Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Náměty a připomínky » Pravidla diskuzního fóra

Vykupminci.cz
Numisargo

Pravidla diskuzního fóra

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nedal by se někam do záhlaví, tak aby byl hned na očích, dát odkaz ve smyslu "Než založíte nové téma, přečtěte si tyto dobře míněné rady!"?

Anebo odkaz "Pravidla" udělat tučný a červeně.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 30. 5. 2014, 22:33. »
Moderátor
ja jsem kdysi navrhoval proste reseni: obycejny alert pri snaze zalozit nove tema. nicmene bylo to povazovano za zbytecne.
Registrovaný uživatel
Poradíte jak si přidat avatara? Nikde v nastavení to nemohu najít, pouze řádek "Adresa ikonky", což nevím co si pod tím mám představit. Ikonka je nebo není avatar? Adresa je myšlená externí stránka na které je vložen obrázek?

Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
ta adresa je externí úložiště? pojem "adresa ikonky" vidím prvně, a to si troufám říci, že jsem matador všech možnejch i nemožnejch diskuzních for.
Registrovaný uživatel
Heslo je stále platné; človek sa učí celý život . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To kde m
as tu ikonku? :-D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano7B9 - upravit profil - adresa ikonky
Registrovaný uživatel
Ikonku mne spracoval náš Oliver bez problémov . :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ále tak nic

myslel jsem, že to jde atomaticky, ještě někoho otravovat ať mi dá avatara, to nechci.
Registrovaný uživatel
Paul ved za 5 sekund to mas hotove aj sam, preto som sa pytal kde mas tu ikonku....
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
heuréééka :D
Registrovaný uživatel
Navrhuji rozšířit Pravidla o následující bod:
“Dokud nebude řádně zodpovězen dotaz na určení a cenu předmětu, budou nabídky typu “Koupím” nebo “Ozvi se mi na email” nemilosrdně mazány.”
Moderátor
souhlas!!

turtleoverhead napsal
Navrhuji rozšířit Pravidla o následující bod:
“Dokud nebude řádně zodpovězen dotaz na určení a cenu předmětu, budou nabídky typu “Koupím” nebo “Ozvi se mi na email” nemilosrdně mazány.”
Moderátor
turtleoverhead napsal
Navrhuji rozšířit Pravidla o následující bod:
“Dokud nebude řádně zodpovězen dotaz na určení a cenu předmětu, budou nabídky typu “Koupím” nebo “Ozvi se mi na email” nemilosrdně mazány.”

Požadavku, aby mě vystavovatel kontaktoval na mail, občas využívám k získání informací, které by mě veřejně nesdělil. Pokud informace získám, využívám je zpravidla pro publikační účely, které slouží ku prospěchu všem.
Takže s takto stroze formulovaným pravidlem nesouhlasím.
Chápu asi přibližně účel návrhu, ale různí účastníci fóra našli a jistě najdou i v případě zákazu více či méně "elegantní" způsoby, jak se dostat ke koupi mince, o kterou mají případný zájem. Koneckonců jsme na fóru sběratel. Stejně tak jako zájemci o prodej zde úspěšně používají řadu cest, jak obejít pravidlo o stanovené pevné ceně v případě nabídky. Neříkám, že se mě praktiky jedněch i druhých líbí (nejmíň se mě líbí tehdy, když bych měl o minci také zájem a nenajdu v sobě tolik "zdravé asertivity"co jiní), ale žádný jednoduchý recept nevidím a také mě není zcela jasné, koho proti čemu má návrh hájit.
Registrovaný uživatel
souhlasím s jv64 a taktéž mi není jasné, koho má návrh chránit.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ako spravne napisal jv64,
sme tu na zberatelskom fore.
a ruku na srdce, stalo sa to uz kazdemu,
ze sa pri nejakej minci neudrzal,
a slusne utrusil poznamku typu:
''az ji budes poustet do sveta, u mne by ji bylo dobre : ) ''
co je de fakto to iste, ako neutralna poznamka typu: ''ozvi sa mi na mail'' .
proste, nerobil by som z toho tragediu.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 14. 2. 2016, 18:33. »
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
Požadavku, aby mě vystavovatel kontaktoval na mail, občas využívám k získání informací, které by mě veřejně nesdělil. Pokud informace získám, využívám je zpravidla pro publikační účely, které slouží ku prospěchu všem.

Tvoje činnost je mimořádně záslužná a tento případ jsem samozřejmě na mysli neměl.
Jen mně zlobí ti chytráci
/a není to jen v mincích ale třeba i v obrazech/
kteří se snaží rychle něco koupit dříve než neznalý tazatel zjistí jakou má jeho věc vlastně cenu. :evil:
Moderátor
turtle: díky, já vím, že jsi nemířil na mě. Možná by částečně prospěla nějaká funkce PM (private message), jaká je na jiných fórech. I když jen ve smyslu, že by ty vlčácké manýry nebyly tak na očích.
Moderátor
tocomabyt napsal
ako spravne napisal jv64,
sme tu na zberatelskom fore.
a ruku na srdce, stalo sa to uz kazdemu,
ze sa pri nejakej minci neudrzal,
a slusne utrusil poznamku typu:
''az ji budes poustet do sveta, u mne by ji bylo dobre : ) ''
...

Ok, ale pak je slušné to nejdřív aspoň určit a ne že tazatel chce určení/ocenění a na to mu někdo napíše "Koupím. Můj mail: ...". Takové příspěvky by se měly mazat bez milosti.
Registrovaný uživatel
taky si myslím
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Takové příspěvky by se měly mazat bez milosti.


S tím by měl souhlasit každý. Bohužel zde se pouze donekonečna vymýšlejí nová a nová pravidla, ale stará (pokud by byla dodržována, byla by funkční) se nedodržují. Proč to na jiných fórech jde?
Proč zde se okamžitě příspěvky, které porušují pravidla, nemažou a dává se prostor na jejich obcházení?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
tenzor napsal
tocomabyt napsal
ako spravne napisal jv64,
sme tu na zberatelskom fore.
a ruku na srdce, stalo sa to uz kazdemu,
ze sa pri nejakej minci neudrzal,
a slusne utrusil poznamku typu:
''az ji budes poustet do sveta, u mne by ji bylo dobre : ) ''
...

Ok, ale pak je slušné to nejdřív aspoň určit a ne že tazatel chce určení/ocenění a na to mu někdo napíše "Koupím. Můj mail: ...". Takové příspěvky by se měly mazat bez milosti.


Budu Ti oponovat malým příběhem. To je kolikrát lepší, než obecná řeč.
Měl jsem už před hodně lety možnost posedět se starým sběratelem, kterého nebudu jmenovat, ale byla to naprostým právem velmi vážená osobnost. Na sklonku života napsal i pěkný článek o etice sběratelství. Málokdo měl právo článek s takovým obsahem napsat jako on.
Když jsem s ním rozprávěl o všem možném, narazili jsme i na téma nejlepších sběratelských akvizic jeho života. Rozvyprávěl se o minci, která byla a je snem každého sběratele, sbírajícího daný obor. Dnes by pro představu stála pár set tisíc. On ji koupil na blešáku u stolu u nějakého klasického obchodníka se vším možným, který nevěděl, o co se jedná, za zlomek ceny. Když vyprávěl, jak měl co dělat, aby při transakci nehnul brvou a neprozradil své vnitřní rozpoložení, jiskřily mu v očích veselé, řekněme čertovské plamínky. Taky jsem viděl jeho knihovnu, ta byla skvělá a musel do ní investovat spoustu času a peněz. Bylo to samozřejmě v době, kdy nebyl žádný internet, žádná literatura k dispozici ať už načerno nebo legálně naskenovaná v pdf gratis pro každého, žádné online databáze na internetu, žádné bezplatné určování a oceňování každému, kdo si o ně, kolikrát i z lenosti řekne. I když já to na tomto fóru dělám také a většinou stejně nezjištně, jako řada lidí zde. Prostě proto, aby se pěstoval a udržel zájem o sběratelský obor, aby se případně chytli další lidé, atd. V tom jsem jistě na stejné lodi. Občas se ale snažím rozlišit i podle toho, jak ohodnotím tazatele.
Nebudu zde navržený postup rozporovat za každou cenu, je veden dobrými úmysly a situace viz výše zde nastávají naprosto výjimečně. Ale zkus si sám pro sebe odpovědět na otázku, jak by ses Ty zachoval, kdybys stál tehdy na tom blešáku u toho stolu Ty.
Moderátor
To opravdu není nejlepší příklad, protože nejsme na blešáku, ale sběratelském diskusním fóru a bavíme se o situaci, kdy chce někdo zjistit o co jde a ne o situaci, kdy to prodává za pevnou cenu a buď to ví nebo ne, což je ale jeho problém.
(Mimochodem v daném případě na tom blešáku, kdybych viděl velmi vzácnou a drahou antickou minci za pakatel, tak první co by mne napadlo, že se někdo pokouší udat padělek. Což by, vzhledem k tomu, že zázraky se dějí jen vzácně, nejspíš byl dost dobrý odhad :) Ale samozřejmě, že kdybych byl přesvědčený o pravosti, tak nebudu prodejci vykládat, že to má za směšnou cenu.. jenže o tom jsem mluvil, prodejce není sběratel, který se na něco ptá, je to jeho problém, pokud prodává něco, o čem nic neví...)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 15. 2. 2016, 11:04. »
Moderátor
Zkus vlastními slovy popsat, co je tady většina tazatelů na určení a ocenění za případ. Myšleno z pohledu původu mincí. A čím to, že neví, co vlastně mají.
Jak často je to asi vetchá stařenka, která má něco po nebožtíkovi a kterou by byla hanba oškubat. Ba ne, ta by ty mince měla doma pěkně úhledným písmem pečlivě popsané.
To byl můj původní dotaz, koho před čím nebo před kým má to pravidlo chránit.
Ale až tak mě toto téma netrápí. Já umím pravidla respektovat. A raději diskutuji o mincích samotných.
Schoval bych snad nabídky pod PN, ať to nevypadá jak na trhovišti, jinak je mě to jedno.
Registrovaný uživatel
nemyslím, že by mělo jít v první řadě o ochranu. ale jak píšeš o dodržování pravidel.
když je tady dotaz - zda/jakou to má cenu, případně určení ... tak nemyslím, že tam mají být příspěvky ozvi se na mail, případně mám zájem o koupi. ve chvíli, když je zodpovězen původní dotaz může tazatel říct, hele, tak to chci prodat za xy (pravidlo fora) a tam už to může fungovat dál.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Sběratel.com » Náměty a připomínky » Pravidla diskuzního fóra

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1