Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Pozustalost po 96leté babicce - porcelan, soška INGRID

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozustalost po 96leté babicce - porcelan, soška INGRID

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, jedná se o porcelánový set s motivem Prodané nevěsty viz foto. Na džbánu je označení 263/6 viz foto.
Dále bílá konvice s označením na dnu KPM. Nemůže to být Königliches Amtsgericht Waldenburg under №·29 on October 26th 1885, Used between 1840 and 1895?
Soška:torzo ženy - pískované torzo na černém podstavci se zlatým logem INGRID viz foto- nemůže to být od Eleon von Rommel z její kolekce INGRID?
Bíla glazura - mísa na polévku. Na dně je asi orlice a CT viz foto.
Je to pozůstalost po 96 leté babiččce.
Prosím, o Vaši radu ohledně autora a ocenění. Moc děkuji a přeji krásný večer Lenka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, skutečně jde o Eleon von Rommel. Kdyby byla soška na prodej, rád bych ji koupil.
_______________
hodinkyantik@centrum.cz - koupím náramkové a kapesní hodinky
Registrovaný uživatel
http://www.goantiques.com/czech-art-deco-471821
Registrovaný uživatel
http://www.zeitlosberlin.com/details/r1967-glass-sculpture-by-eleon-von-rommel/
dal jsem dva odkazy,pro představu za kolik se prodává,pokud je kolem roku 1935,nálepku ponechat.V současné době se prodáva její kopie,kolem 2.000czk,Prodej bych doporučil aukční sín.
Registrovaný uživatel
Moc vam dekuji. Dekuji za odkazy, jsem mile prekvapena z te ceny. Ja ji nasla pouze v aukcnich sinich v Cechach za 7200Kc.Soska ma ten stitek z kovu s napisem Ingrid, samozrejme ho tam necham. Poradite mi, prosim nejake dobre aukcni sine?Co rikate na ten porcelan na fotkach?Po babicce jsou jeste jine poklady, nafotim je a poprosim vas o radu. Moc dekuji Lenka
Registrovaný uživatel
doporučil bych osobn Dorotheum,mužete napsat dotaz.zašlete snímky,zdali nemají zájem,popřípad se zeptejte jaká by byla vyvolávací cena.Dotaz směrujte ma Mgr.Zíku.Mužete poslat i snímek porcelánu.
Registrovaný uživatel
Davide moc děkuji. Našla jsem u babičky ještě mísy se skleněnými lžičkami v barvě krystal a hnědě. Babička to prý dostala kolem roku 1940 jako svatební dar. Jsou to mělké misky, misky na kompot a větší mísy. Lístečky jsou na miskách střídavě pískované a čiré.Prosím, myslíte, že to má nějakou hodnotu? Set je kompletní.
Dále různé druhy mís (modrá, světlemodrá).
Hlavně větší množství ručně broušeného skla. Prosím, kde je nejlépe to prodat?
Nápojový set - karafa a frťany.
Poradíte mi prosím původ?
Moc Vám děkuji. Lenka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
misky ,pravděpodobně železnobrodské sklo .sklárny Hloušek,likérová souprava pravděpodobně j.Riedel,Horný Polubný-velice pěkná,tipuji kolem r.1930.Broušené sklo není v dnešní době moc vyhledávano mezi sběrateli.Nejvíce se mi líbí likérová souprava s podnosem,která je broušená do fazet,málo vídané s podnosem.Ještě se podívejte zdali nemá leptanou značku na podnosu.Prodej-doporučil bych eantik ale chce to lepší snímky,nevím zdali je kompletní sada.Likérku do Dorotheumu,zkusit nabídnout do aukce-lepší snímek poslat,chce to větší světlo.Miska hutní sklo dát na bazar.
Registrovaný uživatel
Likérová súprava hmmm. pekná , gratulujem .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ta je opravdu moc pěkná,plně doufám,že nemá žádná poškození,prravděpodobně Riedel a nebo Moser,nelze poznat ze snímku,cenu bych viděl kolem 10.000czk.
Registrovaný uživatel
Hezky večer, posílám detailnější fotky likérové soupravy. Na podnosu jsem nic nenašla. Samozřejmě než to pošlu na aukci, tak to nechám přefotit. Babička pocházela od Jablonce nad Nisou, tak tipuji, že by to spíš mohl být ten Riedel, ale uvidíme:-)Sada je kompletní, ale jedna sklenička je malinko odšťíplá:-(Set není čirý ale má slabý nádech hnědé - kouřové barvy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jsem dnes u babičky našla podklady viz foto níže:
- červená váza - nemůže to byt rubínové sklo?
- váza světlefialová - nemůže to být Moser?
Ani jedna z váz nemá na dně žádnou značku.
- skleničky set 6 větší a 4 menší skleničky na stopce...s jemným brusem..nevím, zda má nějakou hodnotu, jsou opravdu krásné.
- porcelán bílý s květy - set cukřenka, dva hrníčky, vázička - na dně porcelánu není žádná značka.
Moc děkuji za rady. Hezký den Lenka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rubínova se zlatem Borské sklo 50.léta 20.stol. nic zvlaštního pro sběratelé.Váza Moser návrh.Josef Hofmann vyhledávaná sběrateli.nápojové skleničky opravdu pěkné ale nejsou vyhledávany ani aukční sin nemají zájem.Doporučuji ponechat.porcelán neznám..
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
šálek a podšálek.
Prosím o určení ceny a původu.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
satanius napsal
Dobrý den,
šálek a podšálek.
Prosím o určení ceny a původu.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem




Šálek a podšálek = CZECH REPUBLIC = novodobá věc (od r.1993)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Pozustalost po 96leté babicce - porcelan, soška INGRID

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1