Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » PADĚLKY OBRAZŮ I S POSUDKY ZNALCŮ

Vykupminci.cz
Numisargo

PADĚLKY OBRAZŮ I S POSUDKY ZNALCŮ

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hledáte hezkého a pravého Kavána? Radimského? Kalvodu? Žijete v domění, že znalecký písemný posudek od RENOMOVANÉHO ZNALCE Z OBORU automaticky garantuje, že jste majitelem 100% originálu?? VELIKÝ OMYL DÁMY A PÁNOVÉ!
Pokud jste dobře prosperující podnikatel a výtvarnému umění moc nerozumíte, ale máte chuť si něco drahého a pravého zakoupit, pak jste to právě Vy, kdo jste se již stali, nebo můžete VELMI BRZY stát obětí rafinovaného podvodu.
Některé aukční galerie (např. PLATÝZ a OBRAZY V AUKCI) nabízejí v jedné aukci i několik desítek padělaných obrazů a to zcela beztrestně, protože se jim tato trestná činnost prakticky nedá prokázat, jelikož obrazy mají písemné znalecké posudky od znalců, kteří stojí na špici mezi soudními znalci. Navíc se jedná o znalce, kteří jsou autoři mnoha monografií a publikací, kurátoři různých výstav, prostě jejich posudek má váhu ZLATA, což je pak v aukci dobře viditelné, jak u trapného falza cena v aukci narůstá jen proto, že se pod něj podepsal např. PhDr. M.Z., nebo PhDr. N.B.-H.
Nejde jen o to, že TITO znalci vystavují nepravdivé posudky na všemožné padělky, jde o to, že kupující VYHAZUJÍ SVÉ LECKDY TĚŽCE VYDĚLANÉ PENÍZE OKNEM, a to jen proto, že jsou zde znalci naprosto beztrestní, drze si jdou za galeristou pro svoji finanční odměnu za křivé posudky, nemajíc strach z postihu a takto PŘEDEVŠÍM DEVALVUJÍ skutečnou hodnotu uměleckých děl, naprostých originálů, které třeba máte ve své sbírce!!!
Velmi dobrým příkladem je teď v posledních měsících ukázka neuvěřitelnýho nárůstu prodeje soch aj. od OLBRAMA ZOUBKA. A to jak u zvyšujících se cen, tak i množství plastik. Takové množství zákonitě bude do budoucna ceny na trhu TVRDĚ DEVALVOVAT. Pro ty co nechápou:
Koupí-li dnes někdo sochu za 100 000, zcela jistě ji za rok a déle prodá s prodělkem nejméně 20% (ale klidně i 60%), pokud bude nabídka na trhu tak velká, jako je nyní. A je úplně jedno, jestli se jedná o originály, či pouhé novodobé kopie, které v současné době drze odlévá a dává do aukcí spolek, nebo-li nadačním fondem K.Z. , která se sama pasovala do role NAPROSTÝCH ZNALCŮ DÍLA OLBRAMA ZOUBKA a přes jejich posudek nejede vlak.
Vtipné ale je, že pokud skutečně novodobě odlévají sochy do původních forem, nedá se jim to nijak bohužel prokázat. JEDINÝ CO JE OPRAVDU USVĚDČUJE JE JEJICH NENAŽRANOST A TOUHA PO ZISKU, PROTOŽE TRH JEJICH DLE MNE PADĚLKY JE PŘEHLCEN!!! A PADĚLKY OBRAZŮ TAKÉ!!!
Je jen otázkou času, než sběratelé Zoubka jednoho dne zjistí, že se jejich investice do něj 10x zmenšila...NEBO DO PADĚLANÉHO OBRAZU...
DLE MNE JSOU DVA DRUHY KUPCŮ - TI CO KUMŠTU SKUTEČNĚ ROZUMÍ A FALZUM V AUKCI SNADNO ROZPOZNAJÍ A NEKOUPÍ - A TI DRUZÍ...
Ti se ale vždy spoléhají bohužel na slušnost a serióznost renomovaných znalců.
Dle mne je na trhu nikoliv 50, ale snad více jak 70% padělků. Dobových i novodobých celkem...Jediná správná cesta dle mne je mít hodně známého NEZKORUMPOVANÉHO znalce, KTERÝ VŽDY DOBŘE PORADÍ (TŘEBA I ZA POPLATEK), aby člověk nezakoupil falzum, nebo alespoň tuto možnost MINIMALIZOVAL, případně kupovat od žijících autorů, jelikož Mařákovce už nikdo moc nechce. Myslím, že za rok se bude obchodovat už jen s abstrakcí a modernou...
Moderátor
Téma přesunuto z filatelie do obrazů.
Registrovaný uživatel
Áno, súhlasím, že na aukciách v ČR sa predávajú bezcenné falzifikáty. Tiež som taký kúpil v Obrazy v aukci od Jakubca (zistil som to neskôr na tomto fóre od iných zberateľov, od Jakubca som žiadal vysvetlenie, ale ani za 3 mesiace som nič nedostal).
Ako je však možné, že v rozvinutej európskej krajine sa verejne a beztrestne takto dá okrádať? Keby to bolo niekde v rozvojových republikách v Afrike, to by som sa nečudoval, ale v ČR? To už tam nefungujú základné orgány štátu?
Registrovaný uživatel
turista napsal
Áno, súhlasím, že na aukciách v ČR sa predávajú bezcenné falzifikáty. Tiež som taký kúpil v Obrazy v aukci od Jakubca (zistil som to neskôr na tomto fóre od iných zberateľov, od Jakubca som žiadal vysvetlenie, ale ani za 3 mesiace som nič nedostal).
Ako je však možné, že v rozvinutej európskej krajine sa verejne a beztrestne takto dá okrádať? Keby to bolo niekde v rozvojových republikách v Afrike, to by som sa nečudoval, ale v ČR? To už tam nefungujú základné orgány štátu?
A ten Jakubec je základní orgán státu ? Takový orgán neznám ... Znám jen orgány činné v trestním řízení, které to řeší. No a když jim nedáš podnět k šetření, tak ani nemohou začít fungovat ! U vás na Slovensku to asi bude tedy jiné ... tam věští z křišťálové koule a jakmile tam uvidí nějaký podvod, tak okamžitě zasáhnou. Jste fakt šťastná Země a závidím vám ;)
Registrovaný uživatel
Ten Jakubec je podvodník, nie orgán štátu. A mne sa neoplatí jazdiť do ČR pre 1800 Kč, dosť som minul na cestu už keď som išiel pre ten obraz. Ale nie som jediný, koho podviedol, prečo sa neobrátiš so svojou výzvou na domácich?
Moderátor
turista napsal
Ten Jakubec je podvodník, nie orgán štátu. A mne sa neoplatí jazdiť do ČR pre 1800 Kč, dosť som minul na cestu už keď som išiel pre ten obraz. Ale nie som jediný, koho podviedol, prečo sa neobrátiš so svojou výzvou na domácich?


Padělek v ceně 1800 Kč ? Pochlubte se...
Registrovaný uživatel
Tento příspěvek očividně šíří opět pan Brácha z GALERIE NÁRODNÍ 25, který už neví jakým způsobem by pošpinil svou konkurenci. Tyto ničím nepodložené názory na prodej padělků jsou opravdu nechutné. Pane Brácha, vy se budete jednoho dne divit až pan Lukeš (Galerie Platýz) a pan Jakubec (Obrazy v aukci) přijdou do té vaší ušmudlané "galerie" v mertu a rozbijí vám hubu (docela bych se k nim přidal)!!!
Je pravda, že já osobně viděl nabízet obrazy, které dle mého názoru nejsou originály, ale to neznamená že tomu tak opravdu je. Pan brácha je samozvaný největší znalec výtvarného umění, u kterého jsem viděl v aukci již mnoho obrazů o jejichž pravosti by se dalo velice polemizovat.
Každopádně si myslím, že nikdo nikoho přeci nenutí obrazy kupovat. Buď něčemu rozumím a potom si sám vyberu dílo do kterého hodlám investovat své peníze, nebo tomu nerozumím a necpu se do něčeho co je pro mě rizikové.
Navíc téměř v každé aukční síni je obraz vystaven cca 2-3 měsíce. Každý kdo má o jakýkoli obraz z nabídky zájem se na něj může přijít i se svým znalce 100X podívat před tím než se ho pokusí koupit.

Pro ty co zase budou říkat, že za pravost obrazů které nabízí má aukční síň ručit, tak dle zákona za pravost aukční síň ručí a pokud se opravdu prokáže prodej padělku, tak musí peníze tomuto kupujícímu vrátit. Pane s nickem "turista", pokud na obraz necháte vypracovat znalecký posudek a ten bude negativní, tak máte samozřejmě nárok na vrácení peněz. Pokud jednáte pouze na základě domněnky, tak samozřejmě aukční síň platbu vracet nemusí.

Myšlení některých jedinců je opravdu na úrovni nesvéprávného člověka.
Zkrátka si myslím, že kdo si pravostí díla není jistý, tak ať ho nekupuje. Opravdu to není povinné!!!
Taky nejdu obchodovat na burzu s akciemi když o tom nic nevím.
Registrovaný uživatel
Ještě k tvým slovům dodám, že pokud Turista dá na zdejší uživatele s jejich názory o falzech, kteří to posuzují jen dle foto tady, tak tedy nevím. Jsem laik a nemyslím si, že by se dal obraz spolehlivě určit takto ... to je složitější i při osobním posouzení si myslím a nejde to podle fotografií tady. Ale asi tady jsou fakt kovaní odborníci, kteří to kolikrát určí i dle katastrofálních foto, co se tady občas objevují.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 5. 5. 2019, 19:07. »
Registrovaný uživatel
turista napsal
Ten Jakubec je podvodník, nie orgán štátu. A mne sa neoplatí jazdiť do ČR pre 1800 Kč, dosť som minul na cestu už keď som išiel pre ten obraz. Ale nie som jediný, koho podviedol, prečo sa neobrátiš so svojou výzvou na domácich?
A proč se ty neobrátíš na českou poiicii a mě by těch 1800 Kč za to stálo , ale ty píšeš že s tím státní orgány nic nedělají. No když jim to nikdo neoznámí, tak s tím ani nic dělat nemohou. Nevím proč se tak strašně divíš ? U vás to je snad jinak ? Pokud to neoznámíš tam, kam máě , tak tvá slova o falzu jsou jen plácáním a zavání to pomluvou...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 5. 5. 2019, 19:16. »
Administrátor
Přestává se mi zamlouvat, že si tu někteří (většinou zde registraci provedou jen za tímto účelem) vyřizují účty aniž by to mělo nějakou souvislost přímo se Sberatel.com. Obracejte se na policii ČR či případné trestné orgány, které toto musejí řešit. Nikoliv diskuze zde uvedená!
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » PADĚLKY OBRAZŮ I S POSUDKY ZNALCŮ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1