Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nějak nám zanikl 15.březen 1939 začátek okupace. Jen připomenu kapitána Pavlíka a boje jeho vojáku v Czajánkových kasárnách. To jen aby mládež věděla!
Registrovaný uživatel
Mládež sem nechodí.
Moderátor
Czajánkova kasárna jsou myslím zbořena.
Moderátor
Paul napsal
Mládež sem nechodí.

Pro mně je mládež většina z Vás! To berte prosím jako poctu! :shock:
Moderátor
Paul napsal
https://www.csfd.cz/film/46826-valecnici/prehled/

viděli jste? starší film..1999

Bosna 1992..

Kde právě UN přihlížej a nemůžou zasáhnout...TOP válečnej film...strašnej zmar jsem cejtil za ně..


Je to zajímavý film, vidíte jasně i to, že Chorvati měli výzbroj a výstroj armády NDR a kde jsou zbraně, tam se střílí.
Registrovaný uživatel
Musím se někdy podívat znovu. Už je to snad 15 let co jsem viděl..ale ten pocit zmaru si pamatuji dodnes.
Registrovaný uživatel
Přátelé, opět další přírůstek do sbírky leteckých odznaků.Jedná se o odznak palubního radiotelegrafisty.Samozřejmě jde o originál této vzácnější dekorace

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Také si myslím, že to je origo, ale znáte o, závist dělá zázraky. Odznak je skutečně vzácný, gratuluji.
Registrovaný uživatel
Děkuji
Moderátor
,,,,,toto mi poslal jediný kamarád.


Je patnáctého března 2020 téměř dvacet hodin. Dnes jsem se krom podrobných zpráv o postupu koronaviru dočetl, jaký má Denisa GROSOVÁ krásný přímo exluzivní zadeček, který ukazuje na dovolené na Zanzibaru. Dále pak, že Kristýna AGILÉRA si musí přilepit bradavky, aby jí neklouzaly z podprsenky. Ve Španělsku proběhla demonstrace za odsouzení zrůdného sexistického pohledu na svátek MDŽ. Zpráva dne je pak sdělení, že hinduisté pijí kravskou moč jako prevenci před nákazou korona virem. Ještě mnoho dalších velmi důležitých zpráv, které mne vskutku zaujaly, a bez nichž bych se jistě cítil být ochuzen a trapně neiformován.
Nicméně, že je dnes patnáctého března, tedy den, kdy nás v roce 1939, bez jakékoli reakce západu, obsadilo Hitlerovské Německo a vymazalo z mapy Evropy zbytek Československa, to jsem si nikde nepřečetl. Všechny ostatní zprávy byly jistě mnohem zajímavější a co do potřeby informovanosti i důležitější. Napadá mě jedno starší úsloví, tuším, že je z pera klasika naší literatury : //// Národ, který si neváží vlastní minulosti, si děje v ní prošlé bude nucen prožít znovu. //// Kde jste Češi, vy kdysi hrdý národe? Ani se mi nechce to místo jmenovat...
Registrovaný uživatel
Jako Blesk a Super, bulváry o tom psát nebudou, to je jasný(zadeček Grossové, přelepení bradavek atd.)

Ale chce ti číst i jiný weby.. :)

https://zoommagazin.iprima.cz/hitlerova-kronika/vyroci-15-brezna-1939-den-kdy-hitler-udelal-z-nasi-zeme-nemeckou-militarizovanou-zonu

https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/specialy/nemecka-okupace-vyhlaseni-protektoratu

https://www.ctidoma.cz/historie/bitva-o-czajankova-kasarna-jediny-znamy-boj-ceskoslovenskych-vojaku-s-nemeckou-armadou
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
,,,,,toto mi poslal jediný kamarád.


Je patnáctého března 2020 téměř dvacet hodin. Dnes jsem se krom podrobných zpráv o postupu koronaviru dočetl, ........

Má sice pravdu ale důrazně bych mu doporučil nesledovat pouze zprávy na seznam, ČT atp.
Moderátor
Náhodou, 15. března se udály i jiné události, jak praví tetička Wiki:
-44: zavražděn Julius Caesar
1646: do čela Švédy obleženého Brna je postaven Raduit de Souches (taky docela významná událost, jak se prokázalo později)
1820: zemřel svatý Klement Maria Hofbauer, rodák z Tasovic (Znojmo)
1848: počátek maďarské revoluce za nezávislost
1878: žení se TGM (!! - jasně, že se někdy musel oženit, ale tohle jsem netušil)
1917: abdikoval Mikuláš II
1921: začíná vycházet Švejk
1938: popraveny významné osobnosti čtvrtého moskevského procesu, např. Bucharin, Rykov nebo Jagoda
1967: začala stavba metra (to datum vybrali schválně?)

Tím nechcu zlehčovat rok 1939, ale na druhou stranu, není, naštěstí, jen tento rok.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Altmann napsal
,,,,,toto mi poslal jediný kamarád.


Je patnáctého března 2020 téměř dvacet hodin. Dnes jsem se krom podrobných zpráv o postupu koronaviru dočetl, ........

Má sice pravdu ale důrazně bych mu doporučil nesledovat pouze zprávy na seznam, ČT atp.

Myslím, že na ČT prdel Grossové neřešili. ;)
Registrovaný uživatel
A samozřejmě něco srdcového pro Altmanna ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tyto drobné věci dokáži potěšit, to já chápu. Měl jsme je také rád.


Pro ostatní pány, já jsem jen chtěl připomenut datum, které je pro nás památné. Jsme Češi a myslím si, že v Čechách to je významné datum, alespoň tak mně to učil můj děda.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Myslím, že na ČT prdel Grossové neřešili. ;)

To ne ale budou nám tvrdit že to nebyli Němci ale jen nacisti.
Nějak to Nacisticko nemůžu na mapě najít :roll:
Stačí si vzpomenout jak se Makrela natřásala mezi zástupci spojenců při oslavách vylodění v Normandii.
Moderátor
Myslím si, že připomínka více jak 400 000 mrtvých by neměla být zlehčovaná, to datum je prostě vzpomínka na ty, kteří nepřežili. Je ale opravdu zajímavé, že v žádné televizi zmínka nebyla, já vím, že se 15.března narodili i jiní lidé, ale oni se na zabíjení nepodíleli. Někdy si vzpomenu na Karla Čapka, který zemřel 1938 a klasici píši, že byl uštván útoky, které psal Stříbrný a další novináři. No a to jsme ještě neznali počítač.

Mnichovská dohoda a po ní následující kapitulace znamenaly pro Karla Čapka zhroucení jeho dosavadního světa a osobní tragédii.

„ Zdá se mi, že už tu nemám co dělat, byl bych tu směšnou figurkou, můj svět umřel, věřil jsem totiž v jakési závazky, v takzvanou čest ve smlouvě a podobné věci. Myslím, že bych se v téhle tlačenici nevyznal...

Převzato z tisku
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 20. 3. 2020, 19:37. »
Moderátor
Altmann napsal
Pro ostatní pány, já jsem jen chtěl připomenut datum, které je pro nás památné. Jsme Češi a myslím si, že v Čechách to je významné datum, alespoň tak mně to učil můj děda.

Já su Moravák, nesó enem Čechy!
No a protože naším předměstím je Brno, tak on ani ten Raduit není rozhodně nezajímavý. I díky němu neumíme švédsky!
A Hofbauer taky nebyla nějaká podřadná osobnost. Na toho u nás nevzpomene nikdo. (A úmrtí Julka už vůbec nikdo, to jen povšechně. Ale je fakt, že na naše konkrétní dějiny zase až tak zásadní vliv neměl.)

Altmann napsal
Mnichovská dohoda a po ní následující kapitulace znamenaly pro Karla Čapka zhroucení jeho dosavadního světa a osobní tragédii.

Nejenom pro Karla Čapka.

Mimochodem, dnes je výročí umučení Johánka z Pomuku - Jana Nepomuckého. Český svatý, kterého potkáme na mostech celého světa.

Ovšem přiznejme si, že 15. březen 1939 připomínaný je. Že to není no H@VNĚ ani v Blesku je věc jiná. Ovšem je to tak. Když umřel před pár dny Max von Sydow, Plesk uváděl jako jeho významné herecké počiny Hru o trůny nebo to s tím prstenem či to druhý (nevyznám se v tom, znám to jen, že to existuje), ale jeden z nejvýznamnějších filmý světové kinematografie vůbec - Sedmou pečeť, to ti blbci ani neví, že to existuje (holt to je švédsky, černobíle, není to 3D a je to bez počítačových efektů). "Tzv." seriózní (nebo serióznější) média, ty která Zeman nesnáší, neb mu nelezou do ***, ty to uváděla v prvé řadě. Je to smutné, ale je to tak. Ostatně, zloděj a vrah Kajinek má větší slávu a publicitu než někdo, kdo třeba zachránil 5 lidí. Někde je něco špatně ve výchově společnosti.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Pavel_III napsal
Myslím, že na ČT prdel Grossové neřešili. ;)

To ne ale budou nám tvrdit že to nebyli Němci ale jen nacisti.
Nějak to Nacisticko nemůžu na mapě najít :roll:
Stačí si vzpomenout jak se Makrela natřásala mezi zástupci spojenců při oslavách vylodění v Normandii.

Spousta Němců skončila v koncentrácích a pod sekyrou, protože nacisty nebyla. To si taky přiznejme.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Spousta Němců skončila v koncentrácích a pod sekyrou, protože nacisty nebyla. To si taky přiznejme.

Jo a soudruzi z NDR stříleli za války do vzduchu ;)
Registrovaný uživatel
Altmanne, 400 00 mrtvých..Myslím si, že by jsme zde měli možná udělat osvětu.Bohužel...Situace si to žádá i zde
Registrovaný uživatel
Viléme a proč osvěta,jsem jenom základně vzdělán a nechápu co chceš revidovat,možná jsem tě špatně pochopil,ale myslíš si,že jich tolik nebylo?Jestli to bylo myšleno jinak tak se omlouvám ;)
Moderátor
Pavel_III
Možná, že se budete divit, ale to co píšete znám také. Holešov na Moravě a moje babička Adventistka to do mně doslova natloukla. No, ale to znám já, Vy a možná 2 další, ale já jsem chtěl, aby si ti mladí připomněli březen roku 1938 a potom co následovalo, to by měli znát všichni
Ano, v táborech byli i Němci, v Buchenwaldu dokonce oba synové toho pána co jej zastřelili v Sarajevu v roce 1914. Byli tam na převýchově. Potom hodně Němců, komunisté, soc.dem atd.proto já vždy píši "Němečtí nacisté". Prostě ne jen napsat Němci, to si mnozí to spojení s nacisty nezasloužili.Je to jen připomínka nic více.
Moderátor
vilem napsal
Altmanne, 400 00 mrtvých..Myslím si, že by jsme zde měli možná udělat osvětu.Bohužel...Situace si to žádá i zde

Nechce se mi hledat přesné počty, tedy to co zpracovali pracovníci VHU. Je tam uvedeno 360 000 a z toho je to 140 000 Židů. Není to vše jednoduché. Já jen píši tak jak mně děda naučil. Vypravoval mi jaký měl úkol v mobilizaci, byl šéfem skladu se střelivem, byl to ročník 1903 a byl v Italia těžce raněný, ale sloužil dále. Prostě byl vlastenec. No, někomu děda vypravoval pohádka, mně děda vychoval jinak. :o

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1