Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
I když mi ve sbírce chybí, nechtěl bych ho s tímto poškozením ani za výrazně nižší částku.
Registrovaný uživatel
Mně zase na starých mincích fascinuje, co všechno pamatují a kdo je mohl mít v ruce. Někdo ji dostal jako žold, někdo koupil dětem chleba, někoho kvůli ní zabili... Mince v perfektním stavu nepamatuje nic, leda vnitřek šuplíku.
Lepší mince poškozená než žádná. Pochopitelně u běžně dostupné bych sáhl po té lepší :roll:
Registrovaný uživatel
Tento mi ale pripadá, že dostal ranu lopatkou.
Skôr ma to ťahá k názorom Petra a Mr.Kuceru.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Mně zase na starých mincích fascinuje, co všechno pamatují a kdo je mohl mít v ruce. Někdo ji dostal jako žold, někdo koupil dětem chleba, někoho kvůli ní zabili... Mince v perfektním stavu nepamatuje nic, leda vnitřek šuplíku.
Lepší mince poškozená než žádná. Pochopitelně u běžně dostupné bych sáhl po té lepší :roll:

Mince ve sbírce mi dělají hlavně radost, musí se mi líbit. A je jedno je-li jedna za pár korun a jiná za desítky tisíc. Nemusím mít Ersteprägung jako Evropa1, z této bych ale radost neměl.
Registrovaný uživatel
Za mně lepší luxusní a běžná než zničená a vzácná. Díval bych se na to jako na vyhozené peníze. Dovedu si představit výjimku kdyby to byl poslední kus co mi v řadě chybí a nebo kdyby to byl unikát.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
sigur napsal
Tento mi ale pripadá, že dostal ranu lopatkou.
Skôr ma to ťahá k názorom Petra a Mr.Kuceru.


Je to možné ta lopatka, taky jsem si to myslel, ale právě ta podezřelá patina včetně na te ryze to trochu popírá i samotná úžasná ražba..
Jinak sigure chápu, vše je individuální a záleží, každý si takto vzácné kousky vykládá jinak včetně správné určení ceny.. Určitě ho kup..
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně zase na starých mincích fascinuje, co všechno pamatují a kdo je mohl mít v ruce. Někdo ji dostal jako žold, někdo koupil dětem chleba, někoho kvůli ní zabili... Mince v perfektním stavu nepamatuje nic, leda vnitřek šuplíku.
Lepší mince poškozená než žádná. Pochopitelně u běžně dostupné bych sáhl po té lepší :roll:


Na toto téma může existovat mnoho vysvětlení a každý sběratel si je bude upravovat také podle svých možností.

Já například preferuji hezky zachovalé mince z důvodu jejich schopností nám říci mnoho informací o konkrétní době. Např. zjistíme výrobní parametry a postupy, vidíme zručnost výrobců, jejich umělecké cítění atd. Čím je pak mince odřenější, tím nám dokáže dát méně informací, až je v jednom okamžiku úplně ztratí.

A že tyto mince nic nepamatují, to není také tak úplně pravda. Tyto mince mohou mít svojí historii v podobě součástí velkých sbírek atd. Samozřejmě v oběhu byly pouze velmi krátkou dobu, ale to není argument, protože stejně nemáme šanci vypátrat konkrétní majitele, kteří je používali a jakékoli vysvětlení se pohybuje pouze v rovině spekulací-bylo, nebylo...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Mince ve sbírce mi dělají hlavně radost, musí se mi líbit. A je jedno je-li jedna za pár korun a jiná za desítky tisíc. Nemusím mít Ersteprägung jako Evropa1, z této bych ale radost neměl.


Mít samé prvoražby by bylo sice hezké, ale...

Samozřejmě to jsou výjimky i v mojí sbírce. Ale i pěkná zachovalost 1/1 je velmi hezká a dokáže udělat velkou radost. Jistě se shodneme, že sběratelství není snobárna o sbírání pouze mimořádně vzácných mincí. Včera jsem si koupil jednu měděnou minci za 2700 Kč a udělala mně velkou radost, protože jsem jí v pěkné zachovalosti sháněl více než 10 let. Naopak netoužím po Královském tolaru, protože se jedná o tuctové zboží za hodně peněz atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Včera jsem si koupil jednu měděnou minci za 2700 Kč a udělala mně velkou radost, protože jsem jí v pěkné zachovalosti sháněl více než 10 let.

Pane kolego mohu se optat o kterou minci konkrétně šlo i foto by nebylo špatné.. Děkuji
Registrovaný uživatel
Hezčí kus jsem v životě neviděl a ve shodě jsem byl i s kolegem, dlouholetým sběratelem měděných mincí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Opravdu krásný kousek.. Děkuji
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně zase na starých mincích fascinuje, co všechno pamatují a kdo je mohl mít v ruce. Někdo ji dostal jako žold, někdo koupil dětem chleba, někoho kvůli ní zabili... Mince v perfektním stavu nepamatuje nic, leda vnitřek šuplíku.
Lepší mince poškozená než žádná. Pochopitelně u běžně dostupné bych sáhl po té lepší :roll:
Jo, hezky napsáno. Přesně proto si držím ve sbírce právě i oběhové kusy nejen mincí, ale i bankovek. Třeba z Filipínského "leprosária" ty by mohly vyprávět...
Mince, bankovka z oběhu má svůj příběh a na tom nic nezměníš.
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
Mince, bankovka z oběhu má svůj příběh a na tom nic nezměníš.


Ale i mince z oběhu může splňovat sběratelskou zachovalost. Pokud se již jedná o zachovalost horší, pak nám toho již není tato mince schopna tolik sdělit, jako mince hezká a otázka příběhu je pouhá deklarace o ničem. Nebo jste schopen, seznámit nás u konkrétní odřené mince s jejím příběhem?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
, Nebo jste schopen, seznámit nás u konkrétní odřené mince s jejím příběhem?

Například mince z potopených vraků. Nebo mám denár Vladislava I. který byl nalezen v Izraeli, ten už za sebou něco má ;)
Já tu nechci obhajovat mince ve špatném stavu ale tvrzení "bezvadnou nebo žádnou" mi přijde krátkozraké. Když mi chybí mince která je pro mne moc drahá, koupím si takovou na kterou mám. Vyměnit za zachovalejší ji mohu vždycky /až nenadále zbohatnu/ :D
Registrovaný uživatel
Můj obor je notafilie, proto jsem nastínil konkrétně ty Filipíny. Kolečka mne zajímaly kdysi a dnes je mám z nostalgie. Ale pokud chcete odřené kolečko s příběhem - stačí za pár desítek let až dítě na půdě najde starou soc.korunu a bude zjišťovat věci okolo pak třeba zjistí, koho představuje žena sázící lípu, bude muset pátrat a ten příběh k tomu...
Chce to hlubší pohled než rýpat.
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
Chce to hlubší pohled než rýpat.


Ale nikdo tady nerýpe, pouze každý zastává svůj pohled a snaží se ho obhajovat.

Já se v současné době zajímám o hmotnost mincí konvenční měny. Odřené mince mně toho moc nesdělí-jsou mně zcela k ničemu. Aby tato studie měla nějaký respektovaný výsledek, musím zařazovat pouze kusy v pěkné zachovalosti. Pouze tak se lze k nějakému výsledku dopracovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tomu rozumím.
Jako papírkář a bývalý kolečkář - mě zajímají nevyřčené příběhy třeba ten k té koruně - pochybuji, že to každý ví a za socíku asi spíš nikdo krom pár lidí.
Jinak jak píše Turtle - ano, i takové mince z vraků mají příběh.
https://www.narodnipokladnice.cz/numismaticke-novinky/305-legendarni-ceskoslovenska-koruna-skryva-sokujici-tajemstvi
Moderátor
Jedna mince s pribehem, asi protest proti okupaci:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, má mince 1 euro San Marino 2010 případně vyšší hodnotu než 1 euro? Děkuji za odpověď 8)
Registrovaný uživatel
JenyB napsal
Dobrý den, má mince 1 euro San Marino 2010 případně vyšší hodnotu než 1 euro? Děkuji za odpověď 8)

Myslím, že má a viem, že to je najlacnejšia minca San Marina z roku 2010.
Lebo ich bolo vyrazených dosť.
https://www.euro-coins.tv/san-marino/euro-coins-2010
Nemal by byť problém nájsť si to na internete... :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
JenyB napsal
Dobrý den, má mince 1 euro San Marino 2010 případně vyšší hodnotu než 1 euro? Děkuji za odpověď 8)

Myslím, že má a viem, že to je najlacnejšia minca San Marina z roku 2010.
Lebo ich bolo vyrazených dosť.
https://www.euro-coins.tv/san-marino/euro-coins-2010
Nemal by byť problém nájsť si to na internete... :roll:
-s-



No jo no, už jsem se k tomu též dopracovala, dle jednoho portálu má hodnotu 2,60 euro :shock:
Registrovaný uživatel
Tak píšu. Ale v stave "nepolíbenom.." Čiže funglovka, nie omlátená z obehu. ;)
Odlož si ju, nepýta jesť. Každý deň sa s ňou nestretneš. Ja som ju v ruke ešte nemal a nejaké SM by som našiel.
-s-
Registrovaný uživatel
;) ...všechno má svúj čas ;) ;)
Registrovaný uživatel
...svůj...
Moderátor
https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?size=180&text=san%20marino%202010&finished=true

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1