Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 124 125 126 127 128 129 130 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
taho napsal
Tyhle další už jsou úplně jiná liga a dával bych je do aukce nebo prodával jen v případě potřeby peněz.


Přesně tak..

Mimochodem Komáre tohle je solidní numismatický portál a myslím,že velmi seriózní v případě určení a cenových odhadech.Pokud máme k dispozici kvalitní fotografie dokážeme docela přesně určit cenu..
Tvrzení, že tazatele někdo ze zdejších ,,oškube,, je dost přehnané, naopak nezávislý veřejný názor může majitele velmi dobře připravit na případný prodej kdekoliv..

Neříkám že tohle není solidní portál, ale po mailech moc veřejný to ocenění není ne? Nemam na mysli nikoho konkrétního ale čert nikdy nespí a všichni kdo se v tom pohybujeme nějakou chvíli, víme jak to chodí ne? Není mnou navrhovaný řešení to nejjednodušší a nejlepší pro laika pokud to chce zpeněžit nebo ocenit? Jediný co dodám pokud to chcete prodat, nezamente výkup s prodejem v aukci. Aby nedošlo k mýlce, protože při výkupu logicky platí hned ale míň.


Vždy je dobré mít více názorů k ceně před možným prodejem, zejména pokud se jedná o zajímavou kolekci..V neposlední řadě je důležité také správné určení,aby v případě aukce aukční síně, nedošlo k záměně stavu zachovalosti,či variant...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 18. 7. 2022, 20:51. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Vždy je dobré mít více názorů k ceně před možným prodejem, zejména pokud se jedná o zajímavou kolekci..V neposlední řadě je důležité také správné určení,aby v případě aukce aukční síně, nedošlo k záměně stavu zachovalosti,či variant...

K čemu víc názoru když to půjde do aukce kde si každá položka určí svoji aktuální tržní cenu sama 🤐, k čemu určení když laik co to zdědí v tom vidí mince a víc se zorientovat nedokáže? Myslím že Macho a i Aurea jsou dost precizní společnosti držící si nějaký renomé, tady určitě Macho a Chlapovic bude jistotou a netřeba se obávat nějakýho pochybení především u moderních minci..
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 19. 7. 2022, 12:07. »
Registrovaný uživatel
Chodí sem sběratelé a je logické, že by rádi i něco koupili. Nesnaží se něco kupovat pod cenou (většinou, případně je druzí usměrní) i když si to zde mnozí myslí. Proto je zde toto vlákno kam může neznalý člověk vložit fotky a místní komunita mu je ocení a případně pokud chce prodávat přesune i do patřičné kolonky.
Pokud je dá do Aurea, nebo M&Ch je provize pro kupujícího 20% a pro prodávajícího 10% (alespoň Aurea).
Proto když zde někdo nabídne cenu je nižší o provizi kterou by zaplatil aukčímu domu a prodávajcí by ještě přišel o 10%.
Samozřejmě nesouhlasím s odpovědí "napište mi sz".
_______________
Moderátor
lub121 napsal
Chodí sem sběratelé a je logické, že by rádi i něco koupili. Nesnaží se něco kupovat pod cenou (většinou, případně je druzí usměrní) i když si to zde mnozí myslí. Proto je zde toto vlákno kam může neznalý člověk vložit fotky a místní komunita mu je ocení a případně pokud chce prodávat přesune i do patřičné kolonky.
Pokud je dá do Aurea, nebo M&Ch je provize pro kupujícího 20% a pro prodávajícího 10% (alespoň Aurea).
Proto když zde někdo nabídne cenu je nižší o provizi kterou by zaplatil aukčímu domu a prodávajcí by ještě přišel o 10%.
Samozřejmě nesouhlasím s odpovědí "napište mi sz".



Přesně tak a konec konců nikde není řečeno, že se mince vydraží dle představ,či odhadů...
Důkazem je příkladně poslední aukce M@ch výsledná částka 10koruna malé Kč,kde bych očekával cenu vyšší,nebo některé ročníky svatováclavských dukátů...
Registrovaný uživatel
Co říkáte na tento žetonek F IV?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pratele, mam tady tuhle medaily (nenasel jsem na foru samostatny vlakno medaili tak snad neva ze to dam sem) Vim ze jde o Vilema III Oranzskeho, Medailer C. Wiener, vim ze pusobil v holandsku v 19.st, nasel jsem nejaky podobny s ouskem, tohle ousko nema ani nemelo, hmotnost 29,8g prumer 45mm material asi Cu. Jelikoz bych ji rad zpenezil tak by me zajimalo jestli to nekdo cirou nahodou neznate a nepovite mi co si za to rict, nebo jestli to alespon nekdo nekde videl.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Medaile nejlepe sem:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stolni-medaile-a-plakety-19225
Registrovaný uživatel
Opět si byl rychlejší :D .

Medaili jsem nenašel. Možná bude někdo úspěšnější.
Registrovaný uživatel
Dobrý den .
Kamarád mě požádal o ocenění tohoto Rudolfova tolaru .Úplně se v cenové problematice tolarů neorientuji , stačila by mi přibližná představa .Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Varianta tolaru RUDOLF II 1599, NB, Husz. 1038
Na fotografii práva strana..
Vzhledem k stavu mezi 20-25tis...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji.Taky jsem trochu tipoval kolem dvaceti. Ale není to úplně moje parketa tak jsem si nebyl jistý .Ještě jednou děkuji a přeji hezkou neděli :-)) .
Registrovaný uživatel
Stejny razidlo, lepsi stav Antium Aurum 2020 polozka 15 vysledna cena 1300e+% Jak pise barbar, myslim ze 25k by za kamaraduv kus nemel byt problem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ještě jednou děkuji pánové :- ))
Registrovaný uživatel
Padesatikoruna bez středního pokovení 2009, má to nějakou sběratelskou hodnotu ? Děkuji
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 9. 2022, 18:54. »
Registrovaný uživatel
Ještě to foto 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtělo by to lepší foto, z obou stran
Registrovaný uživatel
Získala jsem snad lepší foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, mám chyborazbu 5 centovej mince, vedel by mi ju niekto ohodnotiť?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
markor: viz napr. prispevek 87 zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/prehled-variant-odchylek-a-chyborazeb-minci-cr-1993-ve-sbirce-42925x4
Nazor neni jednotny, podle me dodatecna uprava: nejspise amatersky pokus o pokoveni nebo nejaka chemie.

Majko: fotka je hrozna, ale zrejme se jedna o korozi, nikoliv chyborazbu.
Registrovaný uživatel
Sbírám stříbrné mince, tahle zlatá mi zůstala po dědovi, má číslo 000001 a bylo jich jen 100. Má smysl si ji nechávat? Poroste na hodnotě?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro vlak77
To nikdo neví. Jestli jste měl pěkný vztah s dědou, tak bych si jí nechal.
Prodal bych jí potom jen v nouzi nejvyšší (když jde o život).
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mohl bych vás požádat o hrubý odhad ceny obou mincí a identifikaci mince bez certifikátu? Vůbec se v tom nevyznám a na internetu jsem nenašel vůbec žádné informace. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro antonio
Medaile mají průměr 20 mm? Cena 5 500,- až 6 500,-. Možná v aukci na Aukru o něco více, ale počítejte s poplatky za prodej.
Kdybyste je dával někam do aukce či podobně, dejte mi prosím vědět na cestaven@seznam.cz. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď. Ano, mají průměr 20mm. Nevíte co je to za minci bez toho certifikátu?
Registrovaný uživatel
Ražba zlaté koruny. Ryzost atd. jako u Brna. "Svatováclavský dukát" a min. 18 ročníků bylo raženo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 124 125 126 127 128 129 130 > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1