Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » olej,tempera

Vykupminci.cz
Numisargo

olej,tempera

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,koupil jsem ho v antiku a domnívám se,že by se mohlo jednat o Aloise Moravce.Jen jsem nezjistil,jaký je hrad v pozadí.Pokud někdo bude vědět více,tak budu moc rád.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemůže to být hrad Rábi?Ten Moravec často maloval,pokud to je teda Moravec:-).
Registrovaný uživatel
Tak Rábí to určitě není, stejně jako to není Alois Moravec. Pod hradem Rábí nerostou opuncie, bude to někde ve Středomoří. Podpis (nebo popis) a vročení čtu "Norma 29". A pak ještě možná "Burg", ale to už je spíš dedukce.
Registrovaný uživatel
Jj,opuncie tam asi fakt nerostou-:)
Registrovaný uživatel
Na rubu oboustranného obrazu od Aloise Moravce je hrad Rábí . Pro porovnání
přikládám fotku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hrad Rabí rozhodně není na tak vysokém kopci, který je na inkriminovaném obraze. O opuncíich ani nemluvě... Tipoval bych to na nějaký křižácký hrad z dob křížových výprav do Palestiny, i když Krak de Chevaliers to asi nebude...
Jinak, na rok 1929 je ta kresba pozoruhodně modernistická...
Registrovaný uživatel
No právě,jak píše wjem,na rok 29 je ta kresba hodně moderní.Jinak ten Moravec a hrad Rábi byl ode mne jen výstřel do tmy.
Registrovaný uživatel
Podle mně to hlavně není hrad, ale nějaké městečko - bohužel docela standardní pohled na středověké město někde ve střední Itálii nebo na Dalmátském pobřeží…což možnost lokace ještě více ztěžuje ne-li znemožňuje :)
Registrovaný uživatel
A v čom je problém,keď to vyzerá modernisticky?
Prečo by tam nejaká/ký norma (aj ja som to tak čítal... :roll: ) písala iný rok..
Pred pár dňami sa tu hovorilo o obraze Tamara de Lempicka a jej obrazy na mňa pôsobia všelijako,len nie "staromódne".Skôr úúúúplne naopak.Ako keby ich niekto namaľoval včera... ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » olej,tempera

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1