Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pomůže někdo?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomůže někdo?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Administrátor
Hledám někoho kdo by měl nebo by mohl klidně i za odměnu naskenovat následující ve vysoké kvalitě. FDC ČSR II., deskové vady ČR, ČSR II., sešitky ČSR , ČR, SR, černotisky ČSR, ČR, SR, celiny ČSR, ČR, SR a další záležitosti.
Registrovaný uživatel
Dobrý den pane Jindra, nabízím pomoc při scanování vámi popsaných položek.
Sdělte prosím přibližně počet ks a hlkavně v jaké kvalitě to potřebujete.
S pozdravem Jiří Marko
Administrátor
Dekuji. Kontaktuji Vas na email.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
já nějaké obálky taky naskenované mám, ale taktéž nevím podrobnosti.

Aleš
Registrovaný uživatel
Taky bych něco měl. Napište jakou kvalitu a kam posílat.
Registrovaný uživatel
Vracím se znovu ke skenování. Měl bych známkové sešitky a černotisky ČR, ale ne všechny, pár jich chybí. Kam s nimi?
Registrovaný uživatel
Potřebuji něco ujasnit
Zdravím všechny,
potřebuji něco ujasnit co má větší hodnotu.
Známka X (jeden ks)
Známka XX (známka brána jako jeden kus, ale když ji roztrhnete máte dva ks jednoho druhu).

Je to napsané kostrbatě, ale už nevím jak to líp vysvětlit.

A ještě má smysl skladovat ve sbírce známek dva a více stejných známek? Nebo mám si nechat jen jeden ks a zbytek vyměnit za jiné ks, které ještě nemám?

Může mě někdo vysvětlit pojem aršík?
Mívají aršíky větší hodnotu než obyčejné známky? Jestli ano v čem?
Jsem začátečník ve filatelii a tyto dvě věci bych chtěl ujasnit.
Předem děkuji za vysvětlení mých otázek
Moderátor
Zkusím Arjenovi obecně odpovědět, i když jeho otázka patří do jiného vlákna.
Ocenění známek XX (dvoupáska) má ve většině případů cenu 2 známek. Když se roztrhnou, tak se cena jednotlivých známek nesníží, zůstává na nominálu nebo katalogové hodnotě 1 známky (platí to i pro vícebloky). Výjimky jsou většinou v případech starých klasických známek, kde se dvoupásek nebo vícebloků zachovalo málo. Potom může dvoupáska mít i několikanásobnou hodnotu než 2 jednotlivé známky.
Více stejných známek, pokud na nich nejsou odchylky (např. různé typy, zoubkování, průsvitky) nemá smysl mít ve svojí sbírce. Rozhodně je vyměňte za jiné, pokud máte příležitost.
Aršík tvoří buď jedna nebo více známek, které jsou větším celkem - nazývá se poštovní ceninou se zvláštní úpravou. Dá se frankovat celým aršíkem nebo i jednotlivými známkami. Cena je obecně o něco vyšší než jednotlivých známek, ale je to individuální. Naše nejznámější aršíky jsou z roku 1934 Kde domov můj a jejich tržní cena se dle kvality pohybuje mezi 12 - 22.000,-Kč.
Snad jsem to trochu vysvětlil.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 27. 10. 2009, 22:34. »
Moderátor
Definice aršíku dle Filatelistické encyklopedie:
Poštovní cenina ve zvláštní polygrafické úpravě; je určena k poštovním a propagačním účelům; pravidla vyplácení zásilek aršíky, případně z nich oddělenými známkami, stanoví vydavatel, který také oficiálně oznamuje, zda vydaná cenina je aršíkem nebo ne; zvláštní polygrafická úprava vychází z atypického uspořádání standartních tiskových forem, známkový motiv bývá obvykle doplněn dalšími textovými a obrazovými doplňky vztahujícími se k příležitosti, k níž je aršík vydáván; aršík, případně známky z něj oddělené, mají svá samostatná katalogová čísla; je-li známka jedné a téže hodnoty vydávána jak v úpravě archové, tak v úpravě aršíkové pak se obvykle známky obou úprav liší v některém ze svých charakteristických znaků (formát, tisková technika, použitý druh papíru apod.); náklad aršíků bývá obvykle podstatně nižší než u známek ve standardní archové úpravě.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pomůže někdo?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1