Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » pendlovky Gustav Becker - dotaz na stáří a možná i cenu

Vykupminci.cz
Numisargo

pendlovky Gustav Becker - dotaz na stáří a možná i cenu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás přátelé odborníci, z pozůstalosti dědy mi zůstaly staré pendlovky Gustav Becker, které nemají originální skříň, nicméně fungují i odbíjejí (půl i celou) stav je takový jak je na fotografiích dotaz zní v jakém roce byly pravděpodobně vyrobeny - mate mě číslo GB Č.P.1640 na vršku strojku, ale zezadu je již číslo: 236800, takže nevím co je správně. Dále bych měl dotaz zda si myslíte, že je lepší je si je nechat zrestaurovat a prodat, či je prodat v tomtu stavu, kolik by mohla být cca cena? Vím moc otázek, hodiny to asi budou krásné, ale do mého IKEA domu se nehodí. Děkuji všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možná stroj z roku 1923 dle čísla vzadu, ale já si myslím že z roku kolem plus mínus 1910. V každém případě bedna je o hodně mladší a ke stroji nepatří, řekl bych že je to náhrada za sežranou soustruženou bednu, která je typická pro tento stroj. Samotný stroj má cenu bych odhadl 2500 - 3000 Kč plus mínus, protože si myslím, že bijí dvouhlasně. Prodáte jej zcela jistě, protože se bedny lépe shánějí, jak stroje s bitím.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 13. 12. 2015, 13:21. »
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Možná stroj z roku 1923 dle čísla vzadu, ale já si myslím že z roku kolem plus mínus 1910. V každém případě bedna je o hodně mladší a ke stroji nepatří, řekl bych že je to náhrada za sežranou soustruženou bednu, která je typická pro tento stroj. Samotný stroj má cenu bych odhadl 2500 - 3000 Kč plus mínus, protože si myslím, že bijí dvouhlasně. Prodáte jej zcela jistě, protože se bedny lépe shánějí, jak stroje s bitím.


Ano skutečně bijí dvojhlasně - sice falešně, ale bijí, myslím si že po promazání a seřízení to bude nádhera - bednu tu asi dělal na koleni děda :D :D :D
Registrovaný uživatel
našel jsem na Wiki - https://cs.wikipedia.org/wiki/Gustav_Becker, že dle výrobního čísla by mělo jít o rok 1875-1880 je to možné???
Registrovaný uživatel
No ale to chce dát hodináři, protože je potřeba odborně odstranit starý olej s prachem a znovu namazat to,ale pěkně zaplatíte. Nechte je tak, protože každý sběratel má někoho, kdo mu to udělá za hubičku a firma si nechá řádně zaplatit za tento úkon ...
Registrovaný uživatel
Thomasek2103 napsal
našel jsem na Wiki - https://cs.wikipedia.org/wiki/Gustav_Becker, že dle výrobního čísla by mělo jít o rok 1875-1880 je to možné???
Já si nemyslím, že je tak starý ten stroj i z tvaru těch kladek, ale mohu se mýlit ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » pendlovky Gustav Becker - dotaz na stáří a možná i cenu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1