Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » poloha stříbrných proužků na bankovkách vůči motivům

Vykupminci.cz
Numisargo

poloha stříbrných proužků na bankovkách vůči motivům

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, už několikrát jsem si všiml, že že shodné bankovky stejného data roku tisku mají různě umístěný stříbrný proužek - různě stranově posunutý (naposledy u bankovek 2000 z r. 2007, kde různým způsobem stranově zasahují do písmene "E" a 1000 Kč z r. 2008, kde přes rameno Palackého přecházejí stranově cca o 1 cm jinde. Vždy jsem měl za to, že výroba bankovek je "hodinářská" záležitost (samozřejmě až na chtěné či nechtěné chyby), ale popsané rozdíly mě udivily - jsou normální?
Registrovaný uživatel
Ano jsou. Bankovka je v miste prouzku silnejsi, aby nezvnikal velky prehym, kdyz jsou bankovky rezany a nasledne stohovany, nema prouzek jasne danou pozici - aby se tlouska rozlozila na vetsi misto.
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
"v jednoduchosti je krása" - děkuji za vysvětlení této funkční zajímavosti - milan.kotrba

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » poloha stříbrných proužků na bankovkách vůči motivům

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1