Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Karla za 250 v tomto stavu beru v jakémkoliv množství.
Registrovaný uživatel
llibor napsal
Karla za 250 v tomto stavu beru v jakémkoliv množství.

Můžeš ho tedy Tovymu rovnou ocenit..
Moderátor
oliver: na 1/2 neni skoro nic videt.. u Karla skoro standart :) Neni to tak davno, co jsem za podobne (no, mozna trochu lepsi) chtel podobnou castku jako jsem dal, coz byla petistovka a bylo mi pritomnym sberatelem PG receno, ze ho prodavam za dobrou cenu :)
Moderátor
ja to nepopiram. Karlove jsou dle meho nazoru proste precenovani, jsou in, ale to jim vecne nezustane. neprijde vam divne, ze prumerny Kaja stoji skoro stejne jako prumerny Jirik? Kazdy to sbira na neexistujici varianty, podvarianty a podobne paskvily, kdekdo jich ma ve sbirce 30 i vic. Vetsina z tech lidi casem zaplace, protoze staci trochu rozumu a polovina z tech chaoticky rotujicich S apod. bude (a je) variantami neexistujicimi.

ja dam 5-6 stovek za Karla, kerej taky neni dorazenej, ale ma napr. hlubokou razbu, viditelny vnejsi perlovec (tj. je temer jiste neokrajeny - coz vetsina ostatnich temer jiste okrajena bude) a ma slusnou hmotnost. ano, litr bych dal za velmi pekneho, jenze ten jde obvykle za mnohem vic (zde to chapu, byt se mi to nelibi, ale u tech prumernych fakt ne).

vetsina podprumernych Karlu prodavanych dnes v rozmezi 5-8 stovek ma realnou cenu 3-4 stovky. nejsou o nic lepsi ani vzacnejsi nez bezni Vaclavove.

a ted mne kamenujte. resp. kupujte si dal za sve ceny. kolik podle vas muze stat realne napr. toto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já s Tebou naprosto souhlasím. Svého času (a není to tak dávno) jsem kupoval podobné stavy jako ten Tovyho za 150-250 Kč. To, že jsou v současnosti aukční ceny trochu výše ještě neznamená, že na tuhle hru přistoupím i já. Ten Tvůj groš je moc pěknej, stavem podle mne lepší než výše zmiňovanej a za něj bych klidně pětistovečku dal. Dokonce bych si tipl, že jsi za něj dal ještě míň a kdybys ho dal dneska do aukce, kde se zase budou cvoci prát, dostaneš za něj několikanásobek.
Registrovaný uživatel
Je slušnej dal bych 450- 500,- Karla ještě nemám,varianty nerozlišuji.(Rozlišovat varianty je dobré třeba pro sestavení chronologie to chápu.Prostě je to středověk co razidlo to originál,některým to ještě nedošlo.)Pokud bych k němu koupil jiného,musel by být celý doražný,nebo třeba výrazně jiná kresba lva.Třeba jako u Vladislava Jagela středověký lev a arenesanční.Nebo typ písma.M/L
Moderátor
kupoval jsem ho (zprostredkovane) pred par tydny a ne v CR, takze se malicko i s postou (2x) prodrazil, a tudiz mne vysel skoro k sesti stovkam. obrazem dokonalej urcite neni, ale celkova citelnost je slusna, strizek je velky, hmotnost 3,5 g. uprimne jsem se tedy na sve pomery i trochu vycukal, dlouho jsem si zadneho Karla neporidil a to malo co mam uz dele je vetsinou v dost zoufalych stavech - pod dojmem toho, ze vim, za kolik to chodi na aukru jsem do toho sel. a take s vedomim, ze nejspis casem pustim horsi kus.

nicmene, abych to - alespon za sebe - uzavrel. jak rikam, Hurleyho odhad jsem nesdilel, byt mu rozumim a byl by i mym pranim. za Tovyho grosik bych ja dal 350,- (po prohlidce mozna 400,-), za tento svuj tech 500,- povazuji za maximum (ano, ze sveho pohledu jsem tedy jej o nekolik desetikorun preplatil, ale nelituji po tom, co jsem jej mel moznost mit v ruce). z fotek se ale vzdy snazim drzet pri cene co nejnizsi.

pokud chce Tovy sve penize zpet, nemel by tento kus menit s kamaradem a neptat se na rozumnou cenu, ale bouchnout to na aukro. tam by se mu ty penize snad vratit mely, protoze zoufalej kus to urcite neni. pokud chce ferovou cenu, nemel by od kamarada vic jak 500,- pozadovat (a to uz je z meho pohledu na hrane, a to i v pripade "kdy kamarad bude chapavy a necha ho trochu vydelat"). Jak sem psal, kamaradska cena je podle mne cca 400,-.

pri sbirani stredoveku - vzdy budou lide bazici mit vsechno, do posledni varianty a raznice podle toho, jakou typologii vezmou do ruky (a pokud na to maji, co jim clovek muze vycitat). studium raznic ma svuj velky vyznam, ale bezny smrtelnik by se mel soustredit na zakladni typy, pokud neni vylozene clovekem, ktery mini svym studiem a sbiranim posunovat hranice poznani. pak se tak nejak pro stromy ztraci les a clovek o vic prichazi nez aby ziskal (sbirani by melo cloveka mentalne obohacovat, ne u nej rozvijet chorobnou zavislost a stihomam).
Registrovaný uživatel
oliver napsal
... sbirani by melo cloveka mentalne obohacovat, ne u nej rozvijet chorobnou zavislost a stihomam

to si pekne napisal.
to je hodno sem-tam to citovat :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Dobry den,

Rad bych se podelil o par fotek z me amaterske(detske) sbirky minci a timto Vas poprosil o pomoc s prirazenim informaci.

Predem dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 27. 2. 2014, 6:49. »
Registrovaný uživatel
Spodní řada jsou srbské 50 para, v tomto stavu pouze cena stříbra. :|
Registrovaný uživatel
Vrchní řada:
Winged Liberty Head dime (Mercury dime) = stříbrný americký deseticent (cena stříbra)
10 říšský fenik 1944 - v tomto stavu bezcenné
2x Standing Liberty Quarter Dollar = stříbrný 25 cent (cena stříbra)
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
tak za pokus to stalo, dekuji za odpovedi :)
Registrovaný uživatel
vedel by niekto oceniť tento Tetarteron Isaaca II.?
- stav nic moc, ale či to neni vzácnejšia minca (na nete sa ceny pohybujú rôzne od 10-40€ aj v takom stave), diky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Měl bych dotaz na přibližné ocenění mincí které jsem našel při vyklízení domu po mé babičce.Jedná se o mince z 1.republiky a všechny jsou v oběhovém stavu.Jsou to mince 10Kč 1928 4ks, 10Kč 1930, 5Kč 1926, 5Kč 1929 2ks, 5kč 1930, 1Kč 1922 a 1Kč 1938 2ks.Dočetl jsem se že desetikoruny by měly být stříbrné a taktéž pětikoruny 1929 a 1930.Chtěl bych se optat zda se spíše vyplatí mince prodat sběrateli nebo do výkupu stříbra.Za ocenění díky.Mirek
Moderátor
Bez fotek to oceníme těžko, ale jestli jsou v oběhovém stavu, tak jsou ty stříbrné za cenu stříbra. 10 koruny mají váhu 10g a ryzost 700/1000, koruny váhu 7g a ryzost 500/1000. Takže celkem máte 45,5gramu čistého střbra.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, může mi někdo prosím určit cenu těchhle stříbrňáků? Chtěl bych je poslat do světa a nevím jaká je reálná cena.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Trošičku lenost z tvé strany, ne? Tyhle stříbrné mince se prodávají skoro na kila, na internetu je jich plno (stačí se podívat na aukce na Aukru), dokonce existují katalogy na netu (nemusíš je kupovat ani v papírové podobě). Hledej, šmudlo ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den poprosil by som ohodnit tieto mince našiel som ich netuším či maju aj nejakú cenu .Dakujem



Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tie dolne mince, nalavo je upomienkovy dukat Janosika, da sa zohnat aj za 70 centov, napravo je 2 halier , nevidim na nom rocnik, ale ak je na nom rocnik 1892, tak to je vzacna minca, ostatne rocniky nic-moc....
vlavo hore vyzera, ze je to nejaka medaila....nemam sajnu.....
Moderátor
janpeter napsal
tie dolne mince, nalavo je upomienkovy dukat Janosika, da sa zohnat aj za 70 centov
...

Tak draho? :shock:
Tady tak za 5-10 Kc (cca 18-36 eurocentu)..
Registrovaný uživatel
mozno tych 70 centov je top stav:)

inac u nas idu famy ohladom tohto Janosikovho dukatu, ako o velmi vzacnej minci, a nasli sa aj taki, co naleteli......asi boli v tom, ze si Janosik razil vlastne peniaze...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Tady tak za 5-10 Kc (cca 18-36 eurocentu)..

Tak draho? Myslím, že 0,- Kč je adekvátní cena :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Vlevo nahoře medaile k 10.výročí bratislavského veteránského spolku,ta by nějakou stovku mohla udělat.
Registrovaný uživatel
Zdravím páni. Mohli by ste mi niekto oceniť tento dukátik od Karla Roberta. Ďakujem. ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
skús ho zmenšiť alebo mi ho prepošli na mail a ja ho sem vložím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1