Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » poradí někdo?

Vykupminci.cz
Numisargo

poradí někdo?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pozná niekto autora tohoto obrazu? rozmer 120x 60cm,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa reprodukcia , ale aj keby nebola, nemá veľký význam sa zaujímať o autora
Moderátor
Georg Marschall - poměrně uznávaný německý malíř...
Pokud je to originál, tak cena v řádu desítek tisíc Kč.
Ale může jít samozřejmě o reprodukci či padělek...
Registrovaný uživatel
SHAMIS napsal
Podľa mňa reprodukcia , ale aj keby nebola, nemá veľký význam sa zaujímať o autora

Shamis: Ty jsi ale střelec, no a potom se nikdo nemůže divit, že neznalý jedinec obraz vezme a odnese jej do bazaru, v lepším případě do antikvariátu, a tam se jej za CZK 1.000,- "zbaví", viz nedávná diskuze 8)
Registrovaný uživatel
Já myslím, že se s cenou tohoto velmi slabého obrazu spíš ustřelil Wjem. Zde se prodala podobná krajinka za 40 EUR, tedy za těch zmíněných 1000 CZK:
https://www.lauritz.com/de/auktion/georg-marschall-1871-1956/i2226997/#
A kvalitativně mnohem lepší obraz se prodal u Mehlise za 180 EUR:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jazzdr napsal
Já myslím, že se s cenou tohoto velmi slabého obrazu spíš ustřelil Wjem. Zde se prodala podobná krajinka za 40 EUR, tedy za těch zmíněných 1000 CZK:
https://www.lauritz.com/de/auktion/georg-marschall-1871-1956/i2226997/#
A kvalitativně mnohem lepší obraz se prodal u Mehlise za 180 EUR:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Této aukce jsem si samozřejmě také všimnul, ale jednak je dotyčný obraz mnohem menší a navíc ser na aukci zřejmě nesešli zájemci/kupci, což se stává i u nás a případný výherce bývá nadmíru spokojen :)
I mě se již několikráte vydařilo na našich aukcích získat za "babku" slušný obraz ;)

Jinak na webu je samozřejmě k dohledání více aukcí dotyčného malíře s výslednou cenou mnohem vyšší...
Registrovaný uživatel
Mohu potvrdit co tady píše Wjem, že se občas nesejdou kupci. Člověk třeba sbírá nějakého malíře, ale nemáte šanci sledovat všechny aukce a znát všechny aukční servery... Já jsem třeba takhle s odstupem času zjistil, že se v jedné aukční síni vydražil za 10 tisíc jeden obraz, za kterých bych klidně já dal 30 tisíc, ale bohužel jsem o té aukce nevěděl...
Registrovaný uživatel
Dotyčný obraz je především slaboučký. Já bych za něj nedal ani 1000 Kč. Je otázkou, jestli malíř tak upadl, nebo je to padělek.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » poradí někdo?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1