Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pomoc ohladom starožitnej knihy

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc ohladom starožitnej knihy

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
čaute hoši, už to je v správnej sekcií, čiže ak by ste ešte vedeli niečo napísať o tejto čudnej knihe tak vopred Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer Peter,
1, tvoja kniha je vydanie zakonou a nariadeni Kralom Karol VI:
https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCIQFjAAahUKEwjtoLOI8_bGAhWH8nIKHY9cA7g&url=https%3A%2F%2Fsk.wikipedia.org%2Fwiki%2FKarol_VI._(Sv%25C3%25A4t%25C3%25A1_r%25C3%25ADmska_r%25C3%25AD%25C5%25A1a)&ei=s9OzVa37GoflywOPuY3ACw&usg=AFQjCNFB03jsJSBDBBn-FV41s4W6eIcnVw&bvm=bv.98717601,d.bGQ
2, Tuto knihu som nenasla na ziadnych strankach zverejnenych archyvmi, az pozdejsie vydania.
3, Kniha je potvrdena jeho Päcatou, opisom Päcate a jeho podpisom.
- co pozdejsie knihy vydane v jeho mene uz nemaju.
4. Tu je maly priklad aby si si vedel urobit predstavu, co to tam mas ;)
- Dopis s jeho vlasnorucnym podpisom, siesty s hora: Kaiser KARL VI (1685-1740):
http://www.tschoepe.de/auktion52/auktion52.htm

Upozornujem ze ja ziaden profik nie som, predpokladam ze moje hodnotenie je spravne...
Ak ta prejde prvy sok - kniha ma pätciselnu hodnotu, skusime porozmyslat do ktoreho Aukcioveho domu ju ponuknes...
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň Adri, tak toto čo si napísal ma položilo na kolená, žeby sa na mňa konečne usmialo štastie?! :) Len je problém, ja netuším ako fungujú burzy ani nič podobného
:( a hlavne aby ma niekto neodrbkal.
Registrovaný uživatel
peter, ak by to bol origo podpis Karla VI, tak si myslim, ze mas vystarane... urcite by som na tvojom mieste kontaktoval Vieden, Rauch, aukcnu spolocnost a poslal detailne fotky vo viacerych mailoch...Oni sa ti vyjadria... zozen si niekoho, kto kusok vie po Nemecky...

tu mas mail, kde posles fotky: rauch@hdrauch.com
_______________
Registrovaný uživatel
Idem poskúšať a uvidíme ako to dopadne, ani v tom najlepšom sne by ma takéto niečo nenapadlo, čo som sa dozvedel od Adriho.
Registrovaný uživatel
Tiez by som sa orientovala na nejaky Aktionshaus z Viedne.
Dufam ze este kolegovia poradia ktory...
Prosim napiste to sem, aby som sa na to mohla pozriet.

Este raz ta upozornujem, ze to co som ti napisala, je len möj predpoklad a dufam ze mam pravdu.

Text ti napisem, ale tvoje fotky su hruza.. :P tak si daj na tom trosku zalezat.
Dölezite su:
Obal, ta prva strana, strana kde je Siegel a detailna fotka toho Siegel + podpisov.
Viacej netreba 5 - 6 Fotiek staci.

Möze sa stat ze Aktionshaus bude chciet dat tuto knihu dat overit, v tom pripade platis overenie ty. Samozrejme ze ich poplatky tiez nie su lacne...
Ale predat tuto knihu nejako privatne by so nerobila...
S pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Fotky som robil telefonom, tak spravím dalšie foto fotoaparátom, dúfam že sa nemíliš :) a bohvie koho sú tie ďalšie podpisy. No uvidíme ako sa to vyvinie .
Moderátor
Zkuste kontaktovat známou vídeňskou aukční firmu Dorotheum pořádající specializované aukce:
http://www.dorotheum.com/auktionen/auktionstermine/aktuelle-auktionen.html
Registrovaný uživatel
Ďakujem Vám všetkým za vašu ochotu :) že ešte existujú aj normálny ľudia a nie len klamári, ktorí chcú len odrbkávať ľudí.
Registrovaný uživatel
Peter,
kniha ma flaky - co je normalne ohladom toho ze je to stary papier...
Tu knihu postav, nedaj ju po leziacky a pootvor trosku strany...traba dat velky pozor na ten Siegel nech sa neposkodi.

Neni na obale nejaky zaznam z archyvu? Na buduci rok sa maju menit zakony, kde sberatel musi dokazat aj roky do zadu odkialto ma atd.
Este to nie je iste, ale ak ano...radsej to predat tento rok.

Mas nejaky prehlad odkial to dedo mal?

Kucera, vdaka :)
A.
« Poslední úpravu provedl(a) Adri v 25. 7. 2015, 21:11. »
Registrovaný uživatel
Aby nakoniec nezistila aukcna sien, ze kniha bola ukradnuta v nejakom archive, ako to byva zvykom v tychto koncinach :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Podla toho čo viem, tak tú knihu dedil, a teraz som ju zdedil ja, možná si o mne pomyslíte že mi ide iba o peniaze, ale každý pozná ťažký život na Slovensku resp. v Česku. Nie, nemá nič opečiatkované s archívu ani nič iné.
Registrovaný uživatel
Skúsil by som osloviť aj aukčnú sien Sotheby , prípadne Christie...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No no no, Jano nevimyslaj :D

Ma napadla moja prihoda s Archivu:
Takze podpisala som papieriky, vyfasovala biele rukavicky...zavreli ma za mreze...
Pred mrezami dve obrovske krabice, na kltore som sa opytala Riaditela.
Jeho odpoved bola, poslal nam to jeden Archiv ktory rusia...
Ked som si snim pozrela a opytala som sa ho co stym urobia:
Vytriedime co nas zaujima, a zvysok preda pracovnicka na burzach.

Knihy, Dokumenty - miesanica 18 - 20 Storocia.

Arkchivy aj Kniznice triedia a vyhadzuju do dnes...
A.
Registrovaný uživatel
Peter mozno ze to bola len nahoda, ale mozno niekto s vasich predkov robil na nejakom urade a uz ked kniha nebola platna vzal si to...to su len spekulacie samozrejme...
Uz tym padom ze je to raz dedene, je to tvoj majetok. Len sa to blbo dokazuje.
Nie je to dölezite...nelam si tym hlavu.

Hlavu si lam otazkou :P :
Je to jeho podpis? Ak ano, ma hodnotu 2000 - 8000? :mrgreen:
Nie je to jeho podis...hmmm ma hodnotu 100 - 200? :lol:

Prepac ze ta natahujem...ale sranda musi tiez bit!
A.
Registrovaný uživatel
Dakujem grofik,
nasla som to.

V pondelok mam volno, tak si to prejdem...s vyspatou halvou ;)

Peter napis mi tvoju Email Adresu, poslem ti text.
A.
Registrovaný uživatel
adri- peter355@zoznam.sk toto je moj e-mail, jasné ja chápem, ale som strašne zvedávý ako to celé dopadne :D
Registrovaný uživatel
A ešte Adri, keby sa náhodou riešilo, bol by si ochotný ísť so mnou aby som tam nebol ako tupec? Samozrejme budeš s toho niečo mať :)
Registrovaný uživatel
Adri na slovensku aj cesku su zname medializovane pripady, kedy z archivov mizli veci v stovkach a tisicoch kusov... A predavali sa v zahranicnych aukcnych domoch.
Mne je jedno odkial ma peter knihu.ja o nu zaujem nemam. Len hovorim ze je aj moznost B
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Peter,
Hm hm...ja som zena :D
Nie je to dölezite, len sa stale zasmejem lebo pani si stale myslia ze Sberatel je len muz :)

Musis mi prepacit, ale ja nie som ochotna ta pri predaji sprevadzat.

Ked mözem pomözem, ale takymi vecami sa nezaoberam. Ja len sbieram a kedy tedy pisem k veciam ktore ma zaujmu... ;)

Vyckame na odpovede, potom si to prejdes hlavou...s nad to posles len postou.

Jano,
samozrejme ze mas pravdu, tiez som sa s tym stretla. Aj nedavno mi nieco ponukli...podrobnosti vynecham. Od takych veci prec...
Moje zaujmi to nepodpori a peniaze nie su vsetko..
A.
Registrovaný uživatel
Nechci kazit radost, ale nevím, kde Adri vzala, že je tam císařův podpis. I kdyby tam byl, cena by nijak závratná nebyla. Mám vlastnoruční podpis Rudolfa II. a pětimístnou cifru jsem za něj nedal (a to nevím, jestli byla myšlená v korunách nebo snad dokonce v eurech). Ano, císařská pečeť tam je, takže zajímavé, kniha byla nejspíš vytvořena z císařského popudu. Ale nikam do výšin bych nemířil, aby pak nebylo zklamání...
Registrovaný uživatel
Pokiaľ vlastník knihy má záujem o kvalifikovanú odpoveď ohľadne ceny a výnimočnosti knihy tam pomôže jedine oslovenie odborníkov z niektorej horeuvedenej aukčnej siene .

Rozhodnutie je však na ňom.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Už som kontaktoval Aukčné strediská, čo ste mi posielali. Už len musím počkať na ich vyjadrenie. Ako náhle budem vedieť, tak to sem napíšem. Ak by ste niekto mal ešte nejakú radu resp. informácie o knihe tak napíšete. Ďakujem
Registrovaný uživatel
Ahoj,
k Grofikovemu prispevku neni co dodat... ;)

Vcera v noci som citala jeden zaujimavy clanok ohladom Tirolu, z obdobia prechodu pod Bavorsku vladu.
Bavorsko nariadilo rekonstrukciu uradou atd. Kniha vzhladom datovania uz davno pred nadvladou Bavorska platna nebola, tym padom ze Bavorsko nariadilo zatvorenie Archivov boli dölezite dokumenty atd. prenesene do vädsich Archivov R a samozrejme vsetko mozne vyhodene. Tirol sa vracia pod vladu Rakuska kde zaujem o stare vymozenosti oblasti nebol..
Registrovaný uživatel
Adri napsal
2, Tuto knihu som nenasla na ziadnych strankach zverejnenych archyvmi, az pozdejsie vydania.

Tak najít se dá, ale moc jich asi v knihovnách nebude ;).
Je volně dostupná v digitalizované formě zde i s pečetí a stejnými podpisy jako má tazatelův exemplář.
Pro badatele je pak dostupná např. v univerzitní knihovně v Lipsku.
Ale tazatele asi zajímá hlavně cena, takže to jeho problém stejně neřeší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Antikvariát » Pomoc ohladom starožitnej knihy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1