Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » porto přetisk Fals a 2 K papír divný

Vykupminci.cz
Numisargo

porto přetisk Fals a 2 K papír divný

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ahoj,
mám pofis 83 úzké O ale nějak mi nesedí přetisk. Odskok háčku u š je velký a nesedí ani na jednu variantu. Bral bych to jako Fals ale zase na infofile.cz je v online katalagu vyobrazena také a také s háčkem odskočeným. Co vy na to?

2. je typ papíru u 2 K modré p. 48 II. To není obyč papír ale nějaký vrásčitý, jako ubrousek, přitom obyč ani žilkový to není. Setkali jste se i s tímto?

děkuji moc za odpovědi

FOTO
Registrovaný uživatel
Zdravím,
považuji to za dost nezdařený padělek přetisku. Porovnejte si nascanovaný obrázek se vzorem přetisku typ "B", skupina "c" (přetisk použitý na známce Pof. 83) a najdete spoustu rozdílů ... už jen to "Š" vypadá úplně jinak. Ani sklon přetisku nesedí, i když to není úplně nezbytně nutné - viz přetisky posunuté a s jiným sklonem. Doporučuji katalog Pofis Československo 1918-1939, případně investovat do Pofis etalonu ... není to úplně levné ale vyplatí se to (nedělám reklamu, mluvím o své zkušenosti).

Solmyr
Registrovaný uživatel
Mám etalon a nesedí, přepokládal jsem že se jedná o fals, jen jsem chtěl mít jistotu, děkuji moc za odpověd.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » porto přetisk Fals a 2 K papír divný

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1