Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Poškozený obraz

Vykupminci.cz
Numisargo

Poškozený obraz

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, koupila jsem ve vetešnictví v Německu značně poškozený obraz. Velíce se mí líbí, ale je hodně-hodně poškozený. Nemám představu, co může stát restaurováni tohoto rozsahu?. Jen pro představu, co budou (mohou) chtít. Alespoň to nějak zalepit. Jestli není jednodušší jen nějak to zalepit doma. Ale nechci zase obraz poškodit ještě víc.
Velíce děkuji za rádu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě foto z obracené strany - třeba pomůže odhadnout cenu opravy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obraz zpracováním , barvami , šerosvitem atd odkazuje na XVI. století , italskou oblast . Nicméně plátno , na kterém je to posouvá do století pravděpodobně XIX. Jedná se tedy o slušnou kopii , čehož si byli v Německu určitě vědomi . Je to takový můj hrubý nástřel z fotek zde vystavených a myslím , že nebudu daleko od pravdy .Restaurování by bylo asi příliš finančně náročné .Možná by stálo za to obraz ze zadu navlhčit , plátno mírně povolí a potom podlepit jiným , novým plátnem vodorozpustným lepidlem , třeba klihovým ,aby se trhliny zminimalizovaly a po zaschnutí si to nechat od nějakého restaurátora za pár stovek zaretušovat .
Registrovaný uživatel
Velíce Vám děkuji. Je mí jasné, že si někdo hrál na rafaelistu. Ale působí příjemně a je mi ho lito, že je tak zubožený. Moc utrácet ale nechci.
Podlepím trhliny nějak opatrně.
Registrovaný uživatel
Pokud mohu napsat svůj-laický názor, pak se snažte tohoto obrazu zbavit. Čím dříve, tím lépe a pokud Vám dá někdo alespoň nákupní cenu, neváhejte. Jedná se o zásadním způsobem poškozenou věc, kterou snad ani nemá cenu draze restaurovat (za předpokladu, že se jedná o kopii). Pokud nemáte zkušenosti s restaurováním, nepokoušejte se ani o tento způsob vylepšení. Myslím, že výsledek změny k lepšímu nelze zaručit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 7. 7. 2018, 12:45. »
Registrovaný uživatel
Proboha proč?
Obrazy kupuji pro potěšení. Mně si líbí, stal něco přes 150 eur. Bylo mí ho prostě líto, působil nešťastně. Zalepím trhliny a mám to. Jen se bojím, ať ho nepoškodím víc.
Registrovaný uživatel
doporučil bych nejdříve konzultaci s restaurátorem dle jeho závěru,pak bych se rozhodl.,určitě bych nedělal zásah na obraze.Restaurátor po shlednutí obrazu,zjistí zda se jedná o kopii nebo originál a určí dataci obrazu.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
doporučil bych nejdříve konzultaci s restaurátorem dle jeho závěru,pak bych se rozhodl.,určitě bych nedělal zásah na obraze.Restaurátor po shlednutí obrazu,zjistí zda se jedná o kopii nebo originál a určí dataci obrazu.
.......................za 150€ to jistě není pravý Rafael,neb si myslíte že němci sou blbci a pustí ve vetešarně orginal??? :roll:
Registrovaný uživatel
to by jste se divil,co se dá najít ve vetešnictví,právě tam jsou největší poklady,nezáleží jaká je národnosti mluvím z vlastní zkušenosti.Vetešníci většinou vyklizují domy nebo byty nemají ani základní znalosti o artefaktech....mohl bych dat několik příkladu.koberec pravý peršan Tabriz z roku 1920,který mám 360.000uzlů-400.000uzlůna 1m3 nebo výšivka čínská z roku 1870-1900 hodnost uřednika -pravé čínské hedvabí,žádná umělotina,nebo kopie.koberec posuzoval odborník,odhad 200.000czk,já ho koupil za 7000czk,výšivku,pořizovací cena 50czk,odhad 25.000czk .
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím, že se jedná o starou kopii. Je dost kvalitní, má určité kouzlo a kvůli staří i nějakou hodnotu. Ale zase ne takovou, aby to za veliké peníze restaurovala. Vypadá, že hlavu už zkoušeli vyčistit. Proto jsem chtěla zjistit, co cca. takové profesionální podlepení může stát.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
doporučil bych nejdříve konzultaci s restaurátorem dle jeho závěru,pak bych se rozhodl.,určitě bych nedělal zásah na obraze.Restaurátor po shlednutí obrazu,zjistí zda se jedná o kopii nebo originál a určí dataci obrazu.


Asi ta nejlepší rada, zkuste poslat fotku s prosbou a dotazem na odborné zrestaurování na: rom.sev@seznam.cz

http://www.katyd.cz/clanky/kdyz-stare-veci-vypadaji-zase-jako-nove.html

A zkuste nám napsat, jak to dopadlo :)
Registrovaný uživatel
Velíce děkuji. Případně budu referovat.
Registrovaný uživatel
především by to mělo zajímat vlastníka obrazu,navíc žádný restaurátor Vám nepodá informace o obrazu jaký je rozsah poškození musí ho vidět fyzický.Jedna konzultace s restaurátorem dejme k tomu 500czk- 1000czk se snad vyplatí,nebo ne?
Moderátor
Bylo by dobré dát sem pohled na celý obraz, nikoliv jen výřezy...
Registrovaný uživatel
Na výšku má cca. 70 cm - takže trhliny jsou velké.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kunstgeschichte2018 napsal
Proboha proč?
Obrazy kupuji pro potěšení. Mně si líbí, stal něco přes 150 eur. Bylo mí ho prostě líto, působil nešťastně. Zalepím trhliny a mám to. Jen se bojím, ať ho nepoškodím víc.


A jaké potěšení máte z tohoto obrazu. Vždyť je v několika směrech naprosto zničený (stopy amatérského čištění, rozřezaný ...)!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Je to kopie Raffaelova obrazu Madonna Granduca...
Registrovaný uživatel

A jaké potěšení máte z tohoto obrazu. Vždyť je v několika směrech naprosto zničený (stopy amatérského čištění, rozřezaný ...)!!


Barvy, jemnost, téma, příběh (určitě něco zažil - takže dává prostor fantazii).
Madony mám v oblíbě - mám secesní, mám s pozdního baroka.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Je to kopie Raffaelova obrazu Madonna Granduca...


Velíce Vám děkuji.
Moderátor
kunstgeschichte2018 napsal
Wjem napsal
Je to kopie Raffaelova obrazu Madonna Granduca...


Velíce Vám děkuji.



Jinak, kopií tohoto obrazu existuje celá řada, ale v mnoha případech je to jen slabý odvar originálu
U toho Vašeho obrazu mi přijde velmi dobře propracovaná tvář Madony, skoro bych si myslel, že jde o nějaký tisk na plátno, později amatérsky domalovaný v okolí obou postav. Pokud je to ale malba, tak bych se takového obrazu nezbavoval a alespoň zašel na konzultaci s nějakým restaurátorem či kunshistorikem...
Registrovaný uživatel
Velíce děkuji za rády. Už jsem si něco " vygooglovala".
Jako tisk nepůsobí.

V každém případě ho trochu opravím a zaujme místo mezi Madony. Pořad je lepší než vetešnictví.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
především by to mělo zajímat vlastníka obrazu,navíc žádný restaurátor Vám nepodá informace o obrazu jaký je rozsah poškození musí ho vidět fyzický.Jedna konzultace s restaurátorem dejme k tomu 500czk- 1000czk se snad vyplatí,nebo ne?


Slušný restaurátor prohlédne obraz, řekne, co by bylo potřeba udělat a vyčíslí cenu. Na majiteli je pak, jestli se pro zásah rozhodne. Slušný restaurátor nevydělává na konzultacích, tudíž si za základní konzultaci neřekne nic!
Sama se do opravy nepouštějte.
Podle fotky už obraz dostal v minulosti do těla dost. Ta bílá poškození vypadají jako spálená malba (?), ale jestli je to nějaká reprodukční technika, to vám taky řekne odborník až při osobní prohlídce.
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Obraz zpracováním , barvami , šerosvitem atd odkazuje na XVI. století , italskou oblast . Nicméně plátno , na kterém je to posouvá do století pravděpodobně XIX. Jedná se tedy o slušnou kopii , čehož si byli v Německu určitě vědomi . Je to takový můj hrubý nástřel z fotek zde vystavených a myslím , že nebudu daleko od pravdy .Restaurování by bylo asi příliš finančně náročné .Možná by stálo za to obraz ze zadu navlhčit , plátno mírně povolí a potom podlepit jiným , novým plátnem vodorozpustným lepidlem , třeba klihovým ,aby se trhliny zminimalizovaly a po zaschnutí si to nechat od nějakého restaurátora za pár stovek zaretušovat .


Rozhodně sama nic nepodlepujte a už vůbec ne vodou rozpustným lepem! Rentoilování (podlepování) je velký zásah a musí být proveden odborně.
Laik stoprocentně udělá víc škody (většinou bohužel nevratné) než užitku!!!
A každý restaurátor bude skákat blahem, když se mu dostane do rukou neodborně podlepený obraz, aby ho "za pár stovek zaretušoval"...
to jsou mi rady, Bože můj!!!
Restaurování opravdu není kutilská disciplína.

Zadavatelce: Začněte tím, že vyhledáte nějakého odborného restaurátora ve svém okolí a domluvíte se přímo s ním. Seznam restaurátorů se specializací na malbu naleznete kupříkladu zde:

http://www.propamatky.info/cs/katalog-sluzeb/cela-cr/restauratori-s-povolenim/material/malirske-platno/

Počítejte s tím, že restaurátor pravděpodobně bude chtít obraz vidět, a teprve pak vám řekne, co a jak. Vy se pak budete moci rozhodnout.
Registrovaný uživatel
A jestli se mohu zeptat. Kolik by stálo odborné restaurování (podlepení a odborná oprava malby na převažující ploše obrazu)?

Nejednalo by se pak ve svém důsledku o novou kopii původní kopie?

Kolik by stálo namalování zdařilé kopie původního obrazu technikou XVI. století?

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Poškozený obraz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1