Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozná někdo ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přese vší " hrůzu " tohoto obrazu a jakousi autorovu "freudovskou " falickou projekci do tohoto obrazu, nabízím k posouzení. Ty nachově fialové skály , pastózní malba v detailu ...no ...
Olej na kartonu , 41.5 x 32.5

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Gerlachovský štít.
Registrovaný uživatel
Wjem : Děkuju moc za lokaci , já jsem si upřímně myslel,že jde o horu " ve fantazii". Ale fakt je to Gerlach :
https://allevents.in/distrito%20de%20poprad/v%C3%A2rful-gerlachovsky-2655m-slovacia/503354736541581
Takže Tatry , nachové skály , kluci, myslíte že je hodně odvážné myslet na Hospergra?
Registrovaný uživatel
Milovník Tater byl mimo jiné i Adam Glod,
namaloval jich neúrokom, jak říkají sousedé Slováci,

ale trochu nevýtvarný dotaz ke dvěma předcházejícím pánům-
už jste slezli Gerlach?
nebo aspoň Lomničák ?
fm
Registrovaný uživatel
Tady na té mýtince muselo bejt ale narváno, když si člověk vezme, kolik stejných pohledů na Gerlachovský štít existuje...
Co se týká autora, tak netuším, ale jak pěkně ztvárnil ten modrej špunt (i když to vypadá jako šikmá voda, bude to asi led?), to se hned tak nevidí ;)
Registrovaný uživatel
filomena napsal
... namaloval jich neúrokom, jak říkají sousedé Slováci...
fm

..neúrekom.. ;)
-s-
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Tady na té mýtince muselo bejt ale narváno, když si člověk vezme, kolik stejných pohledů na Gerlachovský štít existuje...
Co se týká autora, tak netuším, ale jak pěkně ztvárnil ten modrej špunt (i když to vypadá jako šikmá voda, bude to asi led?), to se hned tak nevidí ;)


Jestli se nemýlím, tak se tomu špuntu říká Gerlachovský kotel a sněžné/firnové pole se tam hodně dlouho drží.

A propos, nedávno jsem se dočetl, že ve Vysokých Tatrách byly objeveny, (tuším, že dva) pravé malinké ledovce o rozloze několika hektarů.
Aneb definitivní vstupenka mezi velehory? :)
Registrovaný uživatel
Pro Filomena : Jsem chlapec z Hané , čili jak říkával Masaryk : " Hory mám rád, ale raději zdálky ". Díval jsem se na toho Gloda . Ano , máte pravdu , Tater neúrekom , ale přece jen malovaných víc "ukázněněji ". tato malba je v detailech víc " nervozní ", " hledající "Ad :obraz. jasně , ten " modrý špunt " opravdu asociuje spíš vodu , než led,nakloněnou proti všem fyz. zákonům . Kdyby mě Wjem neupozornil , že je to Gerlach , opravdu bych si myslel , že je to nějaká autorova podvědomá sex. touha transponovaná na plátno .
Docela slušný , odstíněný je ten " vstup do lesa" , jinak je to bizarní záležitost .
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
.... je to Gerlach , opravdu bych si myslel , že je to nějaká autorova podvědomá sex. touha transponovaná na plátno .. ..

To by tam akože videl čo? :roll:
-s- :mrgreen: -s-
Registrovaný uživatel
Dajaků " dieru ".)))
Registrovaný uživatel
Aha..Špunt je lepší. :)
U nás nepíšeme tů guličku..
-s-
Registrovaný uživatel
Ladislav Berecz maľoval "fialové" Tatry....
Registrovaný uživatel
Děkuju za tip, ale řekl bych , že ty stromy má také takové " učesanější " , než na to mém " díle ".
Registrovaný uživatel
Ale když zadám do "google " vyloženě heslo , " obraz, Gerlachovský štít " , tak je toho pomerně veľa viz odkaz
https://www.google.cz/search?q=obraz+,+gerlachovsk%C3%BD+%C5%A1t%C3%ADt&client=firefox-b&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjZnLaYor7VAhXEVhQKHREhCMYQsAQIJA&biw=1440&bih=791#imgrc=_

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1