Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Pozdrav od Fidela

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozdrav od Fidela

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Příbuzní na mne mysleli a přivezli mi z "ostrova svobody" pár dárečků.
1 - "občanské" 3 Peso (CUP)
2-4 - konvertibilní 1,3,5 Peso (CUC)
5 - kolek z krabice s doutníky

Každopádně další vítaný přírustek do sbírky. Pro zajímavost podotýkám, že poměr občanského pesa ke konvertibilnímu je 25:1, domorodci si mohou konvertibilní peso v bance legálně zakoupit. Cizinci mají zakázáno vyvážet mimo zem občanská pesa. Výhodnější pro turisty je získat místní měnu za eura, při výměně dolarů na pesa je uvalena srážka 20 % jako odplata za embargo z USA. Za občanskou měnu nelze koupit téměř nic, jen základní potraviny, ovoce, zeleninu. Za konvertibilní pesa si Kubánec může pořídit běžné spotřební zboží, oděvy, elektroniku apod. většinou asijského původu. Na venkově probíhá běžný barterový obchod něco za něco. Elektřina funguje mimo turistická centra jen několik hodin denně. Prostě ráj na zemi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jen taková poznámka ke "grafice" platidel - se mi líbí, jak si to Kubánci pořešili - na běžnym Peso jsou zobrazeny slavné osoby a na konvertibilních památníky a monumenty věnované těmto jednotlivým osobám. Ale to jen tak pro zajímavost.
Registrovaný uživatel
Máte pravdu. Domorodcům se musí propaganda vtloukat do hlav každý den. A cizince památníky neurazí. On je patrný i rozdíl v kvalitě tisku. Ale doutníčky a rum maj prvotřídní. To je lahůdka.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Pozdrav od Fidela

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1