazu by si dal více záležet?

Ne.
(Myslíte si, že skicovité zpracování tématu v expresivních pastách je výtvarně méně náročné než "pečlivé" vymalování výkresu?)
Registrovaný uživatel
Ano, je to méně náročné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Oldřich Hlavsa

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1