Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » pošta vojsk na rusi

Vykupminci.cz
Numisargo

pošta vojsk na rusi

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dobrý den
poradil by my niekto kde by sa na nete dalo najsť niečo o znamkach na ktorých je napisane niečo ako pošta vojsk na rusi popripade či majú nejakú hodnotu? Za rady vopred ďakujem.
Registrovaný uživatel
hledal jsem to , ale nic nenašel.hodnotu má všechno , ale nečekej miliony, Radek
Registrovaný uživatel
V prosinci roku 1919 byla vydána série tří vojenských známek s motivem ruského chrámu, legionářského obrněného vlaku a čs. legionáře.
http://www.csol-mb.net/legionari-na-postovnich-znamkach-prvni-ceskoslovenske-republiky-id1427.html
Také mám tyto známky a jejich hodnotu neznám - čisté s lepem.
Registrovaný uživatel
U pana Miloty jsem teď viděl krásnou poštou prošlou celistvost této tématiky.Je tam použitá známka s přetiskem.
Více lze domluvit na tel čísle +420603246254 pan Oldřich Milota
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem také sbíral známky a i mě se dostala Voj.pošta do ruky. Matně si pamatuji že v rámci nějakého sběratelského balíčku známek. I proto jsem zapochyboval o pravosti, když jsem v katalogu, který stále mám k dispozici, dohledal poměrně vysokou cenu ... přinejmenším vyšší než celý balíček.
Z katalogu PRAGA 1978: "Po schválení vrchním velitelstvím čs. vojsk a plnomocníkem čs. vlády vydal Osvětový odbor čs. vojsk tři hodnoty vojenských dobročinných známek ve prospěch invalidního fondu. Jejich používání nebylo však povinné ... ... Tisk známek provedla tiskárna Makušin a Posochin v Irkutsku kamenotiskem na papíru dovezeném z Japonska. První část nákladu (prosinec 1919) je nezoubkovaná, druhá část nákladu (leden 1920) má ŘZ 11 1/2 provedené v Irkutsku. Okrajové známky z vnější strany zoubkování nemají. Lep je ručně, nestejnoměrně nanášený, často popraskaný". ... Značná část zbytku nákladu byla po návratu čs. vojsk v pražské tiskárně UNIE dodatečně opatřena ŘZ 13 3/4 a hladkým, bezbarvým lepem." Což odpovídá i mé známce, zoubkování nejsem schopen ověřit ale lep "sedí" :)

Nevíte někdo o novodobých napodobeninách nebo dotisku?

V katalogu se pouze píše o dotisku v Praze - knihtisk nepřijatých návrhů, všechny společně ve více barvách na jednom listu v nějakém bezvýznamném nákladu.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
Mám také další z těchto známek. Je v super stavu, plastická, ale neznám cenu. Jestli někdo pomůže budu rád. Děkuji.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta známka je nádherná, taky jsem se naučil vložit obrázek a to moc nefungovalo. Jen žádná odpověď, asi to nikdo nezná :'(
Registrovaný uživatel
Teď u sebe nemám katalog, ale cena je pár desítek korun... Ale je opravdu krásná. Já mám ve sbírce tyhle známky s přetiskem hodnoty kompletní sadu a to je cenější - hodnota asi 5 000Kč... Bez přetisku to tak slavný neni:)
Registrovaný uživatel
Doufám,že se dostanu příští týden na jiný internet,abych ti mohl pomoci.Mám moc lítání kvůli jiným věcem a nemám čas na koníčky a ani na rodinu.Dneska nám tady napadl sníh,do toho mám problémy se stěhováním
rodiny a musím dělat dřevo pro rodinu.
Moderátor
skrblik napsal
Doufám,že se dostanu příští týden na jiný internet,abych ti mohl pomoci.Mám moc lítání kvůli jiným věcem a nemám čas na koníčky a ani na rodinu.Dneska nám tady napadl sníh,do toho mám problémy se stěhováním
rodiny a musím dělat dřevo pro rodinu.

Tak tohle je opravdu k věci :-)
_______________
Moderátor
hmm jiny internet to bude asi nejaka super vec ,to my obycejni lidi takovou vymozenost nemame.... :lol: :lol: :lol:


skrblik napsal
Doufám,že se dostanu příští týden na jiný internet,abych ti mohl pomoci.Mám moc lítání kvůli jiným věcem a nemám čas na koníčky a ani na rodinu.Dneska nám tady napadl sníh,do toho mám problémy se stěhováním
rodiny a musím dělat dřevo pro rodinu.
Registrovaný uživatel
Na internet chodím na 2 místa.Na úřad práce,kde můžu Vám jen odpovědět ve stoje na Vaše dotazy,kde ale nic z Internetu nestáhnu,ani na něj nic neuložím.
Druhé místo mám za 50 Kč za rok ve veřejné knihovně,kde mohu stáhnout a vložit připravené obrázky a 3 internet mám pak u kámoše,kde mohu scanovat,stahovat,vypalovat a hlavně v klidu pracovat na Internetu.Jinak bohužel jsem vegetil v lese,navíc bez spojení se světem i obyč mobilem natož internetem.Tak buďte rádi,že si na Vás najdu čas,ať si neroybijete hubu na podobných blbostech jako já.Skrblík
Registrovaný uživatel
Zítra se mám setkat s panem Milotou.Tak doufám,že bude mýt pro mne sceny své polní pošty na Rusi.
Jinak přímý kontakt na tohoto velkobchodníka s dámskou obuví a Filatelií je email milota.obuv@volný.cz
Jsem mu vděčný za to,že mi pustil do sbírky přes 45 dvoupásek 15H Hradčany a pokud mu ukážu místa,kde může jako hledač pokladů něco najít,dá mi za tuto informaci další velmi kvalitní materiál do mé sbírky známek a hlavně informací o nich.
Skrblík
Registrovaný uživatel
Jak jste to myslel s tím vegetováním v lese, stěhováním a úředem práce? Jestli jste přišel o bydlení a práci tak to musí být kruté.
Registrovaný uživatel
Přes 15 minut tluču příspěvek do internetu a pak mi to zmizí.Holt nemáte nárok se dozvědět ceny a podrobnosti kolem této série.Nemáte bezpečnostní prověrku státu .Vyměňte si občanky a nebo řidičáky.Skrblík
Ceny od 2O Kč do 100000 Kč v závislosti na barvách,zoubkování,typech a nákladech.Třetí náklady jsou vždy novotisky.V razítkovaném stavu,na výstřižkách a na celistvostech jsou to třešničky na dortu známek ČSR I.
Včera jsem mluvil s Milotou,přislíbyl scan dopisu.
U známek jsou navíc známy padělky jak známek,tak razítek a dopisů.Nutné odzkušení od znalců.
Tímto upozorňuji na skutečnost,že v Katalogu Merkur 2002 není uveden
seznam znalců s oprávněním zkoušet toto vydání.
Cemické padělky barev v tomto případě nepřicházejí do úvahy,dražší jsou vždy tmavší odstíny barev.
Případné dotazy lze řešit telefonicky +420607780913,emailem vesely.skrblik@seznam.cz.V Případě scenu,scenovat přední a zadní stranu známky a poslat nascanované spakované v ARJ,ZIP a nebo RAR na CD a nebo DVD na adresu PO BOX 137,35201 Aš 1.Neberu odkazy na poskytovatele obrázků,jen ztrácím čas dalšíma registracema a reklamama.
V případě zájmu o prodej,mám ve svém okolí 2 sběratele této problematiky.Solventní.
Skrblík
Registrovaný uživatel
Jinak mám čas na psaní do internetu jen kvůli tomu,že jsem nezaměstnaný či zaměstnaný jako čestný předseda klubu sběratelů kuriozit v Chebu a hledač pokladů organizovaný přes Ministerstvo vnitra a Ministerstvo obrany.A když mi něco baví,tak na čas nekoukám.Skrblík
Registrovaný uživatel
Podle katalogu Hirsch - Mrňák z 1947 byla cena těchto známek v zoubkové variantě B 13 3/4 25kop. - 6 kč, 50kop. - 6 kč, 1rubl - 10kč a sibiřská pošta 1. náklad - 25kč. Podle ocenění dalších známek z tohoto roku, by mohla být cena asi 5 až 10x větší. Můj názor.
Registrovaný uživatel
Jinak jsem prohlížel Ecksteina z roku 1934.Eckstein byl tak ochotnej,že se u této série kromě katalogových cen známek vyskytuje i vyobrazení razítek,která polní pošta na Rusi používala.Jinak souhlasím s Captainem.Já osobně známky s nákladem 4 miliony Ks pracovně hohnotím jako l Ero,l milionový náklad pak 4 Eura,4OO tisíc jako 10 Euro,100 tisíc na 4O Euro,4O tisíc
na 100 Euro,10000 ks na 400 Euro.Přepočítávám tak veškeré odchylky barev,razítek,zoubkování,druhů papíru a podobně.Proto říkám,že mnoho známek je ,,podceněných´´.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » pošta vojsk na rusi

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1