Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 226 227 228 229 230 231 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
4 páry bílejch koní a ty nikdo nedohoní.
To se zpívalo v lágrech místo zakázané československé hymny.
Registrovaný uživatel
Ať se hneme někam dál a k tématu...

Má zkušenost... u Macho sice položky, na kterých mi záleží, zpravidla dražím přes zavedeného numismatika. Mám ale i limit a čas od času něco dražím sám (rozhodně ale nejsem veden jako "významný" klient).
Na jaře jsem vydražil minci, která neodpovídala popisu ani hodnocení. Slušně jsem napsal zpět a byl jsem požádán o vrácení mince k posouzení. S omluvou byla reklamace uznána a peníze mi byly vráceny včetně poštovného.

Jediná výtka tedy pouze směrem k popisu mince, jinak si opravdu nemohu ztěžovat.
Registrovaný uživatel
Obávám se, že daná klientka se stala bílým koněm třetí strany.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Přijde mi to jako další odlitek. Co Vy na to? Díky za názor.
https://aukro.cz/cesky-protikral-matyas-korvin-s-cesko-uherskym-znakem-7049594452?tab=course-description
Registrovaný uživatel
špatná kopie/falzum
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
Falzum ..
https://livebid.cz/auction/aurea_111/detail/103
Registrovaný uživatel
o mince FJI se už pár let nezajímám, ale když jsem procházel nabídku aureáků, trkl mě do očí tento 2 fillér https://livebid.cz/auction/aurea_48ea/detail/4176 s delšími lístky
delší lístky byly na 2 fillérech pouze v letech 1908-1910, jinak 1892-1908 a 1914-1915 byly lístky kratší
teď byl na aukru také jeden s delšími lístky, ale aukce byla ukončena jako možné falzum
huňárošáci to rozebírali zde http://koronaportal.hu/hirek/1900-as_ferenc_jozsef_2-filler_ketfele_valtozata.php ale ta poznámka k 20 fillérům 1906 mi to celé rozhodila (možná chyba translatoru)
Registrovaný uživatel
Hloupá otázka... záměna želez?!?
Ad 20 filler; na začátku je odkaz na předchozí článek - http://koronaportal.hu/hirek/1906-os_ferenc_jozsef_20-filler_ketfele_valtozata.php. A v textu dále jde o "srovnání" 20f = padělek, pak 2f padělek možný.

Jenže, když se podíváš na ten 2f na auree a porovnáš číslice ročníku, tak ty číslice mají silnější čáru na rozdíl od těch co rozporují maďaři.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
Arc dobrý postřeh, také jsem procházel nabídku aureraku a narazil pouze na výše zmíněný tolar Leopolda a koukám už ho stáhli i s nějakými limity, podezřelý Filler jsem přehlédl.

O 2Filleru 1900 s dlouhými lístky dole slyším prvně, existenci této varianty (dlouhé spodní listy) jak se píše v odkazu si tedy nejsem dvakrát jistý, už jen proto, že výskyt této rádoby varianty je minimální, zaujalo mne to a schválně jsem prolezl historii různých aukcí a nalezl pouze jeden letos u Katze, což může být také zavádějící.Prošel nějaký publikace a také nic.Minimálně je tento kus podezřelý .
Možná někdo k tomu řekne víc, sám jsem zvědav..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
gorila - spíš jsem uvažoval nad pozdější doražbou, ale ty s delšími lístky jsou snad výhradně oběhové (nebo jsem alespoň nikdy nenarazil na žádný pěkný) a pokud si vzpomínám, tak i provedení letopočtu kolísá
bral jsem je vždy jako padělky, ale ten dodatek - Az 1906-os 20 filléres kiegészítése alapján mindkét változatnál megállapítható, hogy eredeti darab. Mivel az érmekép stílusjegyei megegyeznek a 20 filléres és a 2 filléres esetében, így a különböző 1900-as 2 filléres mindkét változata eredeti darab!
Indulhat a vadászat! :)
je divný... a nemyslím si, že by rozporovali jenom jeden konkrétní kus, ale komplet tu "variantu"
pro úplnost, zde je ten z aukra: https://aukro.cz/2-halier-1900-k-b-rr-7050540880
a ještě jsem vyhrabal fotky z ČNS Praha, 79. aukce, pol. 1728 (poslední 2 fotky)

barbar - nabídky u Katze asi netřeba komentovat, delší lístky jsou vidět spíše na eBay a aukru

jen pro zajímavost, na darabanthu byl padělek s kratšími lístky, ale nebýt to tak okaté (poslední 0 moc dole, poškození?), nebylo by to na první pohled vzhledem ke stavu nijak podezřelé

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Právě proto jsem psal,že u Katze je to zavádějící, výskyt padělků je tam docela častý.Mimo to na žádné renomované aukci jsem na tuto variantu dlouhých lístků jak píšou v odkazu Maďaři nenarazil..
Za mne to bude velmi pravděpodobně padělek, který koluje v několika kusech na ebay, aukru a dalších méně významných numismatických aukcích ,občas se ukáže i na osvědčených aukcích jako tento případ aureraku ,zřejmě se jedná o novější záležitost, která ještě není tolik v podvědomí prodejců a sběratelů..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 27. 11. 2023, 21:25. »
Registrovaný uživatel
barbar - rozhodně to není nic nového a ani ojedinělého, překonal jsem se, prošel starý disk a vyhrabal ještě něco z dob, kdy jsem se o tyto mince zajímal - několik kousků z aukcí:
Auktionshaus H.D. Rauch GmbH - Summer Auction 2007, 11. 9. 2007, Lot 3718, 280 €
Nudelman Numismatica - Auction 6, 30. 10. 2009, Lot 799, neprodán (to je ten z forintportálu)
Pannonia Terra Numizmatika - Auction 33, 5. 11. 2011, Lot 916, neprodán (to je taky ten z forintportálu)
Pannonia Terra Numizmatika - Auction 40, 16. 5. 2015, Lot 639, 160 €
jenom se už neukazují poslední dobou delší lístky v klasických aukcích - kromě Katze a teď aureáků - jinak povětšinou eBay/aukro (možná proto, že to do aukce nikdo vzít už nechce?); a Pannonia poslední dobou taky značně pokulhává

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Arc dík za info👍
Pro mne a zřejmě i pro mnohé další viz.ony renomované aukce, včetně aktuální aukce Aurea to mohou být nové informace.Dle všeho to někteří vnímají jako variantu viz.odkaz Maďarů..
Možná by nebylo od věci kontaktovat aureru Romana Veselého a informovat ho o celé záležitosti.
Na Aurea stránkách nalezneš jeho kontakt..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 27. 11. 2023, 22:15. »
Registrovaný uživatel
jak už jsem psal na začátku, já na 100 % nevím, zda je to padělek, nebo ne, proto jsem to dal sem, ale bohužel se to zvrtlo ve vysvětlování základních věcí a dohledávání fotek, což by patřilo spíše do mincí Františka Josefa I., protože tady to časem zapadne...
Moderátor
Jasně,uvidíme zda-li se někdo dalši k celé problematice vyjádří a případně vše objasní...
Registrovaný uživatel
arc: Komentář jsem nečetla... chyba. Takže maďaři maj dva názory - padělek a pravá ražba. Možné je oboje, ale jak k tomu došlo budou jen spekulace.

Dobře jaká je pravděpodobnost, že :
- padělatelé vezmou za vzor jiný obraz než náleží danému ročníku?
- v mincovně vezmou jinou matrici než náleží danému ročníku?

Dalo by se říci, že maďaři mají ekvivalent čs. pětihaléře z roku 1924.

A podle té vyvolávačky aurey - honba začala.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
Gorila-ekvivalent našeho 5 haléře 1924 to je docela silné přirovnání.
Tyto 2Fillery 1900 s dlouhými lístky jsou docela běžné, žádná extra rarita,nepřirovnaval bych je ani k ekvivalentu našeho 20 haléře 1947.
Registrovaný uživatel
asi se zkusím poptat přímo Nudelmana - pokud se už někdo ptal, budu rád, když to dá vědět, ať se na to samé neptá více lidí

barbar - tak nejdřív je to něco, co koluje v pár kusech a najednou je to docela běžné, jak to tedy je? rád se přiučím, což je i důvod, proč jsem vznesl tento dotaz

gorila - je to celé divné a kdo ví, jak to po válce bylo, jestli si někdo vyrazil nějaké mince (obdobě jako se traduje o 5h 24)... ale zas jsem neviděl nikde pěkný kus s dlouhými lístky (nejhezčí byl u Raucha, ale strana s korunou je celkem setřelá oproti klasům), kdežto kratší lístky se v pěkném stavu občas ukazují
navíc si myslím, že málokdo při kontrole věnoval pozornost lístkům na druhé straně (když si vybavím, že jsem se o existenci kratších lístků u běžného ročníku 1908 dozvěděl až u konce sbírání...)
ale těch "problematických" mincí je víc, skoro celý ročník 1906 vzácný a tudíž zaplaven padělky, dvacku 1914 se znakem Bosny si vyrazili o víc jak 30 let později, k tomu většinou značené novoražby Artex...
jak by to vypadalo u nás, když by Radek Havel neupozorňoval na padělky (3h 62, 25h 32,...) - a i tak se v aukcích objevují a lidé na to bezmyšlenkovitě přihazují
Moderátor
arc napsal
asi se zkusím poptat přímo Nudelmana - pokud se už někdo ptal, budu rád, když to dá vědět, ať se na to samé neptá více lidí

barbar - tak nejdřív je to něco, co koluje v pár kusech a najednou je to docela běžné, jak to tedy je? rád se přiučím, což je i důvod, proč jsem vznesl tento dotaz

gorila - je to celé divné a kdo ví, jak to po válce bylo, jestli si někdo vyrazil nějaké mince (obdobě jako se traduje o 5h 24)... ale zas jsem neviděl nikde pěkný kus s dlouhými lístky (nejhezčí byl u Raucha, ale strana s korunou je celkem setřelá oproti klasům), kdežto kratší lístky se v pěkném stavu občas ukazují
navíc si myslím, že málokdo při kontrole věnoval pozornost lístkům na druhé straně (když si vybavím, že jsem se o existenci kratších lístků u běžného ročníku 1908 dozvěděl až u konce sbírání...)
ale těch "problematických" mincí je víc, skoro celý ročník 1906 vzácný a tudíž zaplaven padělky, dvacku 1914 se znakem Bosny si vyrazili o víc jak 30 let později, k tomu většinou značené novoražby Artex...
jak by to vypadalo u nás, když by Radek Havel neupozorňoval na padělky (3h 62, 25h 32,...) - a i tak se v aukcích objevují a lidé na to bezmyšlenkovitě přihazují


Arc já se bavím o známých originálech dlouhý list nahoře, kratší dole, těch je kopec.Variantu dlouhý list dole,či možné falzum ke kterému se osobně spíše přiklaním a o kterých mi není známo,zase koukám není tolik, nerozumím negativům s tvé strany.
Ano klobouk dolů,že sis toho všiml a upozornil,ale na toť vše , jistý si také nejseš a v podstatě víš co my ,co to tady sledujeme.
Počkám až se vyjádří někdo povolanejši,kdo dokáže vše objasnit.
Registrovaný uživatel
barbar - čekal jsem, že se k tomu vyjádří někdo zkušenější a ne někdo, kdo o tom vůbec nic neví
Moderátor
arc napsal
barbar - čekal jsem, že se k tomu vyjádří někdo zkušenější a ne někdo, kdo o tom vůbec nic neví


Nic ve zlém,ale oba koukám víme o těchto variantách,či falzech kulový
Já čekal , že tady všichni povedeme společnou a kultivovanou debatu, vzájemně zde rozeberme své postřehy a zkusíme potvrdit či vyvrátit možné teorie.
Je velmi pravděpodobné, že jednoznačně nelze spolehlivě napsat, že se jedná o variantu u tohoto ročníku, či v letopočtu upravený padělek i Maďaři nemají v tom úplně jasno..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 28. 11. 2023, 14:05. »
Registrovaný uživatel
arc napsal
barbar - čekal jsem, že se k tomu vyjádří někdo zkušenější a ne někdo, kdo o tom vůbec nic neví

Odkedy na fórum prišiel Barbar, tak je to jednoducho tak. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
arc napsal
barbar - čekal jsem, že se k tomu vyjádří někdo zkušenější a ne někdo, kdo o tom vůbec nic neví

Odkedy na fórum prišiel Barbar, tak je to jednoducho tak. :D


Fidži pokud chceš něco napsat,tak laskavě pouze k tématu o tvých znalostech a schopnostech si nedělám iluze už dávno, ostatně už nespočet krát jsem to tady prokázal.
Pokud máš náladu a chuť můžeme to tady znovu vše projít . ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 28. 11. 2023, 14:48. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Nic ve zlém,ale oba koukám víme o těchto variantách,či falzech kulový

Konečne sa na niečom zhodneme.

barbar napsal
Já čekal , že tady všichni povedeme společnou a kultivovanou debatu, vzájemně zde rozeberme své postřehy a zkusíme potvrdit či vyvrátit možné teorie.

Áno, kedysi to tu tak skutočne bolo. Ale nemôžeš si pamätať tie časy. Pretože odkedy sa tu objavil a usadil milovník numizmatiky, bádateľ, zberateľ, ale taktiež investor, a ku všetkému dokonca aj publicista a moderátor... tak tu stojí za zlámanú grešlu.

barbar napsal
Je velmi pravděpodobné, že jednoznačně nelze spolehlivě napsat, že se jedná o variantu u tohoto ročníku, či v letopočtu upravený padělek i Maďaři nemají v tom úplně jasno..

Maďari v tom určite majú jasno. By si sa divil, kde je rozsah a úroveň ich numizmatických znalostí. Ale oni nezbierajú repliky sv. dukátov a ani nič podobné. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidži máš pravdu,za zlámanou grešli to tu stálo,ale hlavně s tvými suverénními bludy cos tady některým často tlačil do hlavy.
Uznávám jistá dávka humoru kolem byla, to jediné co mě bavilo, čas od času i názorově souhlas, bohužel nesmysly spíše převažovaly, navíc u témat kolem docela cenných mincí, které a mám za to, že si (v tvém stylu) ani z Košického rychlíku neviděl.. :)
Pamatuj, že ti tady vždy budu stát za zadkem,aby tě nedej bože znovu nenapadlo palcát ty tvé výmysly pokud jde o numismatiku..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 28. 11. 2023, 15:01. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 226 227 228 229 230 231 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1