Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
omlouvam se. předelam a dam to sem. je to stejne velke jako svatovaclavský dukat který mam .zvažím a zmeřím.
.za moment.dekuji
Moderátor
plajca: jaky je prumer a vaha ?
Registrovaný uživatel
Omlouvám se ale lepe to momentálne nedokažu nafotit. váha je cca 4g. a velikost je stejná jako svatováclavský dukát který mam také. Přesnou váhu také nedokážu zvážit

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na internetu jsem absolutně nic podobného nenašel
Registrovaný uživatel
je to zaujímavé. Náklad asi nebude veľký.
Moderátor
fotka hnusna, ale zrejme dobre ceneno, viz zde:

71. Med.První česká vzáj.pojišťovna založena r.1827 v Praze, Záslužné činnosti pojišťovací 1928, domek+čes.lev, sig.Šejnost, Ag.punc, 30 mm, orig.etue, orig.patina

http://www.numismatika-havirov.cz/Aukce14/Aukce14_1_100.html

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vedle slova Pojištovací na první fotce je cislo 987. to je punc či co?? vypada to zlate jako ten svatováclavský dukat.opravdu se omlouvám jsem absolutní amatér. jen mi to zbylo po babičce.
Registrovaný uživatel
číslo by odpovedalo dukátovému zlatu. čo je ešte vedľa čísla?
Registrovaný uživatel
no už nic tam nevidím.Cenu asi nekdo nedokaže uřcit jen z těchto info.aspon cca?!

.
Registrovaný uživatel
nebo kam to alespon nabídnout?
Moderátor
cena je snad v odkazu k te aukci, ne? to ste si to ani neproklikl? proc se vam s tim pak lidi hledaji?
Registrovaný uživatel
proklikl. ale nevedel jsem zda je to stejné.omlouvam se
Registrovaný uživatel
môžete medailu dať do aukcie. prípadne tu na sberateľ za pevnú cenu.
Registrovaný uživatel
napíšte mi na mail.
Registrovaný uživatel
ok.moc vám děkuji za pomoc a za ochotu
Moderátor
oliver: medaile v havirovske aukci ma ale vetsi prumer
Moderátor
plajca: taky mi prosim napiste na numismat@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ted jsem to měřil a opravdu mince má průměr měřený posuvným měřítkem 19,9mm jsou stejne jako ten dukat svateho vaclava rok 1923
Moderátor
neni tam jeste K v krouzku nad cislem 987 jako tady u te stribrne?

http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-67-2258
Registrovaný uživatel
a obě dvě mince jsou v dokonalém stavu.
Registrovaný uživatel
no nevidim ale mohu vam to poslat na email a tam to jde zvetšit.
Moderátor
chtelo by to znat presnou vahu, ale hlavne si nenechavejte testovat ryzost ve zlatnictvi, poskozenim hrany by klesla cena medaile o desitky procent
Moderátor
poslete mi prosim lepsi foto na mail numismat@seznam.cz, dekuji
Registrovaný uživatel
rád sa pozriem na lepšiu fotku.
blasko.juraj.ml@gmail.com
Moderátor
no plajca prumer neuvedl, jen nejake srovnani s dukatem, ktery jsme nevideli. tudiz to neberu jako relevantni. a chyby byvaji i v popisu aukci. tudiz bych sel cestou:

1) dohledani v dalsich aukcich - jak s ohledem na ceny, tak i pripadne varianty (spis si nemyslim, ze existuji dve ruzne velikosti)
2) nevim, zda ma Sejnost svuj katalog nebo ne, urcite ma ale sve muzeum (expozici) v Pelhrimove (docela pekne), dotaz muze plajca smerovat i tam, zda je znam naklad etc.
3) urcite tu jsou i lide zbirajici mediale apod., takze muze plajca vlozit dotaz i tam

to, zda je to stribro nebo zlato mu zjisti v kazdem blbem zlatnictvi, hlavne ale, at je proboha nenecha delat zkousku crtem na kameni (oni ty hovada sou toho schopny s minci ci medaili jako nic)!!! dobry zlatnik to pozna v ruce podle chovani kovu a vahy. jinak nedestruktivne povrchove RFA (nespolehlive) nebo hydrostatika (spolehlivejsi).

kazdopadne doporucuju udelat lepsi fotky, nez bych nekam posilal dotaz.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1