Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Flútek kolem 200, Haléř Ferdinanda 150-200, haléř s korunkou 300-500 ( je hodně špatný ), Peníz se lvem 200-1000.
Haléř Rudolfa a saský groš? Ti určí zkušenější.

Mizerné fotky, takže se z toho nedá nic poznat. Ceny ber s rezervou. Ostatní mohou mít jiný názor. Dej sem lepší fotku toho kruhového penízku. Vypadá to sice na běžnou variantu, ale možná to je něco lepšího ( perlovcovej je určitě ). Proto taky takovej rozptyl.
Moderátor
No ale vybral bych si. (asi ten flútek alespoň jako ukázku). Pavle, ten peníz se lvem je nějaký zajímavější, že jsi tam dal tu horní hranici? Nejzajímavější je asi ten malý peníz Rudolfa II., cenu jistě určí ti co se blíže zabývají Habsburskou monarchií. Sice mi přijde kapánek okousaný, ale cena v řádu vyšších stokorun je jistá. Spíše ještě vyšší.
Moderátor
haléř Rudolfa vzácnější, i pár tisíc
Registrovaný uživatel
za ten spitzgroschen 1478 bych asi viděl horní hranici 1000 Kč ...
Registrovaný uživatel
děkuji Vám všem, stále se mám co učit...S určením mincí už takový problém nemám, ale s oceněním ještě pokulhávám. S fotkama se omlouvám, nemám asi dobrý foťák, ale tento týden budu mít nový, tak se to snad zlepší. Zkusil jsem lepší foto, ale asi to nebude dobrý...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ten peníz je stoprocentně s perlovcem. Proto částka 200 a vyšší. Navíc vypadá, že bude celkem zachovalej. Bohužel z fotky se nedá určit přesně varianta. Může to bejt běžná, která se dá sehnat okolo 150-200, a nebo také trošičku lepší. Tam už to je spíš věc záliby. Bohužel z té mizerné fotky se to nedá určit. :?
Registrovaný uživatel
ještě jednou díky všem
Moderátor
Koukám, že už je tady lepší fotka. Takže v tomto případě bych se nebál pohybovat spíš v té vyšší půlce. Kolik má měsíčků v horní řadě. Jsou tam tři, nebo dva?
Moderátor
ono by stacilo tu fotku pred vlozenim oriznout: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-jednoduse-upravit-oriznout-fotografii-pred-vlozenim-17419 a byla by fotka jeste lepsi
Registrovaný uživatel
řekl bych, že asi tři, ale jistej si tím nejsem... myslíte si, že bych ho měl nějak zkusit vyčistit? dávám přednost nečištěným mincím, ale jestli by se pak z toho nechalo něco víc poznat, tak nejsem proti.
Registrovaný uživatel
Vypadá to na 2+4 měsíčky.
Registrovaný uživatel
První zleva nebude asi měsíček, ale tlapa ne? Přijde mi, že tam vidím prsty.
Moderátor
!!!!!!!!! Proboha NEČISTIT !!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Nechte ho, tak jak je. Takto je dokonalý.

Pokud by se Vám podařila pořídit ještě lepší fotka, pošlete mi ji na mail. Mám ho v profilu.

Jinak, až Vás omrzí, určitě si na mně vzpomeňte. U mě by se mu obzvlášť líbilo. :lol:
Registrovaný uživatel
možná že jo, já jsem to bral jako měsíček a možná to je ta tlapa jak píšete...
Registrovaný uživatel
jsem moc rád, že píšete NEČISTIT!!! určitě, když ho budu prodávat, tak se ozvu... já se snažím ocenit svou sbírku, ale jen pro sebe... zatím nic nehodlám prodávat. Když se nebudete zlobit, občas vás zde požádám o radu...
Moderátor
Přesně tak, nechat ve sbírce. Já ho ještě ve sbírce nemám. Takže hlasitá závist.

Osobně si také myslím, že to třetí je už packa.

Pokud by se ta fotka časem podařila, budu vděčný. Případně sem časem uveďte rozměry a hmotnost.
Registrovaný uživatel
tak ješte jednou děkuji jak se fotka povede určitě pošlu
Registrovaný uživatel
Prosím o určení a případné ocenění mincí (přestože jsou v takovém stavu).

Ta první je pouze jednostranná.
Druhá mince (2. a 3. fotka) není symetrická po otočení mince (když dám tu postavu "nohama na zem", po otočení je ten lev pootočený)
Třetí mince (4. a 5. foto)
Čtvrtá mince - jednostranná - dokáže někdo určit?

Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
prvni jihlava mestsky peniz, druhe parvus Jan Lucembursky, treti haler s korunou a orlici a ctvrte vidensky fenik, asi albrecht, to urcite lip urci greggy

cenove nejzajimavejsi je ta treti, te bych se zbavoval "opatrne", jihlava v tomto stavu naka stovka (spis min nez vic), parvus je mizerny, ale to je bezne, je to otazka vkusu, podle fotky bych se ale nepredal. posledni fenik je nejspis srot za dvacku.
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 22. 3. 2014, 22:27. »
Registrovaný uživatel
Díky za rychlou reakci
Registrovaný uživatel
ještě jich dodatečně pár přidám

1. mince (1. a 2. foto)
2. mince (3. a 4. foto) - zřejmě Jošt moravský - tady by mě zajímala ta hodnota, přestože je ohlý..
3. mince (5. foto) - jednostranná
4. mince (6. a 7. foto) - jednostranná (proražená na druhou stranu)
5. mince (8. a 9. foto)
6. mince (10. a 11. foto) - opět Jošt?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta poslední je Albrecht III. Vídeňský fenik
Moderátor
můj příspěvek patřil k těm prvním fotkám.
Moderátor
1. cheb, 2. ano, ale v tomto poskozenem stavu je to vec vkusu, nekdo muze dat dost, ja bych si ji napr. vubec nekoupil ani za stovku, 3. brno, sachovana orlice, 4. nevim, musel bych hledat, snad nekdo povi, 5. mozna parvus, ale nakej divnej, 6. rozhodne ne, to je zikmund.
Registrovaný uživatel
díky!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1