Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » pomoc s zařazením a určením anglických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

pomoc s zařazením a určením anglických mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Po otci jsem zdědil značné množství anglických mincí v podstatě neroztříděném stavu a to asi cca od roku 1800 do roku 1971,včetně sady nových mincí desítkové soustavy.Pokouším se je určit a zařadit,bohužel u mnoha mincí to neumím a otec bohužel měl i mnoho mincí vícekrát.Je zde někdo,kdo mi poradí kde se dá sehnat katalog anglických mincí a co je třeba sovereign ? Případně mi osobně pomůže alespoň tím,že mi ukáže,jak na to ? Děkuji
Můj mail je : zdenek.boruta@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Nejlépe Vám asi pomůže světový katalog Krause- Mishler, 19. a 20. století, mají ho i v lepších knihovnách nebo v knihovně vaší pobočky čns.
Sovering je zlatá anglick mince v hodnotě jedné libry.
Moderátor
Zkuste na začátek tuto stránku: http://en.numista.com/catalogue/royaume-uni-1.html
Moderátor
kdysi jsem si sam pro sebe udelal takovy prehled (doufam, ze tam nemam chybu):

Stará měnová soustava (do roku 1971):
1 farthing = 1/4 pence
12 pencí = 1 šilink
1 florin = 2 šilinky (= 24 pencí)
1 koruna = 5 šilinků (= 60 pencí)
1 libra = 20 šilinků (= 240 pencí)
1 guinea = 1 libra a 1 šilink (= 252 pencí)
Nová (desítková) měnová soustava byla zavedena v roce 1971. Libra se od té doby dělí na 100 pencí, které do roku 1981 (včetně) nesou označení "nová pence".

jinak sehnat literaturu pro Britske mince vazne neni moc obtizne, alespon pro zakladni potreby se urcite lecos najde.
Moderátor
petr1596 napsal
Nejlépe Vám asi pomůže světový katalog Krause- Mishler, 19. a 20. století, mají ho i v lepších knihovnách nebo v knihovně vaší pobočky čns.
Sovering je zlatá anglick mince v hodnotě jedné libry.

Hlavně má dnes narozdíl od libry hodnotu aspoň zlata které obsahuje, konkrétně 7.32 gramu :) Sběratelská hodnota samozřejmě může být i mnohem vyšší, záleží na ročníku a stavu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové mince » pomoc s zařazením a určením anglických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1