Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelan Schlackenwerth Calais, Empire II Ostrov

Vykupminci.cz
Numisargo

Porcelan Schlackenwerth Calais, Empire II Ostrov

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den,

mam tu dalsi kusok. Oznacenie som rozlustila na „Pfeiffer & Löwenstein Schlackenwerth“. Znacka vid foto, plati rok 1916-1932? Na tej suprave v odkaze je 1910. Je mozne, ze by to bolo zo supravy podobnej tejto ( http://www.sypka.cz/aukce-sa05/a5/d11228/#!prettyPhoto/0/ )? Tvar aj vzor su hoodne podobne. Mam len 3 kusky s rovnakym dekorom. Co mi je divne, tak mam misku na omacku, ktora uz nie je Calais, ale Empire II. Je to z jednej sady alebo z dvoch? Mi nedava zmysel, ze by bola cukornicka a nizka konvicka doplnena miskou na omacku. Ak mate niekto podobnu sadu, ake kusy obsahuje? Dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.gymostrov.cz/Projekty/Ostrov/OstrovCZ.html
zde mate odkaz,Ostrov vyrobil pouze bílý porcelán a dodatečně byl dekorován malírnou Bocka ve Vídni.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
http://www.gymostrov.cz/Projekty/Ostrov/OstrovCZ.html
zde mate odkaz,Ostrov vyrobil pouze bílý porcelán a dodatečně byl dekorován malírnou Bocka ve Vídni.


Dakujem pekne za odkaz, toto som uz nasla. Snazim sa dopatrat, ci sa jednalo o 2 rozne sady s rovnakym dekorom. Rada by som vedela, co hladat na nete, chcela by som si sadu doplnit. Som v tomto uplny novacik, nachadzam postupne v pivnici nejake kusky, zistujem povod a rozhodla som sa, ze si chybajuce casti skusim podokupovat. Tu by som velmi potrebovala nejaku radu ohladom rozsahu sad/sady. Idealne fotku. Dakujem Vam za pomoc aj pri mojich inych prispevkoch!
Registrovaný uživatel
bohužel nemám žádný odkaz ani snímky.zkuste napsat do Karlovarského muzea,zdali nemají tyto návrhy v depozitáři o zaslání snímku porcel.souboru s dekorem E.J.Margolda,soubor Calais,Empire II. Co se týče doplnění porcel.souboru,upozornuji,velmi zdlouhavé,někdy to trvá i několik let.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
bohužel nemám žádný odkaz ani snímky.zkuste napsat do Karlovarského muzea,zdali nemají tyto návrhy v depozitáři o zaslání snímku porcel.souboru s dekorem E.J.Margolda,soubor Calais,Empire II. Co se týče doplnění porcel.souboru,upozornuji,velmi zdlouhavé,někdy to trvá i několik let.


Dakujem za radu, urcite im napisem. S tym zdlhavym hladanim pocitam. ;)
Registrovaný uživatel
já hledám jeden šálek a podšálek s tímto dekorem od O.Prutschera,-Metropolis.
moc se mi nedaří ani v aukčních sinich.Je tak pro zajímavost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kraasny servis!!! Keby som naaahodou niekde videla, dam echo. Ja som este vyhrabala 2 znacky porcelanu, jeden je cukornicka Rosenthal a druhy H&C Chodov v kremovej barve (nedari sa mi zaradit rok vyroby, aj ked znacka je znama, ale neviem najst prehlad znacenia podla rokov), z toho mam 3 podsalky, cukornicku a konvicku na mlieko. Vobec neviem, ci pani (kupili sme dom a toto tu ostalo) sama zbierala, ze ma tak malo kuskov z kazdej sady, alebo bola hodne nesikovna a porozbijala to. Asi som sa zamilovala do servisov a zacnem aj tieto zbierat. aww 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pane Davide,

asi som nasla jednu salku, podsalku a tanierik od toho mojho Rosenthalu, ale predava sa za 1600Kc. http://www.antik-klasik.com/wp-content/uploads/2013/11/p1060034.jpg

Je to vazne tak drahe alebo je cena prestrelena? To tu sadu potom nemam sancu dat dokopy. :(
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
http://www.gymostrov.cz/Projekty/Ostrov/OstrovCZ.html
zde mate odkaz,Ostrov vyrobil pouze bílý porcelán a dodatečně byl dekorován malírnou Bocka ve Vídni.



Davide, zase namrskány polopravdy a vlákno totálně za...no. Co si z tohoto má začátečník vybrat!?
Registrovaný uživatel
sunny1sis napsal
Dobry den,

mam tu dalsi kusok. Oznacenie som rozlustila na „Pfeiffer & Löwenstein Schlackenwerth“. Znacka vid foto, plati rok 1916-1932? Na tej suprave v odkaze je 1910. Je mozne, ze by to bolo zo supravy podobnej tejto ( http://www.sypka.cz/aukce-sa05/a5/d11228/#!prettyPhoto/0/ )? Tvar aj vzor su hoodne podobne. Mam len 3 kusky s rovnakym dekorom. Co mi je divne, tak mam misku na omacku, ktora uz nie je Calais, ale Empire II. Je to z jednej sady alebo z dvoch? Mi nedava zmysel, ze by bola cukornicka a nizka konvicka doplnena miskou na omacku. Ak mate niekto podobnu sadu, ake kusy obsahuje? Dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Sunny : Nebudu se vyjadřovat k Sýpce, nic pořádně nevidím...
Váš porcelán je z Ostrova, dekor s růžemi je tisk, takže bohužel nic až tak převratného, to určitě nedekorovali ve Vídni. Pokud jste si řádně přečetla (na rozdíl od Davida) jím zadaný odkaz, tak už víte, že se porcelán v Ostrově nejen vyráběl, ale běžně i dekoroval.
Do Vídně se v bílém dodávalo jen něco!
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
já hledám jeden šálek a podšálek s tímto dekorem od O.Prutschera,-Metropolis.
moc se mi nedaří ani v aukčních sinich.Je tak pro zajímavost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Davide, proč to sem opět dáváte? Vlákno bylo o Ostrově, tato vaše je Březová...
Je to velmi krásný porcelán, ale s Ostrovem a původním dotazem to nemá nic společného!
Registrovaný uživatel
Dobry den pane Packa,

netvrdim, ze musi ist o nieco prevratne, "servis" Calais a Empire sa mi velmi pacia, preto som potrebovala nejake info, z coho sa moze skladat, kedze kombinacia cukrenka+konvicka+miska na omacku moc zmysel nedava. Dalsie typy/znacky sme si tam asi dali vramci prijemnej konverzacie, co nam z dalsich setov chyba. Plus niekde som tu uz natrafila na pohorsenie sa nad zakladanim novej a novej temy na kazdy kus osobitne. Az je to chyba, mozem zalozit samostatne temy. Na odkaze "Sypka" je prave podla popisu a fotiek podobny servis ako moj Calais, tvar zhodny, dekor podobny. Prosim, nezlobte se, ked je tema spatne, kludne ju zmazte, skusim to nanovo po jendom.
Registrovaný uživatel
sunny1sis napsal
Dobry den pane Packa,

netvrdim, ze musi ist o nieco prevratne, "servis" Calais a Empire sa mi velmi pacia, preto som potrebovala nejake info, z coho sa moze skladat, kedze kombinacia cukrenka+konvicka+miska na omacku moc zmysel nedava. Dalsie typy/znacky sme si tam asi dali vramci prijemnej konverzacie, co nam z dalsich setov chyba. Plus niekde som tu uz natrafila na pohorsenie sa nad zakladanim novej a novej temy na kazdy kus osobitne. Az je to chyba, mozem zalozit samostatne temy. Na odkaze "Sypka" je prave podla popisu a fotiek podobny servis ako moj Calais, tvar zhodny, dekor podobny. Prosim, nezlobte se, ked je tema spatne, kludne ju zmazte, skusim to nanovo po jendom.



Sunny, možná jste mne špatně pochopila, ale proti vám nemám naprosto nic!
Jsem řadový uživatel, stejně jako vy. :)
Registrovaný uživatel
sunny1sis napsal
... "servis" Calais a Empire sa mi velmi pacia, preto som potrebovala nejake info, z coho sa moze skladat, kedze kombinacia cukrenka+konvicka+miska na omacku moc zmysel nedava....
... Na odkaze "Sypka" je prave podla popisu a fotiek podobny servis ako moj Calais, tvar zhodny, dekor podobny.



Ty tři kousky, jak sama uvádíte, nejsou stejné - rovné ostré tvary cukřenky s konvičkou a proti tomu macatá oblá mléčenka.

Cukřenka a konvička patří k čajovému/kávovému servisu s názvem tvaru Calais.

Omáčník patří k servisu jídelnímu ( talíře, servírovací mísy, terina atd) s názvem tvaru Empire II

Co je spojuje, je výrobce a druh dekoru (obtisky s pásy růží)



Servis prodávaný v Sýpce nemohu příliš hodnotit, protože toho moc není vidět.
Tvar je Calais, s tím se dá souhlasit, ale víc nemohu potvrdit. Dekor mně přijde jen jako jiný typ obtisku...
... a pokud se na netu poohlédnete po úžasných návrzích dekorů Josefa Emanuela Margolda, tak lze jen těžko uvěřit, že by tento servis měl "v práci" právě on.
Registrovaný uživatel
Oprava prvého odstavce !!! :D

Ty tři kousky, jak sama uvádíte, nejsou stejné - rovné ostré tvary cukřenky s konvičkou a proti tomu macatá oblá nádobka na omáčku.
Registrovaný uživatel
Taky od nich něco máme ,jen to má různé označení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má tento porcelán nějakou hodnotu. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ma nekdo calais s cernozlatym dekorem, cela jidelni sada...
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám řadu věcí z této sady, zejména talířů, mísu, cukřenku a pod. Zřejmě větší část z původní kompletní sady. Možná bych to prodal, dejte vědět, jestli to ještě sháníte.
Registrovaný uživatel
upřesňuji, ty s tím růžovo-zeleným květinovým dekorem, viz výše.
Registrovaný uživatel
t.o.m.3@seznam.cz
Registrovaný uživatel
prosím lucius99 aby se mi ozval...děkuji.
Registrovaný uživatel
prosím lucius99 aby se mi ozval...děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelan Schlackenwerth Calais, Empire II Ostrov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1