Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Pomoc ohledne EBAY

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc ohledne EBAY

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kurzor na mein ebay > zobrazia sa pod tym volby, klik na verkaufen, chod dole na predane polozky- verkauft,
pri prislusnej polozke, vlavo, klik na aktion > klik na problem klaren,
oznac ...kaine zahlung..., potvr weiter,
potvrd senden.
_______________
Registrovaný uživatel
super dekuji
pockam ji do patku a potom dam negativ a zazadam o vraceni provize
akorat nechapu proc oznacila pokladnu .,a potom uz se neozvala
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
... pockam ji do patku a potom dam negativ ...

:mrgreen: nech si zajit chut na praktiky z acka..
predajca na ebay nema moznost dat negativ :mrgreen:
a navyse by to nic neriesilo.
mne bezne platia po dvoch tyzdnoch. dovodov moze byt milion. nepatram.
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj,

já se teda vůbec nedivím, že jsi ještě neobdržel platbu dělá to spousta lidí. To asi jen já a pár výjimek platí jako blbec hned po vyhrání-nakoupení aukce. Přijde mi to normální něco si koupit a hned za to zaplatit jako v krámě ne? Může se stát (už se mi to taky stalo přiznám se) že něco opravdu chceš, ale víš, že na účtu nemáš, ale že ti za nějaký čas peníze přijdou a tak přihodíš - koupíš. No zatím je doba taková, že každý hned automaticky nezaplatí a měl by si s tím počítat. Navíc na eBay i jinde je veliká benevolence k řešení případu takže se doporučuje několikrát kontaktovat vše možně kupujícího - prodejce a pak se teprve otevře případ k řešení. Pak provozovatel se snaží kontaktovat tu či onu stranu, a když i to je neúčinné tak se z toho vyvozují důsledky.

No uvidíš já osobně bych v klidu počkal z osobní zkušenosti.
Ještě mne napadá, že takhle jednou na A jsem taky čekal na platbu a po 14 dnech co jsem udělil negáč pani napsala že byla nečekaně hospitalizována . Takže .

P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
...Přijde mi to normální něco si koupit a hned za to zaplatit jako v krámě ...

tak to mas pravdu, a ja napriklad to robim tak isto.
lenze na zapade zuri kreditny system a je normalne ze nakupuju na dlh, cize splacaju to co utratili mesiac dozadu.

mna tiez otravuje moja banka, a nukaju mi kreditky, pozicky a uvery..
sral ich pes. to neni pre mna.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak tak...

Myslím si, že rozdávat ukvapeně negáče kvůli platbě je do určité míry hlavně na zahraničních serverech zbytečné. Mě už se taky párkrát stalo na eBay, že nešla dokončit platba z nějakého důvodu a musím říct že sem byl na prášky :D. Ale dobře to dopadlo hlavní je se nebát kontaktovat druhou stranu i za cenu překladače, snaha se cení.

Osobně neberu peníze za prodej na aukci jako životně důležité, protože se s nima prostě nedá zatím počítat.

P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
No ja uz ji kontaktoval asi 3x , kdyby napsala "stal se nejaky problem" tak to beru , ale ona vubec nekomunikuje.
Ja onehda nakupoval na ebayi a domluvili jsme se ze se budu ucastnit 2tydny jeho aukcich a vse bylo ok . , ale ja jsem snim byl furt v kontaktu.
Ja jeste tyden pockam a pokud se behem toho tydne neozve ihned ji dam negativ , protoze kdyby komunikovala tak se da vzdy domluvit ;)
Moderátor
Tak ještě jednou, prodejce na eBayi negativ (bohudík) udělit nemůže.
A pokud má týden na zaplacení, tak nechápu ty urgence. Povinností nakupujícího je zaplatit za vyhranou aukci, ne komunikovat.
Registrovaný uživatel
No vidíš to ani nevim :D ... no nikdy jsem neměl potřebu udělovat ;) Je pravda, že moje kominikace byla typu: prosím o sločení poštovného a nebo čekám na konec další Vaší aukce a zaplatím pak najednou. Taky si myslím, že trpělivost růže přináší. Taky jsem v klidu počkal na balíček z Hong-Kongu půl roku. No co free shiping :D
_______________
P.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Tak ještě jednou, prodejce na eBayi negativ (bohudík) udělit nemůže.
A pokud má týden na zaplacení, tak nechápu ty urgence. Povinností nakupujícího je zaplatit za vyhranou aukci, ne komunikovat.

to tenzor : a kdyz kupujici nezaplati do te doby , co navrhujete posleze ? muzete mi poradit ? moc prodeju nemam,ale vzdy zaplatily hned anebo druhy den.
dekuji predem za odpoved
Registrovaný uživatel
mike-p74:
zvykaj si, vsetko je raz poprve. nauc sa trpezlivosti.
toto je este nic, uvidis az sa ti strati prva zasielka.
_______________
Registrovaný uživatel
Mikeu asi takhle,

moje poslední aukce skončila na eBay 6.12.2012. Zaplaceno jsem dostal 19.12.2012.

Pouze jednou a to po 14 dnech jsem kontaktoval kupce a ptal se ho jestli má nějaký problém se zaplacením. Samozřejmě se mi neozval a po čase zaplatil. Hodnocení jsem dostal kladné a já jemu taky. Prostě jak píše tenzor ...

Citovat
zvykaj si, vsetko je raz poprve. nauc sa trpezlivosti.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
jednoduche - kdyz mi nekdo nezaplati do 10 dnu, otviram pres Ebay "unpaid item". Kdyz nezaplati ani do dalsich 7 dnu, dam "close case" a final value fee mam zpet.
Registrovaný uživatel
dekuji mooc vsem za rady , budu se jimi řidit

kdyby aspon dala vedet ze ma nejaky problem samozrejme to pochopim,nikdo neni dokonaly,ja take delam chyby
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
kurzor na mein ebay > zobrazia sa pod tym volby, klik na verkaufen, chod dole na predane polozky- verkauft,
pri prislusnej polozke, vlavo, klik na aktion > klik na problem klaren,
oznac ...kaine zahlung..., potvr weiter,
potvrd senden.
tak jsem to udelal podle techto pokynu a uz je to tyden a nikdo nic,ebay se neozval pouze je tam kolonka ( jeden pripad je stale otevren)
nevite nekdo jak to bude dale pokracovat ???
rad bych tu bankovka treba prodal dál
Registrovaný uživatel
uzavri pripad,
ak nebola zo strany kupujuceho ziadna odozva, vratia ti strhnutu proviziu vo forme kreditu na buduce provizie.
nasledne mozes skusit ponuknut tu bankovku kupujucemu ktory bol pod nim, za jeho ponuku, tzv. ponuka druhej sance.
(cenovy rozdiel by mal byt len 50 centov, v idealnom pripade).
_______________
Registrovaný uživatel
ok , jdu na to
dekuji ti
a tot vse ? ho nijak nepostihnou , ja negativ dat nemohu a on jo ? , takze kdyz nezaplati tak je vse v poradku ?

mam dat - fall schlieben ?? jenom pro jistotu se ptam
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 5. 2. 2013, 20:36. »
Registrovaný uživatel
v podstate je to tak. akurat on ti neg neda, kedze je z neho pripad.
ale cisto teoreticky, neg mozes dostat aj ak je vsetko ok.. ale ty dat nemozes. nikdy.
ak chces predavat na ebay, musis byt dostatocne otrly..
ja mam feedback cez 1000, takze viem o com hovorim.
_______________
Registrovaný uživatel
ach jo ......
myslel jsem si ze Ebay je lepsi nez aukro ,ale zatim me ebay presvedcuje o tom ze urcite lepsi neni !!!!!!!!!!!
ebay me zklamalo a to hodne , toto pekne zacina. nejenom ze zadrzuji 21dni penize,jeste k tomu nemohu prodat vice jak 10polozek mesicne a jeste nemohu dat negativ cloveku ktery zmaří aukci.
jak to resite vy ? tocomabyt
Registrovaný uživatel
to zadrzovanie platby na 3 tyzdne a limit na pocet predanych polozek je len na zaciatku.
po uplynuti istej doby (cca par mesiacov) to povoli,
potom je limit cca 5500 dolarov mesacne a pocet poloziek bez limitu.

ebay je beh na dlhu trat, ocenis to po dlhsej dobe.
acko je raj pre podvodnikov, hlavne rozni nulaci to tam pekne zasieraju.
ebay sa brani invazii nulakov takymito sposobmi.
kto neni trpezlivy, z ebay zdrha po par polozkach.
_______________
Registrovaný uživatel
ja se budu snazit to nejak vydrzet
Registrovaný uživatel
ak chces, posli mi na mail svoj nick co tam mas.
cisto zvedavost.
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
ak chces, posli mi na mail svoj nick co tam mas.
cisto zvedavost.
ok v pohode kouknete , email odeslan :-)
Registrovaný uživatel
chcem sa informovat, kedze som z toho nejak dezorientovany, ake poplatky a za co sa platia pri predaji na ebay. ako prvy je poplatok za vystavenie a potom provizia z predaja ? kolko je to percent? este mi nasledne strhnu nejake percenta aj na paypale ? mozem predavat niektore veci napr. na ebay.com a niektore na ebay.de alebo k tomu potrebuje 2 registracie? maju novi predavajuci nejake obmedzenia ? dakujem za kazdu radu
Registrovaný uživatel
Ahojte.
Stalo sa niekomu, že mu na Ebay zablokovali predaj? Nakupovať môžem normálne, ale vystaviť sa mi nedá. Pripisujem to tomu, že nevedeli stiahnuť poplatky z môjho účtu, musel som to potom uhradiť inou formou. Nedá sa to niekde v profile pozrieť?
Ďakujem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Pomoc ohledne EBAY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1