Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Povánoční akční nabídka

Vykupminci.cz
Numisargo

Povánoční akční nabídka

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sběratelům obrazů německých, v Československu působících malířů, jakož
i uměnímilovným bíloveckým patriotům si dovoluji nabídnout ke koupi kdysi zde
již prezentovaný obraz tamního rodáka Rudolfa Sokola , nar. v roce 1887, studujícího na akademiích v Mnichově a v Praze, působícího převážně ve Slezsku a na Moravě, po 2. světové válce pak v Německé spolkové republice, kde byl oceněn v roce 1973 křížem za zásluhy 1. třídy a kde v roce 1974 v Brémách zemřel.
Jde o olejomalbu na překližce ? (lepence ?), rámovanou pod sklem v oválné paspartě 56 x 46 cm ve výřezu. Rozměr obrazu s rámem je 88 x 74 cm. Požadovaná cena činí 4000Kč plus poštovné dle ceníku ČP a balné 300Kč (odborné balení si musím zajišťovat za úplatu). Preferuji však osobní převzetí v Olomouci. Možná i výměna za olejomalbu dobrého malíře
s vazbou na Olomouc (Ženožička, Kratochvíl, Stejskal, Kovář, Kraus, Ketman aj.).

Pozn: k té "akční" nabídce jsem se snažil dát smějícího se smajlíka, ale nějak mi to nejde

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O Jiřího Stejskala 1948-1988 bych měl Bolte také zájem . Mám jednoho , překrásného a pro Jirku typického " Studentky v kavárně " , ale ten nedám. V tom obraze je celé , celičké mé mládí .
Moderátor
Mně ten obraz přijde docela v pohodě, ale ač bílovecký rodák a patriot, tak z hlediska tamního (historického) výtvarna byste mě nedostal ani na Leichera či Cimbala, takto rokokové malířské mistry původem z Bílovce.
Sbírám a kupuji jen "modernu" nikoliv však tu současnou :-)

A propos, malíř Rudolf Sokol nepochází z Bílovce nýbrž z vísky "Stará ves" ležící v těsné blízkosti Bílovce. Někdy je ovšem chybně uváděno, že pochází ze Starého města u Bílovce, kterýžto omyl vzniká tím, že se polopaticky přkládá německý název Staré vsi (Altstadt).
Registrovaný uživatel
Děkuji za oba příspěvky. Petrarcovi sděluji, že jsem kdysi měl od J. Stejskala rozměrný obraz v Olomouci populárních sester přezdívaných "Nitěnky" , kterak ještě jako studentky střední zdravotnické školy relaxují po náročném vyučování v kavárně Národního domu (tak mi to aspoň řekly). O Stejskalově umu svědčí, že uvedený obraz majitel ve své době u nás nejúspěšnější aukční síně na prvý pohled považoval za práci Josefa Jíry.

Wjeme, když jste tady vyzradil, že jste z Bílovce (jehož je někdejší Altstadt nyní součástí),tak jsem to holt na Vás zkusil...
Registrovaný uživatel
Kdo by neznal " Nitěnky " . Potkávám je dodnes.
bolt napsal
Děkuji za oba příspěvky. Petrarcovi sděluji, že jsem kdysi měl od J. Stejskala rozměrný obraz v Olomouci populárních sester přezdívaných "Nitěnky" , kterak ještě jako studentky střední zdravotnické školy relaxují po náročném vyučování v kavárně Národního domu (tak mi to aspoň řekly). O Stejskalově umu svědčí, že uvedený obraz majitel ve své době u nás nejúspěšnější aukční síně na prvý pohled považoval za práci Josefa Jíry.

Wjeme, když jste tady vyzradil, že jste z Bílovce (jehož je někdejší Altstadt nyní součástí),tak jsem to holt na Vás zkusil...
Registrovaný uživatel
Petrarco, našel jsem ještě fotku (z předdigitální éry) diskutovaného Stejskalova obrazu. Po přefocení pro zajímavost přikládám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No jo ,holčičky. Jinak se Stejskalovými obrazy se těžko shledává . Teď, nedávno jsem viděl 3 krajinky v obchodě ve Slovenské ul . Jistě znáte. Ale Stejskal nebyl krajinář . Byly ty pohledy někde ze Samotišek , kde měl maminku.
bolt napsal
Petrarco, našel jsem ještě fotku (z předdigitální éry) diskutovaného Stejskalova obrazu. Po přefocení pro zajímavost přikládám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moje " kočičky " Bolte. Ale ten nedám , kdybych měl omítku ze zdi loupat a k tvrdému, máčenému chlebu přikusovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
bolt:
Aha, ani jsem netušil, že Stará ves je již součástí Bílovce (už jsem tam více jak 20 let nebyl).
Jinak, pokud toužíte po olomouckých malířích, tak snad bych měl někde uloženého jednoho Fráňu Šéna - rozměrově menší tempera, krajinomalba. Ale bez záruky, možná jsem ho už dříve prodal či vyměnil. Musel bych pohledat...
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Moje " kočičky " Bolte. Ale ten nedám , kdybych měl omítku ze zdi loupat a k tvrdému, máčenému chlebu přikusovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Petrarca: moc se mi obraz líbí a snad se neurazíš, něco podobného nacházím u obrazů K.Součka :)
Registrovaný uživatel
V pořádku , v pořádku je to " součkovské ".
stepanik napsal
petrarca napsal
Moje " kočičky " Bolte. Ale ten nedám , kdybych měl omítku ze zdi loupat a k tvrdému, máčenému chlebu přikusovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Petrarca: moc se mi obraz líbí a snad se neurazíš, něco podobného nacházím u obrazů K.Součka :)
Registrovaný uživatel
petrarca:

jednoho menšího Stejskala z 80. let jsem si nechal. Je na něm podle mého dceruška s maminkou. Dívka vlevo by mohla s těmi z Vašeho obrazu soutěžit o MISS STEJSKAL, ta postava vpravo mi dojem trochu kazí.

Wjem:

Děkuji za vstřícnost, ale Šéna hledat netřeba. Mám jeden hezký olej, kterým je má
potřeba Šénů plně saturována.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano , témata z divadel a kaváren patří ke Stejskalovým nejzdařilejším .
Tohle je matka s dcerkou v divadelní lóži, před sebou divadelní programy, to je jasné. Jak je obraz velký pane Bolte prosím , mohu-li se zeptati?
Že je dceruška vlevo, hezčí matky vpravo, to je normální.
bolt napsal
petrarca:

jednoho menšího Stejskala z 80. let jsem si nechal. Je na něm podle mého dceruška s maminkou. Dívka vlevo by mohla s těmi z Vašeho obrazu soutěžit o MISS STEJSKAL, ta postava vpravo mi dojem trochu kazí.

Wjem:

Děkuji za vstřícnost, ale Šéna hledat netřeba. Mám jeden hezký olej, kterým je má
potřeba Šénů plně saturována.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
petrarca: olej na lepence 34 x 45 cm
Registrovaný uživatel
No já myslím , že by nebylo proti etice tohoto webu , kdybychom si na sebe ,
jako olomoučáci, dali kontakt . Když kliknete na můj nick , lze mi napsat mailik. Zkoušel jsem se prokliknout na Váš kontakt přes Váš nick , ale u Vás to nejde . U mne ano .
bolt napsal
petrarca: olej na lepence 34 x 45 cm
Registrovaný uživatel
Petrarca: moc se mi obraz líbí a snad se neurazíš, něco podobného nacházím u obrazů K.Součka :)

Na první pohled bych uvěřil tomu,že to maloval Karel Souček :P
Registrovaný uživatel
petrarka:

pokusem jsem zjistil, že i Vy máte svou emailovou adresu skrytou. Svou jsem zde naposledy uváděl v příspěvku z 13.9. k tématu Kristův soud. Abychom si rozuměli,
toho Stejskala neprodávám ani neměním. Bližší údaje k obrazu jsem Vám sdělil pod dojmem, že Vás Stejskalova tvorba třeba zajímá natolik, že snad i můžete pracovat na soupisu jeho díla.
Registrovaný uživatel
Ok . Mrknu na ten Váš příspěvek z 13.9.
bolt napsal
petrarka:

pokusem jsem zjistil, že i Vy máte svou emailovou adresu skrytou. Svou jsem zde naposledy uváděl v příspěvku z 13.9. k tématu Kristův soud. Abychom si rozuměli,
toho Stejskala neprodávám ani neměním. Bližší údaje k obrazu jsem Vám sdělil pod dojmem, že Vás Stejskalova tvorba třeba zajímá natolik, že snad i můžete pracovat na soupisu jeho díla.
Registrovaný uživatel
jaran napsal
Petrarca: moc se mi obraz líbí a snad se neurazíš, něco podobného nacházím u obrazů K.Součka :)

Na první pohled bych uvěřil tomu,že to maloval Karel Souček :P


Také mne to ihned napadlo :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Povánoční akční nabídka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1