Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Pomoc

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Může mi někdo říct, co je za zemi Um Al Quivain?? Hledám to všude, ale nemůžu to najít. Předem děkuji
Registrovaný uživatel
Měl by to být kterýsi ze Spojených arabských emirátů... stejně jako Sharjah, Abu Dhabi apod.
Moderátor
Informace viz - http://infofila.cz/filatelia/geofila/azia/aziaTZ.html#U1
Hodně hezkých=líbivých známek za malou cenu.
Registrovaný uživatel
V politické mapě světa Spojené arabské emiráty, zde bývá severovýchodně od Dubaje Šardžá a dále pak Rás al-Chajma. Státeček mezi nimi (777 km2) vydal mezi lety1964 až1972 cca 600 známek spíše jen jako zboží pro filatelisty. Některé i v menších nákladech pro zvýšení ceny. Známky se u nás prodávaly v balíčcích pro děti.
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych prosím pomoc s identifikací, nechtěl jsem začínat nové téma, název mi vyhovoval.

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
To první jsem tipoval na nějaký původní stát dněšní Indie, ale ve Scottovi jsem to nenašel. Ta druhá asi Lahore (dnešní Pakistán)? Taky nemůžu v katalogu najít.
Registrovaný uživatel
Ty první dvě známky jsou z Indie (Feridkot) z roku 1878/86
Registrovaný uživatel
Napsal jsem špatně ten název je to (Faridkot) město v Paňdžábu v Indii
Registrovaný uživatel
Díky za informaci. Nevíš na kolik se tyhle známky cení? Případně jestli jsou vůbec v nějakém katalogu?
Registrovaný uživatel
To nevím mám starý katalog z roku 1942 a tam jsou ty ceny nízké.Zelená 0.15 a ultramarinová 0.20 ale ty ceny už budou asi jiné. Našel jsem to v katalogu Michel.
Moderátor
To poslední by měl být Johore; v katalogu je řazen v Malajských státech.
Registrovaný uživatel
Ano dejvy má pravdu je to Johore rok 1904/08
Moderátor
Faridkot jsou připravené, ale již nevydané známky. Ve Scottu je pouze poznámka bez vyobrazení, v Michelu je i obrázek. Ty které jsou na obrázku výše, vypadají na kamenotiskový dotisk pro sběratele.
Pokud sem zabrousí ikanek, určitě poskytne odborný výklad na úrovni :D .
Moderátor
Dejvy to v podstatě vystihl, jedná se o reprinty pro sběratele. Někteří je označují jako labels. Existují zoubkované i nezoubkované v mnoha odstínech barvy, buď nepoužité a nebo s "razítkem" F. V časopise India Post je o nich asi 8-stránkový článek (a také o jiných typech Faridkotu).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Pomoc

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1