Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » porcelan bez znaceni

Vykupminci.cz
Numisargo

porcelan bez znaceni

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,nevíte kdo vyráběl tento porcelán,případně dataci?Dostal jsem za úkol:-)Děkuji za případné info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nové Holland
Registrovaný uživatel
Ok,dík.
Registrovaný uživatel
A tento taky nerozlustim,přemýšlím,že bych si ho koupil v antiku,ale za 13 stovek mě přijde souprava předražena.Děkuji za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud se Vám to líbí klidně si to kupte. Nabídněte starožitníkovi 1 000 Kč a on Vám to možná rád prodá. Za ty peníze novou stejně kvalitní soupravu určitě nekoupíte.
Čaj nebo káva se má pít z kvalitního porcelánu, který si uživateli líbí a to je přesně Váš případ, nehledě k tomu, že pokud se Vám to podaří usmlouvat budete mít z toho dlouho radost a tom to je, aneb vítejte v klubu.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Je to kompletní souprava i s tácem.Za ty peníze to zas tak drahé není.Já bych tipnul cenu kolem 2500,-Kč.
Registrovaný uživatel
Moc díky.Dám na vás.:-)
Registrovaný uživatel
Ještě přemýšlím o tomto servisu. V antiku v Praze stojí 1000 kč,Dle značky Eichwald,řekl bych ručně kolorovano.Jen mám strach,aby mě v balíku nepřišli střepy.Z jakého prosím muže být servis období?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to z období mezi dvěma světovými válkami.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za info a oceňuji vaše znalosti.:-)
Registrovaný uživatel
Ano třicáte roky Již.čechy.....................ale to je kamenina-ne?????
Registrovaný uživatel
Porcelán značený Eichwald je ze slavného města Dubí na úpatí Krušných hor, které je od Jižních Čech hodně daleko. Dubí je proslulé českým cibulákem, nedaleký Dux - Duchcov figurálním porcelánem.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert............máte pravdu,Dubí je porcelánka, ale at jadel nafotí značku,mě to jako Dubí nepřipadá..........
Registrovaný uživatel
Máte zkušenosti s přepravou porcelánu?Z té pošty mám strach,ale risknu to.Ten čajový servis Eichwald se mě moc líbí a za ty prachy to je asi slušný.Už mám z Dubí pravý cibulak,tak přibude jeho předchůdce.:-)
Registrovaný uživatel
Ten antik focenou značku nemá,jen tuto fotku s tím,že je to porcelánka Eichwald.
Registrovaný uživatel
Přeji aby byla.....................b21
Registrovaný uživatel
Když se na to tak znovu dívám, tak si myslím, že to bylo vyrobeno už před 1. světovou válkou v porcelánce Bernarda Blocha v Dubí. V té době se používala vtlačená značka EICHWALD bez dalšího označení, nápadný pestrý dekor je pro toto období typický a čajové soupravy Bloch v té době vyvážel do celého světa.
Tak sakra chlape neváhejte a jeďte si pro to! Pokud je to kompletní a nepoškozené, tak to má o dost vyšší cenu.
No a Vy pane Bobínku můžete mít pravdu, že to není porcelán, u Blocha se souběžně vyráběl porcelán i majolika.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Tak to děkuji,za tu cestu to asi stojí.
Registrovaný uživatel
Také si myslím, že to za cestu stojí. Pokud si to opravdu chcete koupit, tak si sebou pro jistotu vezměte staré pomuchlané noviny a zabalte si to raději sám. Někde balí porcelán dobře a někde je lépe být připraven.
Přeji šťastnou cestu a veselý návrat domů.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Díky:-)
Registrovaný uživatel
Tady mate jednoho Blocha.................značil se BB a je to kamenina z 19 st :x

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
I toto je firma Bernard Bloch-podívejte na e-antik.Vtlaceny Eichwald.
Registrovaný uživatel
Lámu si hlavu nad těmito znaky porcelánek.Neví někdo?Projíždím aukce a koukám na servisy::-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zelená značka je porcelánka Victoria, Stará Role, značka je z období kolem roku 1925, v době mezi dvěma světovými válkami to byla jedna z největších porcelánek v Československu.
W s korunkou to je Lesov, porcelánka Concordia, značka z let 1930 - 1945.
Poslední je pravděpodobně Japonsko, vyfoťte to celé a já Vám poradím, kde to najdete - možná?
Adalbert
Registrovaný uživatel
Tak smekám,bude to asi Japan,ale podle mě novodobé?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » porcelan bez znaceni

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1