Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Početní mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Početní mince

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Existuje v Češtině nějaká literatura o početních mincích?
Moderátor
Josef Mrstik: Mince zemi koruny ceske - Vladni pocetni grose a penize 1551-1662
Eduard Polivka: Ceske pocetni grose, zetony, kovove znamky.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Existuje v Češtině nějaká literatura o početních mincích?


Tak jsem koukal, že jsi koupil pokud se nepletu na Aukru los 1120272976, jsem docela zvědav, co opravdu nakonec poštou dostaneš(prosím hoď sem pak informaci i lepší fotku).
Mince mne velmi zajímala a byl bych za skutečně Ag ochoten dát mnohem vyšší cenu, než byla konečná, ale nakonec jsem položku nedražil, pro následující důvod.
Prodejci jsem psal, zda si je jist, že je mince opravdu Ag jak má v popisu a jeho odpověď z 8.7. byla:
„…K dotazu ohledně kovu, vyhladal jsem, že mince je uváděna jako slitina
stříbra a mědi. Poměr stříbra je ale malý oproti mědi. Ag 0,225. Proto možná vypadá spíše mince že je měděná.“
Na moji odpověď, že početní groše se razily dle dostupných informací z mědi či jejich slitin obecných kovů nebo výjmečně některé ročníky jako dokonale vyražené darovací reprezentativní odražky z vysoce čistého stříbra a zda by mi mohl poskytnout odkaz, z jaké literatury či článku tuto informaci o stříbru ryzosti Ag 0,225 čerpal, abych se případně „poučil“, mi již raději vůbec neodpověděl.
Potom pouze doplnil další text u popisu položky(dle mne jen mátl dále více kupující).
Jinak si myslím, že je mince ročníku 1594 a změna číslice v letopočtu na 1591 vznikla dvourázem(z fotky to ale nemohu tvrdit 100%).
Takže to jen malé upřesnění…
:)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead: Pokud měl dotaz jiný důvod než tuto koupi, napiš co přesně hledáš... ;)
Registrovaný uživatel
Dráčku,
to je dlouhé povídání ale budiž. :roll:
Každý člen ANS má za povinost si jednou za čas připravit půlhodinové povídání na libovolné téma. Snažim se vždy mluvit o něčem, o čem tady nikdo nic neví. Má to několik výhod. Je to pro ně exoticky nové a navíc
když náhodou řeknu nějakou blbost, nikdo si toho nevšimne. :mrgreen:
Do budoucna si chystám něco o Pražském Groši (normálně je nesbírám) a tak jsem si koupil knížku (ta se vždycky hodí) a pár běžných grošů. Ty by měl každý doma mít. Teď se konečně dostávám k věci. Na Aukro jsem uviděl
"početní groš Rudolf II" a navíc se mi líbil, tak jsem si ho koupil aniž bych o něm cokoli věděl, té poznámky dole jsem si ani nevšiml. Teprve po aukci jsem začal pátrat co vlastně znamená to "početní". :roll: V duchu vidím jak všichni obracíte oči v sloup. No ale našel jsem na Internetu (hlavně anglickém) spoustu informací a napadlo mne že bych mohl početní mince neboli counting jetons začít okrajově sbirat. To proto jsem se ptal na ty knížky.
Jakmile ta mince dorazí tak šoupnu větší fotku. ;)
Registrovaný uživatel
Dráčku,
mince dorazila a jestli tam bylo nějaké stříbro tak se muselo po cestě vypařit. :roll:
Ten letopočet může být cokoli, je to takové rozhňáplé ale pod lupou to nejvíc připomíná 1599 a na scanu zase jedničku ale jinou než je na začátku letopočtu.
Na můj dotaz prodejce odepsal že veškeré údaje které uvedl v aukci byly na
kartičce když minci před lety koupil a víc o ní neví.
Ty knížky už mám slíbené z obchodu Aurea ale pošlou mi je až po dovolené.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koupil před lety? Hmmm...


http://www.aukro.cz/show_item.php?item=1120272976

http://www.aukro.cz/item1084733514_1084733514.html
Registrovaný uživatel
Dobrý postreh :-)
Registrovaný uživatel
To Flohmik:
Díky, to byl výborný argument, prodejce souhlasí vrátit peníze. ;)
Registrovaný uživatel
Dost drsné, zejména když v tomto stavu bych cenu v Cu odhadoval na cca 300-500Kč.
Mne odradilo od dražení to, že na můj slušný dotaz na literaturu z níž čerpal při jeho tvrzení už nereagoval, přitom stačilo napsat název knihy či článku. Jinak Ag početňáků jsem viděl jak vládních tak rodových dohromady z území Čech a Rakouska celkem cca 4 kusy a nejlevněji cca za 800 Euro.
V jedné evropské aukci kde se neprodal jeden luxusní kus z rakouského území za 2000€ jsem nabídl 1500€ po aukci a nepochodil...
Registrovaný uživatel
https://www.aurea.cz/katalog/literatura/aukcni-katalogy-aurea/44-eaukce-sbirka-pocetnich-grosu-a-penez-martina-rozhone-ha0001

RIP a diky, Dracku.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Početní mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1