Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pomoc ohladom starožitnej knihy

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc ohladom starožitnej knihy

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poslal by si mi prosím link na celu online knihu?
Registrovaný uživatel
Jednak ji můžeš prohlížet na tom odkazu, nebo vlevo nahoře máš tlačítko "PDF-download". Anebo můžeš zkusit odkaz :
https://download.digitale-sammlungen.de/pdf/1438012228bsb10506371.pdf
Registrovaný uživatel
Ďakujem, že si bol ochotný pomôct, len už zistit cenu, a to bude ako vidim to najtažšie.
Registrovaný uživatel
Ak by ste mali čas, tak by ste mi mohli aj s touto knihou pomôcť https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/miscellanea-juris-montanistici-24363 samozrejme ak budu ešte informácie o knihe v tomto príspevku tak kludne píšte.
Registrovaný uživatel
Dobry vecer Ander,
kompliment... :)
A.
Registrovaný uživatel
S cenou je to vždycky nejtěžší. Záleží na tom, kdy a kde se zrovna vyskytne případný zájemce. A pak taky na tvém pocitu, za kolik bys ji byl ochoten prodat a pod jakou částku určitě nejít. Ale myslím, že už se v celkem obyčejné knize rýpeme dost dlouho, nikdo ti tady nedá jednoznačnou odpověď. Jeden řekne nějakou částku a druhý na to, že se zbláznil. Stejně tak to bude s tou druhou knihou. Běžná barokní věc, kterých je po antikvariátech dost, navíc jen druhý díl.
P.S. Fakt dobrá práce od Andera! Dohledat se dá opravdu všelicos, jen tomu věnovat nějaký ten čas.
Registrovaný uživatel
Presne, Ander a aj Adri urobili perfektnú prácu, ja som sa snažil nájsť tú knihu len sa mi to nedalo preložiť, lebo to písmo je na moje oko divné :) Čo sa týka ceny, každý by rúbal do oblakov, len ja chcem byť pri zemi, netuším kolko môže mať tá kniha hodnotu, keby je na predaj na internete aby som sa odraziť vedel, lenže nenašiel som ju. Ako poslal Ander všetko je len onine.
« Poslední úpravu provedl(a) peter355 v 28. 7. 2015, 7:14. »
Registrovaný uživatel
Nazdar ludia, odpísali mi z dvoch aukčních domov, jeden je vo Viedni a druhý v Hamburgu, podla aukčného domu z Viedne má kniha hodnotu 100 000€ a z Hamburgu 110 000€. Že si pre ňu aj osobne prídu ale, budu robiť testy pravosti a veku čo stojí strašne peniaze :/ ktoré teraz nemám. Neni to blbosť? Tak vela za knihu?
Registrovaný uživatel
peter355 napsal
Nazdar ludia, odpísali mi z dvoch aukčních domov, jeden je vo Viedni a druhý v Hamburgu, podla aukčného domu z Viedne má kniha hodnotu 100 000€ a z Hamburgu 110 000€. Že si pre ňu aj osobne prídu ale, budu robiť testy pravosti a veku čo stojí strašne peniaze :/ ktoré teraz nemám. Neni to blbosť? Tak vela za knihu?


Pokiaľ je originál môže byť cena aj vyššia , dobrá správa pre Teba - blahoželám a držím palce nech je to origo.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pekny den peter355.Ak sa k cene knihy vyjadril pan Szendi z Dorothea tak ok.A ešte doplnim v Hamburgu poznam špičkovych odbornikov :Manfred Kaun,Margot Knauper z firmy Hauswedell-Nolte.Ak je ta sprava od nich tak ti gratulujem,Ak nie možem ti na nich poslat kontakt a su aj v New-Yorku kde je o taketo veci velky zaujem.
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj Peter,
s celeho srdca gratulujem!

Predpokladam ze overenie bude nejake % z hodnoty knihy? Popripade sa dohodni ze nech to stiahnu s tej predajnej sumy.

Obrat sa na viacej Aukcnych domou.
Drzim ti palce, möj odhad bol len okolo 9000€...tak som rada ze si tot Forum nasiel a chlapci poradili komu to ponuknut :)
A.
Registrovaný uživatel
Niektoré aukčné siene pravosť overujú vo vlastnej réžii , podľa výšky predajnej ceny si sťahujú províziu cca. od 10 do 20% čo je štandart.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
peter355.Hladal som cez svoje kontakty nejakeho fakt dobreho odbornika na tvoju knihu a možem ti dat ešte jeden kontakt.Asi jeden z najlepšich odbornikov na stredoveku literaturu je pani Dr.KAY SUTTON z Christie´s.Napiš prosim ta kto to vo Wiedni a Hamburgu posudzoval.
_______________
Registrovaný uživatel
Jestli je to opravdu tak, pak nezbývá než pogratulovat. Je to jako vyhrát ve sportce.
Ale tři míče za úřední knihu, na první pohled úplně běžnou? Mně se zdá drahé i české 16. století za 50 tisíc. Asi jim tam taky něco pošlu :)
Registrovaný uživatel
Tak to potesi , sto litrov. Rychlo im to predat :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ešte raz Vám všetkým Ďakujem za ochotu ktorú ste prejavali :) m1234- Už to že som dal cenu(čo som radšej nemal) :D je dosť zle, nechcem dalej riešiť čo, kde a tak. teraz sú ludia svine a okradnú aj kôli 5 eurám. Určite ma chápeš :)
Registrovaný uživatel
Chapem čo pišeš,na Slovensku i v Čechach sa najdu ludia čo to z uznanim obdivuju ale aj takí čo ti to budu zavidiet.Moj dotaz smeroval k tomu ,že ak to posudzovali odbornici ktorych som uviedol tak si na tom dobre a je velký predpoklad že maju pravdu.A preto si myslim že takato vec sa asi najlepšie preda v Sotheby´s alebo Christie´s.Osobne poznam majitela jednej velkej aukčnej firmy v Švajčiarsku a viem ho poprosit o doporučenie.
_______________
Registrovaný uživatel
peter355 napsal
Ešte raz Vám všetkým Ďakujem za ochotu ktorú ste prejavali :)
Nam nedakuj ,ak treba niekomu podakovat tak určite Adri - ta ti pomohla najviac.
_______________
Registrovaný uživatel
Hledal jsem zde na fóru úplně něco jiného a narazil jsem při tom na tuto sedm let starou diskuzi. Ta cena za tuto knihu - cca 2,5 mil. Kč, mě osobně to přijde minimálně zvláštní. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč je ta kniha tak drahá/cenná? Za ty peníze koupíte třeba v Německu na prestižní aukci super vzácný prvotisk, nebo na pergamenu ručně psaný a bohatě iluminovaný a zlatem vykládaný pozdně středověký rukopis. V této knize byly otištěny běžné zákony a nařízení, takových podobných je "všude kupa za pár korun", má velkou císařskou pečeť, což cenu samozřejmě zvyšuje, ale listiny s velkou císařskou pečetí se draží třeba kolem 50 tisíc Kč, s císařským podpisem jdeme s cenou zase o desetitisíce nahoru, ale tady takový podpis není. Není tam ani žádné supralibros nebo exlibris, které by třeba poukazovalo, že pochází z knihovny nějaké významné osobnosti apod. Je to jen taková moje úvaha. Staré tisky mne zajímají, ledacos už mi prošlo rukama a tohle je pro mne docela úlet.
Proto bych se rád poučil a chtěl bych se zeptat zdejších odborníků, proč ta cena? A pokud ji dotyčný prodal, jako že asi ano, tak viděl jste ji někdo někde na aukci? Pokud to byla akvizice nebo příjem do aukce přes některý ze zmiňovaných aukčních domů, musela se někde objevit na aukci. Pokud mi někdo dokáže tu záhadu trochu rozseknout, budu rád...
Registrovaný uživatel
Odborník nejsem, ale přijde mi to, že se tři Slováci domluvili, aby si z ostatních vystřelili ;-)
Každopádně pokud by něco bylo tehdy tak drahé, teď by to bylo dvakrát dražší :-(
Registrovaný uživatel
Ta kniha neprošla aukcí, teda strýček google tu knihu v aukci nenašel.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Odporúčam obrátiť sa na Národnú knižnicu v Martine. Neviem ako momentálne, ale bola tam špička v knihovnictve.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No já jsem se to bál vyslovit :-) ale také mi to přijde, že si někdo vystřelil. Jediné mne zaráží, že to tady na fóru tehdy nebylo nikomu divné...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Antikvariát » Pomoc ohladom starožitnej knihy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1