Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Otomanská pošta 1920

Vykupminci.cz
Numisargo

Otomanská pošta 1920

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer.

Zase mám menší problém s katalogem. Opět mi nesedí zoubkování u této známky. Naměřil jsem 10 3/4 x 10 3/4. Můžete se někdo na to mrknout až bude trochu času ?

Děkuji. Petr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych měl zase dotaz, proč na každou známku zakládáš zbytečně nové téma??????????
To jako nejde dát třeba 10 i více dotazů do jednoho "vlákna"? :roll:
Registrovaný uživatel
Zdravím.
jo to by určitě šlo. I když nevím, jaký je v tom rozdíl ???????

Zdraví Petr. :roll:
Registrovaný uživatel
Tak jsem se díval do katalogu mám Zumstein a tam je napsáno u oranžové zoubkování 10 Jinak ta série je z roku 1914 a má zoubková ní 12 a ta oranžová je z roku 1920
Registrovaný uživatel
Dobrý večer.

Ano. Také jsem tak našel. Podle barvy jsem zařadil do r. 1920. Jenže i když zoubky nejsou celé, tak mi nejlépe vychází 10 3/4.

Děkuje a zdraví Petr.
Moderátor
pethem napsal
Zdravím.
jo to by určitě šlo. I když nevím, jaký je v tom rozdíl ???????

Zdraví Petr. :roll:

Vetsina zde sleduje nove prispevky podle stranky "Kde to zije" a pokud se zaklada vice temat s podobnym obsahem tak se stranka rychle zaplni a starsi temata ktera napriklad cekaji jeste na reakce z teto stranky zmizi.
Registrovaný uživatel
Zdravím.

Ano to chápu, i když většina témat je zde s podobným obsahem - Ocenění, hodnota, určení poštovních známek :)
Většinou si každý příchozí klikne na „nové téma" a píše, takže se posouvá stránka stejně. Je jen rozdíl v tom, kdo jak často píše.
Ale samozřejmě z hlediska stránkování to plně respektuji a polepším se :) Budu se snažit psát do svých vláken a nové založím až se posunu někam dozadu a nebudu tak vidět :).
Jinak se mějte všichni fain a přeji klidný a slunečný víkend.
A všem co fandí hokejistům pevné nervy !!
Moderátor
Michel uvádí u této známky zoubkování 10 1/2, takže bych to viděl "v toleranci". Přece jenom papír léty trochu pracuje a ten rozdíl rozměru představuje cca 2,5 %.
Registrovaný uživatel
Ahoj Dejvy.

Já sice toto zoubkování nenašel, ale pokud to je tak, tak asi ta odchylka možná bude. Když už sem tu, tak se zeptám na jednu sovětskou známku z roku 1962. Zjistil jsem, že jsou u ní uvedeny dva druhy zoubkování, ale nic bližšího nevím.
Jde o typ A či C ?


Děkuji všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A - hřebenové zoubkování 12 1/2
C - řádkové zoubkování 12 1/2.
Na obrázku je A.
Registrovaný uživatel
Všechny zdravím.

Zase jeden pro mne neznámý „nápis" na známce. Prosím o radu, kam zařadit.

Děkuji všem za čas a ochotu.
Petr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stačí přečíst ze známky....Bulharsko
Moderátor
Dracek napsal
Stačí přečíst ze známky....Bulharsko


To vieš Dračku, azbuku nie každý ovláda.... ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Jo, to jsem si myslel, že azbuku ovládám :), tedy učil jsem se ji.
Ale to podivné „z" mne zmátlo.
Díky. Petr.
Registrovaný uživatel
A ta měna CT (centimes) je tištěna tak, že připoméná „GT".

No jo, učit se, učit se.

Petr.
Registrovaný uživatel
pethem napsal
A ta měna CT (centimes) je tištěna tak, že připoméná „GT".

No jo, učit se, učit se.

Petr.


CT = stotin :twisted:
Registrovaný uživatel
smith napsal
Dracek napsal
Stačí přečíst ze známky....Bulharsko


To vieš Dračku, azbuku nie každý ovláda.... ;)

a zvlast bulharsku cyriliku :P
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Ono to není "z", ale v podstatě něco, co v azbuce vypadá jako tvrdý znak. V bulharštině se tento znak někdy používá místo "a" (ne úplně, zkus vyslovit "blgaria" a mezi "b" a "l" uslyšíš takové "a na půl cesty"). Oproti tomu ve slově "carstvo" je normální "a" a vyslovuje se normálně otevřeně.
« Poslední úpravu provedl(a) dejvy v 24. 5. 2010, 20:05. »
Registrovaný uživatel
Děkuji vám za výklad.
No vidíte i lingvistice se tu trochu člověk přiučí :).
Mezitím jsem „zavítal" do Švédska a narazil na známky z roku 1935. Dle katalogu má býti zoubkování 9 3/4 a L 9 3/4.
Hodnota 10 öre je však 9 3/4 x 10. Navíc zoubkování u tří známek pouze ze dvou stran. Prosím někoho zasvěceného o radu. Snad se hodí do budoucna i ostatním ;)

Děkuje Petr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Michel uvádí rozměr 9 3/4, Scott 10. A vyber si :). Jak už jsem psal dříve, papír pracuje, vliv má hlavně vlhkost, takže tento rozdíl je celkem nepatrný (navíc zoubkování se měří s přesností na 1/4 zoubku na 2 cm, takže pokud měla perforačka rozměr někde mezi /třeba 9,85/, tak můžeš naměřit to i to).
Jinak dva druhy zoubkování - ze všech stran (arch) a svislé (svitek) - jsou uvedeny v Michlu i Scottu, stačí jen pořádně číst.
Registrovaný uživatel
Díky dejvy.
Ano s tím zoubkováním máš určitě pravdu, ale u té švédské známky se zoubky o tu čtvrtku na 2 cm skutečně rozcházejí. Jedna strana 9 3/4 a druhá 10. Pokud jde o možnou běžnou odchylku, již se tím zabývat nebudu. Pro jistotu jsem zkusil nafotit - tedy je to dost fuška, ale zkus se na to mrknout až bude trocha chuti a času, třeba měřím špatně. Na jedné fotce svislá řada a na druhé vodorovná.

Jinak děkuji za upozornění. Musel jsem si osvěžit trochu němčiny z katalogu - tedy slova senkrecht a allseitig :).

Zdraví.
Petr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Může se stát, papír pracuje většinou tak, že se jedním směrem "stáhne" a druhým "roztáhne" (proto jsou třeba dva rozměry aršíků Kde domov můj - podle toho, jakým směrem se dal papír do stroje).
Moderátor
Jinak podle těch obrázků soudím, že původní rozměr zoubkování je opravdu někde "mezi" 9 3/4 a 10; pokud máš švédských známek z tohoto období více, zkus je porovnat (perforačka by měla být ve všech případech stejná).
Registrovaný uživatel
Zdravím Dejvyho.

U těch známek co mám je to zoubkování podobné 9 3/4x10.

Ještě sem vkládám Dom. republiku, na kterou nemám katalog, tak jestli se někdo může mrknout. Ze zadu je matně vidět asi č. 109 nebo 107.

Děkuji všem. Petr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mi 107; 0,80 Mi€

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Otomanská pošta 1920

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1