Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pochyby

Vykupminci.cz
Numisargo

Pochyby

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tady to Weinberg nabízel neúspěšně dvakrát za 65k:
https://www.aukceweinberg.cz/aukce-detail/4927/alpska-krajina-2211.html
Bůh ví jak se to samé dostalo do Obrazů v aukci. Tam se z A. M. stala nějakým zázrakem Amálie Mánesová a už je to na dvojnásobku:
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/amalie-manesova_romanticka-krajina-s-poutnikem-87650
Já nevím, ale měl bych pochyby. Opravdu každý malíř s iniciálami A. M. byl Amálie Mánesová? Proč by to nemohl být třeba tříletý Alfons Mucha? :shock:
Jsem hodně mimo, když mi to přijde jako slušná tuctovka z 19. století, která nemá s velkým malířstvím nic moc společného?
Registrovaný uživatel
Rozhodně to je velice divné.
Už ten Weinberg to vyvolával za vysokou částku. Proč ?
A jak se to najednou dostalo do obrazů v aukci. To jsou mi čachry...
Registrovaný uživatel
No, ony uváděné posudky by byly jistě zajímavé k prostudování, protože určit autora u podobných obrazů je skoro nemožné, pokud souhlasí +- doba vzniku, téma a technika. Třebas nalezli tento obraz v nějakém katalogu, těžko říct. Ale jak to tak bývá, v podobných případech je hlavní "věřit".
Registrovaný uživatel
Tak je pravda, že Amálie Mánesová se signovala, mimo jiné i monogramem A.M.
Mě osobně to jako tuctovka nepřipadá a pokud to porovnáme s jinými jejími obrazy,
jako například "Zámek Vrbíčany" (viz. příloha), tak by se klidně o její dílo jednat mohlo. Je to ale jen můj laický názor, nejsem žádný znalec :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pohledem, natož z fotografie, pravost takového obrazu nikdo neurčí. Ale motiv a studené barvy nejsou pro Amálii Mánesovou typické. A byl by to asi její největší obraz, žádná galerie tak velký nemá.
Registrovaný uživatel
Zdá, že Obrazy v aukci teď ty Amálie Mánesové nějak chrlí: https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/amalie-manesova_romanticka-krajina-84456. Možná do někoho vstoupil její duch?
Tou slušnou tuctovkou jsem měl na mysli, že z toho čiší ta manýra romantických krajinek, které se tehdy pro měšťanstvo kreslily jak na běžícím páse. Krajina prvoplánově zaskládaná různými scenériemi -- jezero, hory, skála s domem, řeka, les, osamělý strom, cesta -- jak v krabičce od sardinek, do toho pár lodiček a jeden poutník jako bohapustá stafáž a hotovo dvacet. Ten „Zámek Vrbičany“ je proti tomu zjevení.
Registrovaný uživatel
Tak to šlo za 360 klacků. Ale já tomu nějak nevěřím. Opravdu jsou lidi tak naivní, nebo jsou OVA tak úžasní, že prodávají za násobky toho, co jinde? Od 170k se o to přetahovali už jen dva přihazující...

A co tohle? Zakoupeno v Platýzu v lednu 2022 za 16k:
https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/josef-mathauser-zimni-vyjizdka-na-sanich-16717
A o měsíc později v OVA se o to přetahujou dva od 22k do 39 k.
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/josef-mathauser_konske-povozy-v-zimni-krajine-87997
Registrovaný uživatel
Obrazy v aukci na mě od počátku působí nedůvěryhodně. A mnohokrát jsem se přesvědčil, že oprávněně.
Registrovaný uživatel
A hlavně si tam můžete sám přihazovat na to co prodáváte a tím si šroubujete cenu.
Registrovaný uživatel
Každopádně souhlas. Určitě bych tam nekupoval nic s nějakým známějším jménem.

Občas tu probleskne diskuze aukro vs aukční dům. Zaujalo mě nedávno toto.

Prodáno na aukru v prosinci 2021:
https://aukro.cz/kresba-einfahrt-in-die-smerenbergbai-michael-zeno-diemer-r-1913-7000218736?tab=course-description

Prodáno v Platýzu na konci února 2022:
https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/michael-zeno-diemer-vyletni-parnik-16844

Pokud by to někdo prodával přes Platýz a ten mu napařil provizi, dostane míň, jak na aukru. Úplně nejhorší na tom mi ale přijde, že na aukru dostane člověk lepší a přesnější popis díla než v Platýzu. Ta expertní úroveň většiny aukčních domů je tristní...
« Poslední úpravu provedl(a) nataradza v 25. 2. 2022, 10:00. »
Registrovaný uživatel
Ono dost lidí sleduje Aukro , kde se čas od času vyskytne slušnější věc na které se dá vyděla Nemyslím tím obrazy Filly , Kupky nebo jiných od koruny , ty jsou samozřejmě jaké jsou :- ) . Ale třeba před rokem-dvěma se zde prodala zlatá ,menší , antická řecká mince , řádově do 10 000 korun , která se pak vydražila u Macho-Chlapoviče asi za pětinásobek .Také obrázek Zrzavého-trosečníci se zde několikrát nabízel a nakonec se prodal v Platýzu Jan Zrzavý / Trosečníci - detail aukce « Aukce « Aukční Galerie Platýz (galerieplatyz.cz) . Byla zde také od stejného autora nabízena kresba –studie k Ilustraci k Islandskému rybáři-která se prodala ve Vltavínu asi kolem 6000 korun a tady byla prodávána a prodala seza pár měsíců nato asi za 16 000 .Prostě ti , kteří tomu rozumí a mají na to dostatek financí si mohou dovolit kupovat tyto věci , hezky zarámovat –rám totiž mnohdy prodává :- ) a pak je nabízet jinde. Ale vše samozřejmě nemusí vyjít , ale ztráta pár stokorun jak uvádíte výše , to samozřejmě nic neznamená .V současné nabídce se na Aukru prodává obrázek Zrzavého. Myslím , že jestli se prodá ,brzy bude nabízen v jiné aukční síni za jinou cenu a jinak zarámovaný :- )
Registrovaný uživatel
To je ta lepší verze, kšeftovací, proti tomu nic. Horší je, když obraz přesignují, reinkarnují, transformují...vymyslí úžasnou historii, posudek, a pak to nabízejí.
Registrovaný uživatel
poradnydest: Ano, určitě plně souhlasím. Nevidím nic špatného na tom levně koupit a dráž prodat. Jen jsem to sem hodil jako příklad, že na aukru lze sem tam koupit i něco slušného a za lepší cenu než v aukčním domě. Dokonce mám pocit, že na aukru se nezřídka realizují lepší ceny než v menších aukčních domech. U toho konkrétního příkladu, co jsem poslal, mě ale hlavně trklo, jak naprosto rezignovali na nějaký smysluplný popis, i když ho stačilo prostě zkopírovat.
Artman: Ano, to je podle mě případ s tím A.M.
Registrovaný uživatel
Další zajímavý obraz od A.M.
https://aukro.cz/amalie-manesova-7006414705
Registrovaný uživatel
Tady snad není o čem přemýšlet .Prodejce nabízí vlastně jenom fejky .Stačí se podívat na jeho současnou nabídku a do jeho historie . Navíc tento obraz není v detailu skoro vůbec promalovaný-listí na stromě je vytvářeno pouze iluzí zelených fleků několika odstínů atd… , s rodinou Mánesů to nemá společného naprosto nic :- ))), Skoro na dvou obrazech ze tří je zezadu nalepena nálepka z výstav nebo galerií, to aby se potvrdilo „pravost“ těchto nesmyslů .A Obraz Františka Tichého v této nabídce, který je snad dělán špachtlí to jenom završuje:- )))
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/v-radimsky-7006413486 Tento Radimský je také pěkný. Ani nevadí, že je signován VZ.
Registrovaný uživatel
Ten je pěkný, leda do záchodu.
Artman napsal
https://aukro.cz/v-radimsky-7006413486 Tento Radimský je také pěkný. Ani nevadí, že je signován VZ.
Registrovaný uživatel
Predávajúca, ktorá to ponúka má tam podobné skvelé kúsky od samých slávnych a cenených maliarov ... :D
Artman napsal
https://aukro.cz/v-radimsky-7006413486 Tento Radimský je také pěkný. Ani nevadí, že je signován VZ.
Registrovaný uživatel
peterM61 napsal
Predávajúca, ktorá to ponúka má tam podobné skvelé kúsky od samých slávnych a cenených maliarov ... :D
Artman napsal
https://aukro.cz/v-radimsky-7006413486 Tento Radimský je také pěkný. Ani nevadí, že je signován VZ.Prodává i to, co už s úspěchem prodal(a) :D
https://aukro.cz/milos-a-bazovsky-7002525359

https://aukro.cz/milos-a-bazovsky-7006413724
Registrovaný uživatel
Měla tam zajímavé kousky, např.
https://aukro.cz/a-chitussi-7002526579
Evidentně to nový obraz není, jsou tam i nějaké opravy, pokud dobře vidím. Těřko říct, odkud je zdroj. Navíc razítko s jedním "t"...
Registrovaný uživatel
Dělá to mazaně, napíše A. Chitussi, takže nikdo pak nemůže reklamovat, že to není Antonín Chittussi. Stejně tak u dalších obrazů.
Registrovaný uživatel
Nabizim do aukce kvalitny obraz od vyznamniho malire A. Chitussi
Dilo nieje znalecky ohodnotene proto davam obraz do aukce od 1 kč . Cenu urcujete Vy.
Takový popis hovoří za vše. Pokud by šlo o obraz, který skutečně namaloval Chittussi, stálo by za to, nechat si udělat certifikát od renomované laboratoře či znalce.
A stejným způsobem jsou nabízeny a za vysoké sumy prodávány nejen obrazy, ale i známky a další předměty, např. militária atd.
Chytrej kdo nabízí, hloupej kdo kupuje.
Ani proklamované znalecké posudky od lidí, kteří o věci nemají ani potuchu a zároveň ani zodpovědnost /bohužel poškození u soudu spláčou nad výsledkem/ vám nepomůžou.
Např. kupovat dnes obrazy pana Zrzavého kreslené tužkou nebo pastelem je neskutečné riziko.
Registrovaný uživatel
U toho Chittussiho je špatný všechno včetně podpisu.Já myslím , že prodejce má trochu povědomí o tom , jak tvorba různých autorů vypadá , ale opravdu jenom trochu , chodí někde po bazarech a tipuje , který obraz by mohl komu po přesignování a mírném upravení přišít :- ).Ale třeba ten obraz podepsaný Chitussi se opravdu Chittussimu přišít nedá :- )),Nicméně myslím , že ani dnes není vyloučeno na Aukru a jinde koupit slušnější věc. Mě se to na Aukru občas podaří :- )).Ale chce se to podívat jednak na hodnocení prodejce , jeho historii nabídek i jeho současné nabídky .No a jestli nabízí Fillu ,Toyen a Zrzavého současně a navíc od koruny …tak to by mělo být každému snad jasné.. :- )))
Registrovaný uživatel
Docela zajímavý "z výzkumného hlediska" je ten štítek SFVU Bratislava. Bylo by možná zajímavé zjistit, co se u nich v katalogu skrývá pod číslem 9588/662, jestli vůbec nějaký historický katalog z roku 81 nebo 89 mají. Ale jak píše kolega výše, "od korunky bez záruky" je to stejně čistá loterie.
Registrovaný uživatel
Pravda tedy je, že velmi podobné štítky z SFVU má až podezřele mnoho stejně "podivných" obrazů na aukru.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pochyby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1