Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » OTHO

Vykupminci.cz
Numisargo

OTHO

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,
prosím tunajších odborníkov cez antiku o ocenenie týchto denárov vzhladom k ich stavu. Zaujímala by ma cena v našich zemepisných šírkach, nakolko som na nete našiel velmi rozdielne ceny týchto mincí. Rád by som jednu z nich predal za férovú cenu. Ďakujem za váš čas

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ceny jsou rozdílné protože stavy mincí bývají také rozdílné (když dám příklad z běžných denárů, není problém koupit šrotového Caracallu v konvolutu pod stovku a na druhé straně krásný ražební stav za 3 000). Tady je to taky vidět, denár uprostřed je výrazně lepší stav než ty krajní a tak jeho cena bude daleko vyšší. Sice u mincí vzácného císaře se ty cenové rozdíly trochu stírají, ale ne moc. Jinak u nás (v ČR a na Slovensku) platí, že i za velmi špatné stavy se platí hodně, viděl jsem už i šrotové stavy prodané za 3-5 tisíc, ale to je asi realita pouze našeho trhu, kdy se objeví vzácný císař a někteří z toho sednou na zadek, protože nejspíš nikdy nebyli na zahraničních aukcích, kde se pravidelně objevuje a občas i ve sbírkových stavech. Na jaře mi unikl (jen díky tomu, že jsem kvůli poruše HD posílal limity o 2 týdny později a tím pádem stejný příhoz přišel od někoho dřív) celkem slušný kousek za 6 000.
Abych to tady moc neokecával, Otho se prodává běžně za tisíce Kč v horších až průměrných stavech a za desetitisíce v krásných sbírkových. Tady možná cenu srazí fakt, že se prodávají tři najednou a mimo sálovou aukci (Otho se hodně padělá a někteří lidé naivně věří, že sálová aukce renomované firmy je záruka pravosti :) ). Každopádně konkrétní odhady na tyto mince dávat nebudu, protože bych měl zájem o nákup jedné z nich (samozřejmě za předpokladu že budou k dispozici dobré velké fotky) - takže bych byl jaksi ve střetu zájmů.
Moderátor
Jinak jak se člověk dostane ke třem tak vzácným mincím aniž by věděl, jaká je jejich cena? :)
Moderátor
Nahoda :D :D :D.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
hodně hrubý nástřel ceny:
vlevo 200euro, vpravo 250euro, uprostřed cca 800-1500euro(v případě pravosti - nezpochybňuji žádný, ale dle fotky se dá jen odhadovat...)
Je to prostě "oblíbený" panovník co se neukazuje zase moc často a většině lidí ve sbírce chybí, takže když se ukáže v aukci, většinou se o něj kupující dost přetahují.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ešte upresním,že na predaj je (predbežne) len jedna minca. Foto v lepšom rozlíšení nie je problém, stačí sa ozvať na môj mail: elbruno3@gmail.com
Myslím,že by nemal byť problém vyriešiť aj "stret záujmov".
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Jinak jak se člověk dostane ke třem tak vzácným mincím aniž by věděl, jaká je jejich cena? :)

Dlhoročným zbieraním... ;)
Registrovaný uživatel
Derrick napsal
tenzor napsal
Jinak jak se člověk dostane ke třem tak vzácným mincím aniž by věděl, jaká je jejich cena? :)

Dlhoročným zbieraním... ;)


Hmmmm, trochu mi vadí to dlhoročné zbieranie :twisted: tam nemá zberatel problém poznať cenu svojho materialu. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Derrick napsal
tenzor napsal
Jinak jak se člověk dostane ke třem tak vzácným mincím aniž by věděl, jaká je jejich cena? :)

Dlhoročným zbieraním... ;)


Hmmmm, trochu mi vadí to dlhoročné zbieranie :twisted: tam nemá zberatel problém poznať cenu svojho materialu. ;)

Zbieral na poli, čo je na tom divné?
Moderátor
dula77 napsal
grofik napsal
Derrick napsal
tenzor napsal
Jinak jak se člověk dostane ke třem tak vzácným mincím aniž by věděl, jaká je jejich cena? :)

Dlhoročným zbieraním... ;)


Hmmmm, trochu mi vadí to dlhoročné zbieranie :twisted: tam nemá zberatel problém poznať cenu svojho materialu. ;)

Zbieral na poli, čo je na tom divné?

To, ze za celou historii se nasly v CR+SR tusim dva denary Othona :) I kdyby to bylo v jednom nalezu, byla by to absolutni senzace.
Registrovaný uživatel
Myslím,že sme už mimo témy vlákna...
Registrovaný uživatel
Prípadný kupec bude oboznámený s pôvodom.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » OTHO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1