Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky známek "tygřích hlav" Afghánistánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky známek "tygřích hlav" Afghánistánu

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Dovoluji si upozornit na mimořádně nebezpečné padělky známek tygřích hlav Afghánistánu http://www.ebay.com/itm/Good-selection-of-Afghanistan-used-/330810514495?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d05d7dc3f
Tyto moderní padělky pochází zřejmě z Indie a běžnou porovnávací metodou se nedají poznat - tedy ty dvě horní známky. Mimochodem obě z emise 1292 představují stejné ZP2 TD.
Moderátor
No mnohem nebezpečnější by byly, kdyby nebyly intenzivně zelené, ale černé.
A co ty zbývající 2? Jsou OK?
Moderátor
Ta černá vlevo dole je zřejmě neautorizovaný novotisk, ale ta vpravo je padělek bez jakýkoliv diskusí již rozeznatelný v porovnání s příslušným ZP. Sám mám tento padělek ve svojí sbírce.
Moderátor
Mně by možná přišlo podezřelé nanejvýš to, že vypadají moc hezky. Jinak nemám šajn. Zlatý Fiume! :D
Moderátor
Jde o mimořádně nebezpečné padělky, které se nedají rozeznat porovnáváním s příslušným ZP (superprojekcí). Katalog jen těchto dvou známek je 575 GBP (275+300). Nesouhlasí papír podle vzhledu, barva se mně jeví na mém monitoru jakási černozelená, podobné razítko se nikdy nepoužilo, téměř vyloučený souběh stejných ZP. Zatím je cena 6 USD, uvidíme, kam se vyšplhá. Za těch 6 USD se tyto padělky dají brát.
Moderátor
su to falza skor do uvahy by som bral ten papier, predsa je novsi ako papier z 19. st.
_______________
Moderátor
Pavel_III napsal
Mně by možná přišlo podezřelé nanejvýš to, že vypadají moc hezky. Jinak nemám šajn. Zlatý Fiume! :D

No podle vzhledu se to posuzovat nedá. Jedna možnost je porovnávat dle ZP, ale to není univerzální. Tento typ padělků byl totiž okopírován ze zřejmě pravého ZP 2. Nevím, jaká technika na to byla uplatněna, jestli taky kamenotisk.

Jelikož jsem už nějaký ten Afghánistán viděl, tak to falzum se dá odhalit okamžitě podle barvy (na monitoru to vypadá na tmavě zelenou) a ta nebyla nikdy použita. Papír je také na první pohled odlišný od běžně používaného.

No to FIUME by pro mě byl asi větší problém. :D
« Poslední úpravu provedl(a) ikanek v 16. 1. 2013, 19:29. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky známek "tygřích hlav" Afghánistánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1