Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelánka Božičany - jídelní servis - hledání historie

Vykupminci.cz
Numisargo

Porcelánka Božičany - jídelní servis - hledání historie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Pořídila jsem si tento krásný servis, ráda bych k němu objevila i část jeho příběhu kdy a jak vznikl. Něco málo jsem vyčetla na internetu, od prodejce jsem se dověděla, že patříval paní jež sloužila na Velkomeziříčském zámku a tyto servisy prý dostávala jako dárky od zámeckých pánů. Podle značky jsem vypátrala zaniklou porcelánku v Božičanech. Na některých kusech je vyrobeno v Československu, na jiných v Německu a ještě je u toho reliéfní značka Stern. Poradili byste prosím kde hledat ještě historii výroby? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že jste si všechno dostupné už zjistila. Jestli je na některých kusech uvedené Czechoslovakia a na jiných Germany, je servis vyrobený kolem roku 1938. Značka Stern patří obchodnímu domu s porcelánem a skleněným zbožím Albert Stern na Minoritské 10 v Brně (viz obrázky).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten dům na fotce zboural a místo toho postavil ten na reklamě. Bejvalo to pěkný město, škoda ho.
Chtělo by to fotky těch značek na porcelánu ještě.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelánka Božičany - jídelní servis - hledání historie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1