Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Patří to sem ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Patří to sem ?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Přátelé klid. Je to jen neviditelná ruka trhu jak říká s. Klaus. Pokud jsem hovořil a myslím i napsal, pro US Armu to bylo jen několik druhů dýk SS. Jinak se to vyrábělo hned po válce ve Španělsku. Některé kopie jsou kvalitnější než origo kusy. Jinak diskuze proč a nač asi fakt nemá smysl. Když já vidím jaké se dělají novoděly z Ruska je diskuze zbytečná. Dokonce Ruské novoděly nabídla firma Rauch a spálila se. V dobrém nakoupila a prodala novoděly a byl z toho průvan. Ale firma chytře vrátila peníze a tak byl klid. Ono vždy, když někdo něco má, těžko se smiřuje, že to není origo, ale COPY. Je to tak-bohužel.
Moderátor
Ono vše je daleko složitější.Máme udělené origo, neudělené origo Např. jak rozeznáte Levantský tolar ražený v roce 1800 či v roce 1954. Nebo dukát 1915. Právě v Čechách a na Moravě byly velké sklady materiálu a v každé vesnici byla kvalitní kudla ze skladu, bodák i dýka. ČS.armáda sice jen krátce měla k použití německé helmy. Ale faleristika je prostě o něčem jiném. Faleristika je pomocná věda historická, nikoliv umění šmeliny a to chlapci nemají rádi.
Registrovaný uživatel
elle napsal
Diskuze s lachtanem je jak vidim neco pod. jako diskuze s 10ti letym klukem..
No já se hned tak neurazím, jen vám řeknu že v sudetech odkud pocházím , tak té výstroje WH bylo v době mého ranného mládí strašně moc. A na smetištích se válely helmy, piksly s maskama a jiné teď ceněné artefakty. Elle a třeba co se týče telat, tak toho byly a nebojím se říci KVANTA a věřte, nebo ne. Jako malý kluk jsem prolézal věž německého tanku v jedné lokalitě za městem. Já vím, že vám to připadá, jako neskutečná a mnou vymyšlená pohádka, ale nelžu. No a přes nás ustupovala německá armáda směrem k západu, takže (ale to já samozřejmě nepamatuji) se technika, výstroj a jiné věci válely v příkopech, jak je zahazovali při ústupu. Lidi je po válce sbírali ... třeba ty telata, mundůry a tak podobně a druhotně to používali. Třeba se přešívaly kabáty to vím jistě, nebo rukavice , šály... jo jo jsem desetileté dítě, které ale dost pamatuje.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Ono vše je daleko složitější.Máme udělené origo, neudělené origo Např. jak rozeznáte Levantský tolar ražený v roce 1800 či v roce 1954. Nebo dukát 1915. Právě v Čechách a na Moravě byly velké sklady materiálu a v každé vesnici byla kvalitní kudla ze skladu, bodák i dýka. ČS.armáda sice jen krátce měla k použití německé helmy. Ale faleristika je prostě o něčem jiném. Faleristika je pomocná věda historická, nikoliv umění šmeliny a to chlapci nemají rádi.
Když jsem byl na vojně, tak do stráže jsem chodil v dlouhém kožichu WH například, možná nikdo neuvěří...
Registrovaný uživatel
Německé buršlaky s vyměněnými knoflíky pamatuji z letiště na vojně a nosil ho pomocný personál ... Buršlak maskované kongo, aby někteří věděli o co jde... byli pořád umaštění, tak se šetřil erár. Nevím možná Altmann potvrdí, myslím že jste voják...
Registrovaný uživatel
Staří borci si v práci krájeli salám nožem paragánů a to běžně , byly toho kvanta po válce. Dnes ten nůž stojí 7000 Kč v origo...ale Elle možná si jen a jen vymýšlím... kdo ví ? :D
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Ono vše je daleko složitější.Máme udělené origo, neudělené origo Např. jak rozeznáte Levantský tolar ražený v roce 1800 či v roce 1954.


Originální ražby jsou rozpoznatelné. Stejně tak jsou rozpoznatelné staré doražby. V jaké mincovně byly raženy a ve kterých letech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Potvrzuji, ale bojím se, že mnozí nevědí co to je vojna. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Evropa1 napsal
Altmann napsal
Ono vše je daleko složitější.Máme udělené origo, neudělené origo Např. jak rozeznáte Levantský tolar ražený v roce 1800 či v roce 1954.


Originální ražby jsou rozpoznatelné. Stejně tak jsou rozpoznatelné staré doražby. V jaké mincovně byly raženy a ve kterých letech.



ANO, ale to poznáte Vy a pár dalších "machrů". Stejné to je i u nás. Proto jsem ten příměr použil. :roll:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Potvrzuji, ale bojím se, že mnozí nevědí co to je vojna. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak, tak pane kolego ... no ještě nedávno lítali dobrovolní hasiči s přestříkanými německými helmami, vždyť to není tak dávno, než je vyměnili za moderní ... 15 let ? A po likvidování hasičáren je borci kupovali, dávali jim nástřiky a nálepky ... prodávali pak za prdy. Jinak Elle já se narodil pár let po válce, když mi bylo cca deset let, tak uběhla zhruba doba asi tak, jak uběhla asi teď od sametové revoluce. Taky narážíte všude na komunistické artefakty... jo jednou vám to mlaďoši taky nebudou věřit a já vám to přeju :D
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Nebyl bych až tak přísný.
2. Dekorace, ne vše je v kopiích.

Tak to potom kvalitu publikácie rapídne zvyšuje.... ;)

Altmann napsal
Tak asi tak, text je opsaný a dekorace, zde pozor, ale nezatracovat.

:)

lachtan napsal
Děkuji a je mi jasné, že vždy se najdou pochybovači, kteří práci zasloužilých sběratelů (literaturu) budou in memoriam zpochybňovat.

Nech Pánbožko odpustí všetkým tým diletantom - nevedia čo činia :( Pán zberateľ si možno neuvedomil, koľko škody môže spôsobiť tým, Ktorý jeho knihu budú brať ako dogmu a odbornú faleristickú publikáciu ...

Altmann napsal
On připravoval další díl, škoda, již to nevyšlo. Byl to jinak fajn člověk. :shock:

Faj človek je aj môj sused a publikačnej činnosti sa nevenuje ...

Altmann napsal
Obávám se, že militarie, faleristika, to vše zahyne.

Ja sa toho neobávam. Možno zberateľov militarii a faleristiky ubudne – to áno ...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pán Brett, je to rozbor naší diskuze? Nějak jsem to nepochopil,ale jistě to pochopí ostatní. Jinak pan Pavlík je mrtev

Rozbor? Je to reakcia na citované. Niečo sa Vám nezdá?
Že je p. Pavlík mrtev nie je pre mňa novinka. Čo to má spoločné s tým čo tu bolo v tejto téme napísané či už z mojej strany, alebo od iných členov fóra nechápem.
Nie je Vašou povinnosťou na všetko reagovať. Ale ak máte ešte nejaké otázky a budem Vám vedieť odpovedať tak sa posnažím ... Kľudne sa pýtajte ;)
Moderátor
Pán Brett Vy jste tu knihu četl? Věřím, že ANO jinak bych to považoval za pouhé filuipiky a to by jste mně zklamal.
Po textové stránce je naprosto dokonalá neb to je překlad z odborné knihy dr. Klietmanna. Naopak doporučují prostudovat.
Dnes se všichni věnuji jazyku anglickému s němčinou to je slabší a zde to mají v jazyku slovenském či českém. Zde je jeho přínos. Já osobně jsem spokojen a mohu doporučit. Znám daleko horší práce. Jinak pan Pavlík je bohužel mrtev a tak další kniha ( jak sliboval ) nebude. On to byl čestný chlap, kterého povedli jeho zahraniční partneři, byl z toho celkem zdrcený. :evil:
Moderátor
Nerozuměl jsem a nerozumím. Viz upřesnění hore. Od Vás opravdu člověk nemůže očekávat pomocnou ruku.
Moderátor
Altmann napsal
On připravoval další díl, škoda, již to nevyšlo. Byl to jinak fajn člověk. :shock:

Faj človek je aj môj sused a publikačnej činnosti sa nevenuje ...

Tak tomu třeba nerozumím. Omlouvám se, že jsem to takto přepsal, nehledejte v tom nějakou jízlivost, opravdu nerozumím.
Registrovaný uživatel
Myslel som to tak, že byť fajn človekom je síce pekná vec, ale je to dosť málo na to, aby niekto pustil do sveta knižku, ktorá sa tvári, ako odborná publikácia.

Toto na mňa osobne pôsobí, ako dostatočne odborná kritika publikácii!
Stačí si to len pozorne prečítať a odosobniť sa od toho, že ste sa s p. Pavlíkom osobne poznal.

I přes moji úctu k mrtvým (nejen) kolegům bych rád v této stati uvedl úroveň odbornosti autora a potažmo jeho publikace na pravou míru, neboť upnutí se na tento titul z důvodu nedostatku kvalitní odborné literatury na východním trhu je, dle mého názoru, kontraproduktivní až nebezpečné.

... svoji sbírku vybudoval poměrně rychle, nebyl však faleristou v pravém slova smyslu - tedy odborně zaměřeným sběratelem, který se zabývá do detailů výrobními variantami dobové produkce odznaků a vyznamenání, nakupuje a studuje odbornou literaturu a zabývá se v tomto oboru velmi podstatnou problematikou “originál versus kopie”. Svoji sbírku budoval bez dostatečných odborných znalostí, což přineslo zcela přirozené následky - dostalo se do ní množství falzifikátů.

Knihy obsahují i řadu faktických obsahových nepřesností či omylů


Vy s tým vyššie citovaným asi nesúhlasíte a pravdepodobne si neuvedomujete, že obhajoba tých publikácii nie je v prospech faleristiky ...
Ale máte na svoj názor právo a ja Vám ho neberiem, len s ním nesúhlasím...
Registrovaný uživatel
elle napsal
???? Vyraz kopie nebo replika - vzdyt to je proboha uplne to samy/stejny.
Elle to není stejný. Dám příklad porcelán ... soška Royal Dux originál vyroben 1920.... pak to samé ze stejné formy ,stejná masa, stejný výrobní postup a také výrobek RD ... ale vyrobeno třeba v roce 2017. To je kopie, té samé firmy ... replika ta samá soška, ale vyrobená v číně, jako falzum. A to samé je s míšní. Takže kopie/replika to není úplně to samé. Jen nevím jestli jsem nepřehodil pořadí.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 12. 2017, 21:07. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
elle napsal
???? Vyraz kopie nebo replika - vzdyt to je proboha uplne to samy/stejny.
Elle to není stejný. Dám příklad porcelán ... soška Royal Dux originál vyroben 1920.... pak to samé ze stejné formy ,stejná masa, stejný výrobní postup a také výrobek RD ... ale vyrobeno třeba v roce 2017. To je kopie, té samé firmy ... replika ta samá soška, ale vyrobená v číně, jako falzum. A to samé je s míšní. Takže kopie/replika to není úplně to samé. Jen nevím jestli jsem nepřehodil pořadí.
Elle zkusím to upřesnit na těch dýkách třeba SS, které si odváželi ti amíci, jako upomínku . Tak originál dejme tomu v roce 42 vyráběla fa. PUMA SOLINGEN , to je dobový originál z války. Tu kopii té samé dýky vyrobila PUMA SOLINGEN v roce 45 .... TO JE ORIGINÁLNÍ KOPIE , protože to je vyrobeno tou samou metodou a FIRMOU vlastně je úplně stejná a neroznatelná od dýky z roku 42 a má všechny úplně stejné atributy ..... vše ostatní vyrobeno třeba firmou u nás, v Rusku na Jamaice, nebo na Měsíci (tedy firmou, která ty dýky nevyráběla v období třetí říše) je Falzum a replika ... prostě bezcenný šunt. Takto mi to bylo vysvětleno... možná jsem přehodil slova replika/ kopie ... to už si nevzpomenu. Možná Altmann upřesní- doplní.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 12. 2017, 21:30. »
Moderátor
Brett napsal
Myslel som to tak, že byť fajn človekom je síce pekná vec, ale je to dosť málo na to, aby niekto pustil do sveta knižku, ktorá sa tvári, ako odborná publikácia.

Toto na mňa osobne pôsobí, ako dostatočne odborná kritika publikácii!
Stačí si to len pozorne prečítať a odosobniť sa od toho, že ste sa s p. Pavlíkom osobne poznal.

I přes moji úctu k mrtvým (nejen) kolegům bych rád v této stati uvedl úroveň odbornosti autora a potažmo jeho publikace na pravou míru, neboť upnutí se na tento titul z důvodu nedostatku kvalitní odborné literatury na východním trhu je, dle mého názoru, kontraproduktivní až nebezpečné.

... svoji sbírku vybudoval poměrně rychle, nebyl však faleristou v pravém slova smyslu - tedy odborně zaměřeným sběratelem, který se zabývá do detailů výrobními variantami dobové produkce odznaků a vyznamenání, nakupuje a studuje odbornou literaturu a zabývá se v tomto oboru velmi podstatnou problematikou “originál versus kopie”. Svoji sbírku budoval bez dostatečných odborných znalostí, což přineslo zcela přirozené následky - dostalo se do ní množství falzifikátů.

Knihy obsahují i řadu faktických obsahových nepřesností či omylů


Vy s tým vyššie citovaným asi nesúhlasíte a pravdepodobne si neuvedomujete, že obhajoba tých publikácii nie je v prospech faleristiky ...
Ale máte na svoj názor právo a ja Vám ho neberiem, len s ním nesúhlasím...


Budete se divit, ale souhlasím !" 8)
Registrovaný uživatel
Kmotre - ak by si mal záujem ešte pred tým, ako Ti Ježiško knihy prinesie si spraviť predstavu, čo očakávať, tak sa mi ozvi na e-mail (poslať správu). Môžeš nazrieť v elektronickej podobe + Mzda činu - Vojenské řády a vyznamenání třetí říše (2010) ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Kmotre - ak by si mal záujem ešte pred tým, ako Ti Ježiško knihy prinesie si spraviť predstavu, čo očakávať, tak sa mi ozvi na e-mail (poslať správu). Môžeš nazrieť v elektronickej podobe + Mzda činu - Vojenské řády a vyznamenání třetí říše (2010) ...
Teď se ti neozvu jsem dva dny od rána do večera v robotě a až v sobotu mám volno , tak potom možná. Já jsem ji chtěl tu knihu, protože si radši čtu knihy fyzicky, než si to prohlížet na netu ... to mně tak nějak štve. No ale když si čtu vaši debatu s Altmannem , tak nevím nevím jestli nenapíšu Ježíškovi ať objednávku zruší ... :x Moc děkuji za nabídku Brette
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 12. 2017, 22:00. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Brett napsal
Kmotre - ak by si mal záujem ešte pred tým, ako Ti Ježiško knihy prinesie si spraviť predstavu, čo očakávať, tak sa mi ozvi na e-mail (poslať správu). Môžeš nazrieť v elektronickej podobe + Mzda činu - Vojenské řády a vyznamenání třetí říše (2010) ...
Teď se ti neozvu jsem dva dny od rána do večera v robotě a až v sobotu mám volno , tak potom možná. Já jsem ji chtěl tu knihu, protože si radši čtu knihy fyzicky, než si to prohlížet na netu ... to mně tak nějak štve. No ale když si čtu vaši debatu s Altmannem , tak nevím nevím jestli nenapíšu Ježíškovi ať objednávku zruší ... :x Moc děkuji za nabídku Brette
Máš můj mail na kompu. Bohužel asi nebudu komunikovat, jak jsem říkal dva dny budu až do večera v práci. Měj se Brette a ještě jednou dík chlape :D
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Teď se ti neozvu jsem dva dny od rána do večera v robotě a až v sobotu mám volno , tak potom možná. Já jsem ji chtěl tu knihu, protože si radši čtu knihy fyzicky, než si to prohlížet na netu ... to mně tak nějak štve. No ale když si čtu vaši debatu s Altmannem , tak nevím nevím jestli nenapíšu Ježíškovi ať objednávku zruší ... :x Moc děkuji za nabídku Brette

Súhlasím. Ja mám tiež radšej knihu v ruke. A najradšej keď ešte vonia. Preto aj nakupujem papierové knihy. Ja len, že ak by si sa nemohol Ježiška dočkať a chcel ešte pred tým nahliadnúť čože to prinesie ;)
A debata s Altmannom ... Veď na to slúži toto fórum, aby tu okrem iného ľudia aj písali svoje názory. A kde je pravda? Kto vie? Vo hviezdach? Veď si tu nemusíme navzájom za každú cenu "mastiť bruchá". Aj v tomto prípade ... Niekto si prečíta a spraví si svoj názor a záver. Ja netvrdím, že pravda je na mojej strane a Altmannov názor je neprijateľný . Ja som napísal svoj názor a pravdu má možno on ;)
Registrovaný uživatel
Nene Brette mě se moc líbí Váš zajímavý vztah, jak se hezky(slušně) dokážete s Altmannem pohádat a zároveň se navzájem respektujete. Myslím, že jste přínosem oba pro toto forum , tak hezky a s grácií se tady pohádat nikdo jiný neumí a přitom se vždycky nakonec shodnete. Kluci mám Vás oba moc rád a říkám to od srdce ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 12. 2017, 22:22. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nene Brette mě se moc líbí Váš zajímavý vztah, jak se hezky(slušně) dokážete s Altmannem pohádat a zároveň se navzájem respektujete. Myslím, že jste přínosem oba pro toto forum , tak hezky a s grácií se tady pohádat nikdo jiný neumí a přitom se vždycky nakonec shodnete. Kluci mám Vás oba moc rád a říkám to od srdce ;)
A ještě dodám to vlastně ani není hádka, ale ostrá, kamarádská a odborná diskuze na vysoké úrovni. Doufám, že jsem neřekl nic blbýho... ale tak to cítím i to výše , co jsem napsal. Loučím se s vámi na cca 2 dny :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Faleristika » Patří to sem ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1