Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » pravoslav kotík

Vykupminci.cz
Numisargo

pravoslav kotík

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,poprosím zdejší znalce o pomoc s určením ceny dvou akvarelů od P.Kotíka.Vím,jdou lehce najít na netu,ale našel jsem je jen v malých rozměrech.Moje jsou podstatně větší.Postavy 45x62,koně 44x57.Děkuji RK.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přijde na to, jestli je to Pravoslav Kotík nebo napodobitel.
Registrovaný uživatel
Proč napodobitel? Mám po otci ještě asi čtyři menší.
Registrovaný uživatel
no jazzdr ma pravdu. v posledni dobe se bohuzel rozhorel spor o pravost nekterych obrazu p. kotika, mnoho del prodanych v aukcich i s posudky bylo oznaceno za falza a obavam se ze nebude snadne prokazat zda je pravy nebo ne...at uz je skutecnost jakakoliv. ale kazdopadne preji hodne stesti.
Registrovaný uživatel
Limo-díky.Pokud nebudu chtít čekat na zděnou aukci a odnesu je do klasických starožitností,kde si jistě pravost ověří,s jakou cenou mám počítat?
Registrovaný uživatel
Ještě jeden malej akvarel na ukázku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Normálně, když se na fóru Sběratel objeví autor, který je hodný zájmu sběratele - a většinou jde jen o regionálního malíře - tak je to vítaný okamžik. Většina zde vystavených obrazů pochází od nedělních malířů nebo malířů pokojů. Jsou to obrazy, které místo na portál Sběratel patří na portál Vetešník. Odpovídat na dotaz, jaké mají takové obrazy hodnotu, je pro sběratele nesnadné. Pro něj nemají hodnotu žádnou, přitom jako dekorace nebo památka po předcích svoji hodnotu mají. To ale není případ obrazů Pravoslava Kotíka. Jestliže majitel žádá zdejší "znalce" o odhad ceny Kotíka na tomto fóru, je to ještě ošidnější. Uvede-li zde někdo jakoukoliv rozumnou cenu, najde se určitě nějaký chytrák, který majiteli nabídne, že obrazy (které viděl jen na špatné fotce)) koupí za polovinu. Pak bude zklamaný buďto prodávající nebo kupující.
Takže s Pravoslavem Kotíkem je normální zajít do renomované aukční síně a ukázat ho odborníkům. Je-li pravý, tak si ho vezmou do aukce, která nejlépe určí hodnotu obrazu tak významného autora.
To, že obrazy pochází po Vašem otci je dobrá zpráva, že jste sám nekoupil špatně.
Registrovaný uživatel
exakt......presne vystihnuto.
Registrovaný uživatel
Díky moc za rady,nechám je tedy posoudit od odborníka.Doufam,ze mi je moc nepohaní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jazzdr napsal
Normálně, když se na fóru Sběratel objeví autor, který je hodný zájmu sběratele - a většinou jde jen o regionálního malíře - tak je to vítaný okamžik. Většina zde vystavených obrazů pochází od nedělních malířů nebo malířů pokojů.

Stréc, akademický malíř, žák Vratislava Nechleby, člen SVUM, "národní" malíř Hodonína, Žarošic a okolí, byl taky vyučený malíř pokojů, takže bacha! 8)
Registrovaný uživatel
Národní malíř Hodonína zní opravdu prestižně :roll: :D a jak se jmenoval? Pavel II ?
Registrovaný uživatel
Tak, byly doby, kdy vyučení malíři pokojů to s barvami opravdu uměli. Např. i Josef Navrátil byl vyučeným malířem pokojů...
Moderátor
turtleoverhead napsal
Národní malíř Hodonína zní opravdu prestižně :roll: :D a jak se jmenoval? Pavel II ?

No co? Do jaké kategorie bys řadil třeba Jožu Úprku? To je národní malíř Slovácka. Nevím, jak bys to jinak specifikoval. Takový Dalí je pro změnu malíř světový, ale národní není nikde. ;)

Josef Konečný se jmenoval můj stréc. Nebo teda, přesněji, prastréc. Před pár lety měl v Hodoníně velkou výstavu ke 100. narozeninám.
Registrovaný uživatel
pro Pavel II
a stréc malovat uměli...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead, ešteže je demokracia a máme internet. A tak kde-kto sa má možnosť vyjadriť o tvorbe trebárs Piccasa, že také niečo by dokázalo namaľovať aj dieťa...
Nechce sa mi hľadať, ale také niečo tu "niekto" napísal o obraze jedného významného českého maliara. Však sranda musí byť...
Moderátor
Nemyslíte doufám toho Novotného?
Jinak někteří malíři občas malují i věci jako čtyři barevné obdelníky na bílé ploše, což se pak prodá za statisíce, takže jsou asi "významní" a lze přitom úspěšně tvrdit, že jejich obrazy dokáže namalovat i jednoduchý program. ;)
Moderátor
A ještě k tomu národnímu malíři.. lidé kteří jsou zvyklí používat svůj mateřský jazyk podle určitých pravidel by mohli namítnout, že spojení "národní malíř" se bude vztahovat k nějakému národu, případně k ne úplně správnému označení malíře - národního umělce. Pokud budeme o moravských Slovácích uvažovat jako o národu, tak budiž, národní malíř Slovácka je pochopitelný. Ale národní malíř Hodonína nebo Žarošic prostě zní směšně :)
Moderátor
Taky jsem tam dal uvozovky. Akorát že si toho nikdo nevšiml. Básník tím chtěl naznačit, že v daném regionu patřil k nejvýznamnějším, i když je pravda, že v takovém Londýně asi příliš známý nebude.

Tak jako tak, žádné mazal to nebyl, bych si vyprošoval. (A neplést s malířem stejného jména z Čech.)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 2. 2. 2015, 2:46. »
Registrovaný uživatel
Zdravím,potreboval bych poradit s jedním obrazem.Sousedovi by se hodil do haly a ja nevím kolik si za něj říct.Je to olej na plátně,signace nečitelná,54x43cm.Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,kejdo..já tě jakživa nic nenaučím,řekni si co nejvíc,pak to v Praze prohýříme :D
Moderátor
Chtělo by to co nejbližší záběr pořízený v režimu Makro či Supermakro na tu signaturu.
Neboli, pokud je ten váš Kotík pravý, tak tenhle olej asi bezcenný nebude. Zvlášť, když se někomu (sousedovi) hodí do bytu... To nebývá samo sebou :-)
Registrovaný uživatel
Líp to už tím svým foťákem asi nezvládnu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Albert Anker, jeden z nejuznávanějších švýcarských malířů. Pokud je to pravé, tak je to hodně drahé...
Registrovaný uživatel
kejda: v tomto pripade urcite prodej neuspechat a nechat nekam to donest pro zhodnoceni...
Registrovaný uživatel
určitě ukázat restaurátorovi, podle fotky se to zdá divně rozmázlé, ten podpis...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » pravoslav kotík

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1